Tu jesteś: Strona Główna » Znamy już pierwsze szczegóły Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie

Znamy już pierwsze szczegóły Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie

| 2016-05-16
Energia elektryczna z cytryny, słońca, wiatru, wody czy jednak z głębi ziemi? Jak nas widzi słońce? Wymiana elektrośmieci na sadzonki, warsztaty sadzenia roślin i pokazy sprzętu pomagającego utrzymać Katowice w czystości. Znamy już pierwsze szczegóły Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialnie. 22 maja całymi rodzinami spotykamy się w Katowickim Parku Leśnym. 
piknik ekoodpowiedzialnie_plakat a3_druk.jpg


Leśny Piknik rodzinny to impreza dla wszystkich. Niezależnie od tego czy są z ekologią za pan brat czy dopiero zamierzają zmienić swoje nawyki na bardziej sprzyjające przyrodzie. Leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, katowickiej Straży Miejskiej, Katowickich Wodociągów, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach, KZK GOP,  artyści, naukowcy, nauczyciele, uczniowie oraz społecznicy udowodnią, że ekologia jest nie tylko pożyteczna, ale również niezwykle fascynująca, a troska o przyrodę może być świetną zabawą. 

Najmłodszym spodobają się z pewnością eksperymenty i pokazy naukowe. Podczas pikniku dowiemy się na przykład jak zrobić baterię z cytryny, zobaczymy jak nas widzi słońce, poznamy najbardziej ekscytujące zastosowania prostych praw natury, nauczymy się rozróżniać tropy zwierząt i sadzić rośliny.  Zobaczymy też turbiny wodne i wiatrowe oraz urządzenia dbające o porządek w mieście, a nawet sprawdzimy jak za pomocą robota sprawdzić wnętrze rurociągu. Przyjrzymy się tez z bliska oczyszczalni ścieków i dostrzegalni przeciwpożarowej. 

Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie odbędzie się w niedzielę 22 maja w Katowickim Parku Leśnym (obok lotniska Muchowiec). Zapraszamy od godziny 11.00. Wszystkie atrakcje dostępne bezpłatnie. Co 20 minut z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach odjeżdżać będzie specjalny autobus S1, przygotowany z myślą o uczestnikach pikniku. W autobus będzie można wsiąść także na dworcu oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej. 


beznazwy.png
 
 


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net