Tu jesteś: Strona Główna » Zapraszamy na VI Chorzowski Festiwal Nauki

Zapraszamy na VI Chorzowski Festiwal Nauki

| 2014-03-16
Program VI Chorzowskiego Festiwalu Nauki w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Ziemia – Człowiek – Technika”.

festiwal_banner_2014DRODZY CHORZOWIANIE.

Już po raz szósty zapraszam w imieniu organizatorów do udziału w Chorzowskim Festiwalu Nauki. Tegoroczna formuła, którą ciągle próbujemy udoskonalić w imię dobrze pojętej powszechności i dostępności wiedzy, opiera się na tym samym założeniu: nauka jest nieodłącznym atrybutem naszych dążeń, kształtowania naszych osobowości i prób odpowiedzi na pytania wykraczające poza potrzeby dnia codziennego. Prawa i prawdy naukowe, interesująco podane, mogą być wstępem do realizacji samego siebie, ale też mogą dać odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują nas niezależnie od wieku i wykształcenia.

Program VI Chorzowskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Ziemia – Człowiek – Technika”, przygotowaliśmy zgodnie z prezentowaną wyżej ideą. Bo choć w życiu liczy się nie to, co się przeżyło, lecz to, co się pamięta, mam nadzieję, że nasze propozycje będą nie tylko znakomitą okazją do zapamiętania oferty naukowej festiwalu, ale dadzą również możliwość przeżycia fascynującego spotkania z różnymi dziedzinami wiedzy.

Celem, do którego konsekwentnie podążamy, udoskonalając formułę festiwalu jest upowszechnianie wśród mieszkańców Chorzowa osiągnięć naukowych i technicznych chorzowskich uczelni, a także integracja lokalnej społeczności ze środowiskiem naukowym uczelni spoza Chorzowa, współpracujących z naszymi szkołami.

W tym roku główne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą na uczelniach wyższych i w instytucjach badawczych znajdujących się na terenie naszego miasta. Do współpracy zaprosiliśmy Uniwersytet Śląski, Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, Śląską Wyższą Szkołę Informatyczno-Medyczną, Politechnikę Śląską, Wyższą Szkołę Mechatroniki, działający w Chorzowie Uniwersytet Trzeciego Wieku i Planetarium Śląskie. W ramach festiwalu odbędzie się także konferencja szkoleniowa Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Festiwal Robotów.

Bogata i różnorodna oferta naukowa z różnych dziedzin nauki, która zostanie zaprezentowana w ramach VI Festiwalu Nauki, utwierdza mnie w przekonaniu, że to rozwiązanie pozwoli coraz lepiej prezentować aspiracje badawcze i potencjał chorzowskich uczelni.

VI Chorzowski Festiwal Nauki odbędzie się od 31 marca do 4 kwietnia 2014 r. Nie sposób wymienić tu wszystkich tematów i tytułów bloków tematycznych, zapraszam więc do uważnego przestudiowania programu VI Chorzowskiego Festiwalu Nauki na stronie internetowej.

Zapraszamy do szkół wyższych oraz placówek kulturalnych i naukowych na terenie miasta organizujących zajęcia w poszczególne dni Festiwalu. Dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli inicjatywę organizacji przedsięwzięć naukowych gotowością do podzielenia się swym doświadczeniem i wiedzą. Dziękuję organizatorom za bezinteresowne zaangażowanie w przygotowanie festiwalu, a wszystkim uczestnikom życzę uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące różnych dziedzin nauki.

Z poważaniem.
mgr Wiesław Ciężkowski
Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Chorzowskiego Festiwalu Nauki znajduje się na stronie http://www.festiwalnauki.chorzow.eu/

Polecamy relację wideo z V Chorzowskiego Festiwalu Nauki:
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net