Tu jesteś: Strona Główna » Zmiany w organizacji ruchu w dniu 27 marca 2018 roku w związku z meczem Polska-Korea na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Zmiany w organizacji ruchu w dniu 27 marca 2018 roku w związku z meczem Polska-Korea na Stadionie Śląskim w Chorzowie

| 2018-03-19
7 marca odbędzie się pierwsza duża impreza masowa na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Zostanie wtedy rozegrany towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. - Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

 – Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, 27 marca będziemy testować rozwiązanie, które chcielibyśmy wdrożyć podczas dużych imprez masowych odbywających się na Stadionie Śląskim. Polega ono na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ulicy Chorzowskiej – dodaje prezydent i zapowiada, że na Tysiąclecie w dniu meczu zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

We wtorek 27 marca, w godzinach od 17.00 do 21.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Ponadto 27 marca, przez cały dzień, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Do mieszkańców os. Tysiąclecia w tym tygodniu trafi list z mapką opisujący planowane zmiany w organizacji ruchu. – Prosimy także mieszkańców, by na adres konsultacje@katowice.eu nadsyłali po meczu swoje opinie dotyczące testowanego rozwiązania. Zależy nam na tym, by wypracować najlepszy możliwy scenariusz działania na przyszłość w tym zakresie – podkreśla prezydent Marcin Krupa.

mapa_mecz_640

Z uwagi na fakt rozgrywania samego meczu oraz wzmożonego ruchu samochodowego w okolicach Stadionu Śląskiego związanego z okresem przedświątecznym urzędnicy zachęcają kibiców, by skorzystali z komunikacji publicznej. - Osoby planujące uczestnictwo w meczu, zachęcamy do korzystania z tramwajów, autobusów i pociągów Kolei Śląskich, które w tym dniu, na podstawie biletu na mecz, będą bezpłatne – zapowiada Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice. – Na terenie Katowic można pozostawić pojazd na parkingu w Strefie Kultury i wygodnie dojechać na stadion tramwajem – dodaje rzecznik. Uruchomiony zostanie także parking przy ulicy Murckowskiej, skąd kibiców na stadion będzie dowoził specjalny autobus.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowicSprawdź TAGI:
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net