Tu jesteś: Strona Główna » Zapraszamy po raz ósmy do Nikiszowca na Odpust U Babci Anny!

Zapraszamy po raz ósmy do Nikiszowca na Odpust U Babci Anny!

| 2016-07-15
Jest to jedno z tych wydarzeń, które zmieniły postrzeganie osiedla i wypromowały je jako niezwykłe miejsce – także poza naszym regionem. Odpust daje możliwość integracji mieszkańców ze społecznością całego miasta i regionu, a także stwarza świetną okazję do odwiedzenia przez turystów magicznego Nikiszowca i przekonania się, jaką zmianę przeszedł on na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Z roku na rok Odpust staje się coraz liczniej odwiedzaną imprezą, która poza częścią handlową oferuje odwiedzającym także wiele innych atrakcji. W ramach imprezy planowane są m.in. koncerty plenerowe, zabawy dla dzieci z animatorami, karuzela łańcuchowa „keciok”, zamki dmuchane, widowisko dla dzieci, wioska wojów. Nie zabraknie też czegoś dla wielbicieli śląskich przysmaków. Poza typową kuchnią śląską, będzie można skosztować odpustowych maszketów. Jak zwykle w trakcie naszych imprez prezentowane będzie lokalne i regionalne rękodzieło – bardzo starannie wyselekcjonowane. W tym roku spodziewamy się ponad 100 wystawców, którzy będą obecni w Nikiszowcu już od godz. 9.00. Część integracyjna, w tym zabawy dla dzieci, rozpocznie się o godz. 12.00. Natomiast artystów na plenerowej scenie na rynku będzie można posłuchać od godz. 13.30. Muzyczne występy zainauguruje koncert zespołu „Prognoza Na Życie”. Po ich melodyjnych piosenkach granych w klimatach od pop do reggae, będzie można posłuchać czegoś bardziej tradycyjnego - bo jak co roku nie może zabraknąć Orkiestry Dętej Kopalni Wieczorek. Na scenie wystąpi także Magdalena Stoll z recitalem "Listotne Słowa". Dla sympatyków lżejszych rytmów zagra Zespół „Metrum” i Michalina Starosta. A na koniec zapraszamy wszystkich do zabawy przy dźwiękach w wykonaniu DJ Basgrowa. Podczas Odpustu odbędzie się także zbiórka publiczna na rzecz Centrum Zimbardo w Nikiszowcu pn. „Zostań naszym bohaterem. Wesprzyj młodzież z Centrum Zimbardo w Nikiszowcu”. „Odpust u Babci Anny” współrealizowany jest środków budżetu Miasta Katowice w ramach inicjatywy lokalnej „Świątecznie i sąsiedzko na Nikiszu”. Impreza wpisuje się w obchody Światowych Dni Młodzieży oraz 70 lat Grupy Janowskiej.

plakatodpust_2016._w_640_01


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net