Tu jesteś: Strona Główna » Zaprzysiężenie Marcina Krupy na prezydenta Katowic

Zaprzysiężenie Marcina Krupy na prezydenta Katowic

| 2014-12-08
Miejska Komisja Wyborcza w Katowicach ustaliła, że prezydentem Katowic został wybrany Marcin Krupa. Wskazało go 71,31% mieszkańców głosujących w drugiej turze. 8 grudnia w obecności Rady Miasta Katowice i zebranych na sali sesyjnej mieszkańców nowy prezydent złożył ślubowanie, mówiąc: „Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg!"

– Staję przed niemałym wyzwaniem kierowania miastem. Staję przed wami jako wasz prezydent, mieszkaniec tego miasta – rozpoczął swoje pierwsze wystąpienie Marcin Krupa. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy tak mocno wspierali mnie w ostatnim czasie, i którzy mi zaufali. To dla mnie honor i zaszczyt, że mogłem na was, drodzy mieszkańcy, liczyć. Zdaję sobie również sprawę z tego, że jest to dla mnie ogromne zobowiązanie wobec was. Chciałbym, aby ta czteroletnia prezydentura była dobrą kontynuacją tego, co do tej pory w naszym mieście się działo. Myślę przede wszystkim o kontynuacji działań w zakresie wydarzeń kulturalnych, przyciąganiu nowych inwestorów po to, by tworzyć miejsca pracy, by zwiększać prestiż tego miasta. Chciałbym równocześnie, aby ta 4-letnia kadencja była czasem nowej jakości, nowych wyzwań, nowego otwarcia. Dziś jest czas dla mieszkańców, czas na nasze dzielnice. Chciałbym, by nasze Katowice były miastem zielonym i czystym, na to będę kładł szczególny nacisk. Chciałbym zrealizować miejsca rekreacji dla naszych rodzin, byśmy mogli aktywnie spędzać czas. Ważnym elementem tej kadencji będzie też kwestia transportu. Myślę tu o budowie centrów przesiadkowych, długo oczekiwanego dworca autobusowego oraz rozbudowie dróg rowerowych. W mojej kadencji ważna też będzie współpraca z organizacjami pozarządowymi, w których tkwi ogromny potencjał – mówił Marcin Krupa. Prezydent Katowic przypomniał o swoim 10-punktowym programie wyborczym, który – jak stwierdził – przedstawi Katowice jako miasto otwarte. Wspomniał również o rozpoczętej przez siebie akcji „Razem dla Katowic". – Zachęcam wszystkich, byśmy razem ponad podziałami stanęli do działań zmierzających do podniesienia rangi Katowic, tak byśmy stali się miastem widocznym nie tylko na mapie miasta, ale i świata. Włączamy piąty bieg! – zachęcał prezydent. 


źródło: UM KatowiceReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net