Close Menu
    Facebook Instagram YouTube TikTok
    • Archiwum
    • KatoTV.eu
    • Chorzow.tv
    Facebook Instagram YouTube TikTok
    COMTV – Telewizja internetowa
    • Home
    • Wydarzenia
    • Kultura
    • Sport
    • Motoryzacja
    • Artykuły
    • Oferta
      • Produkcja filmowa
      • Organizacja eventów
      • Centra edukacji
    • O ComTV
    • Kontakt
    COMTV – Telewizja internetowa
    Strona główna » Kupuj lokalnie – wspieraj realnie
    Artykuły

    Kupuj lokalnie – wspieraj realnie

    Redakcja COMTVPrzez Redakcja COMTV27 października, 2023
    Facebook
    akcja "Kupuj lokalne - wspieraj realnie"

    W tak wymagających czasach, zwłaszcza dla mikro i małego biznesu, miasto Katowice przygotowało kampanię promocyjną wpierającą lokalnych przedsiębiorców. Przedsiębiorcy i rzemieślnicy zainteresowani udziałem w akcji mają czas na zgłoszenie do 10 listopada. 

    – Jesienno-zimowy sezon zakupowy to okres wzmożonego popytu. To dobra okazja do tego, aby zbliżyć społeczności naszego miasta tutejszych przedsiębiorców, czy też lokalnych rzemieślników. W trudnych, szczególnie dla mikro i małego biznesu czasach, warto korzystać z dobrodziejstw lokalnego rynku usług i produktów, dla którego może być to postrzegane jako wyraz sąsiedzkiej solidarności – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kampanii promocyjnej Kupuj lokalnie – wspieraj realnie, do której przez najbliższe dwa tygodnie trwać będzie nabór. Celem akcji jest pokazanie, że w naszym mieście mamy miejsca, które warto odwiedzić nie tylko podczas zbliżającego się czasu świątecznych zakupów czy poszukiwania różnego typu usług, ale również podczas chwili wytchnienia od tego zgiełku – dodaje prezydent.

    Samorządy zapewniają warunki do rozwoju działalności gospodarczej i przedsiębiorczości. Rozwój lokalnych firm jest jednym z elementów wpływających na jakoś życia całej społeczności lokalnej. To miejscowi przedsiębiorcy – właściciele warzywniaków, zakładów szewskich, restauratorzy, handlowcy i usługodawcy – tworzą miejsca pracy dla katowiczan i odprowadzają w Katowicach podatki. To z kolei przekłada się na większe możliwości finansowania przez miasto zadań edukacyjnych, inwestycyjnych, społecznych czy z zakresu kultury. Inicjatorem rozpoczęcia akcji wspierającej lokalnych przedsiębiorców jest Łukasz Borkowski – miejski radny.

    – Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele fantastycznych miejsc znajduje się tuż za rogiem. Chcemy przybliżyć mieszkańcom jak wiele do zaoferowania mają katowiccy przedsiębiorcy i zachęcić do robienia zakupów, załatwiania spraw i korzystania z usług „po sąsiedzku”. Wsparcie przedsiębiorczości i integracja mieszkańców – wszyscy na tym skorzystamy – mówi Łukasz Borkowski.

    Jak się zgłosić

    Do akcji mogą przyłączyć się przedsiębiorcy oraz usługodawcy, którzy:

    • są zameldowani/zamieszkują na terenie Katowic;
    • adresem prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, będącej przedmiotem zgłoszenia są Katowice;
    • odprowadzają na terenie Katowic podatek dochodowy z prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, będącej przedmiotem zgłoszenia;
    • nie prowadzą działalności gospodarczej w oparciu o umowę franczyzy.

    – Uczestnicy programu otrzymają od Miasta możliwość promocji swojej działalności za pośrednictwem kampanii realizowanej za pomocą materiałów video oraz kanałów komunikacji zarówno w formie tradycyjnej, jak i internetowej. Wszyscy zgłoszeni otrzymają od miasta specjalną naklejkę do oznaczenia lokalu, a informacja o realizowanej przez nich działalności znajdzie się na stronie internetowej Miasta Katowice w specjalnej zakładce – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.
    Nabór trwa do 10 listopada 2023 r. poprzez elektroniczny formularz, który jest dostępny pod adresem klwr.katowice.eu.

    – Usługi, które oferujemy klientowi opierają się głownie na pracach ręcznych, niepowtarzalnych. Firma, którą prowadzę ma długoletnią tradycję w branży złotniczej, nasi klienci są z nami już od 30 lat. Taka promocja miasta w stosunku do lokalnych firm jest bardzo potrzebna, ponieważ my prowadzimy małe firmy, które w ostatnim czasie borykają się z bardzo wieloma problemami, koszty działalności są bardzo wysokie a sprzedaż produktów i usług w ostatnim czasie spada, bazujemy głownie na stałych klientach – mówi Jerzy Kurczok, właściciel Pracowni Grawersko-Złotniczej Kurczok mieszczącej się przy ul. Młyńskiej 5.

    Miasto pomaga przedsiębiorcom

    To nie pierwszy raz, kiedy miasto Katowice wspiera lokalny sektor biznesu. Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu przedsiębiorców znalazło się w krytycznej sytuacji. Dlatego, w tym trudnym momencie miasto uruchomiło Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy, w którym oprócz 100% lub 50% zwolnienia z czynszów w lokalach miejskich, zwolnienia z podatków od nieruchomości znalazło się też m.in. 50% zwolnienie z opłaty śmieciowej, utworzenie Punktu Doradztwa Kryzysowego we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą. Tylko w pierwszym półroczu działania programu prawie wszyscy uprawnieni zdecydowali się skorzystać z zapisów katowickich pakietów pomocowych. 100% zwolnienie z opłat czynszu najmu objęło 573 podmiotów, a 50% bonifikata dotyczyła 676 podmiotów. Łączna suma wspomnianych bonifikat wyniosła 5,7 mln zł. Pozytywny odbiór ze strony przedsiębiorców zaowocował wznowieniem programu w postaci Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy 2.0 i Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy 2.0+.

    Więcej informacji o akcji Kupuj lokalnie – wspieraj realnie dostępnych pod adresem internetowym: https://www.katowice.eu/kupuj-lokalnie.

    Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

    akcja "kupuj lokalnie" Kampania promocyjna Kupuj lokalnie
    Wcześniejsze artykułyKatowice Miastem Fachowców – wystartował II etap programu
    Następny artykuł Europejski Kongres Przedsiębiorców

    Powiązane Artykuły

    XVI edycja Obiektywnie Śląskie

    6 lipca, 2025

    Zmiany nad stawem Maroko – będą nowe atrakcje dla mieszkańców

    6 lipca, 2025

    Dwa psie wybiegi w Katowicach zostaną wyremontowane

    6 lipca, 2025

    Jarmark U Babci Anny 2025 w Nikiszowcu – program, atrakcje, dojazd

    3 lipca, 2025
    Nasze serwisy
    Ostatnio dodane

    Rozpoczął się 27. Letni Ogród Teatralny

    7 lipca, 2025

    II edycja Polskiej Ligi Kajak Polo

    7 lipca, 2025

    Mecz Legend na pożegnanie stadionu przy Cichej 6

    7 lipca, 2025

    V4 Blues Festiwal 2025

    7 lipca, 2025
    Facebook Instagram YouTube TikTok
    • Wydarzenia
    • Kultura
    • Motoryzacja
    • Artykuły
    • Sport
    • Kontakt
    • O ComTV
    • Archiwum
    • KatoTV.eu
    • Chorzow.tv
    • Centra edukacji
    • Organizacja eventów
    • Produkcja filmowa
    • Katowicki Flesz Informacyjny
    © 2025 Designed by fdgstudio.net.

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.