Zapraszamy na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy! Oj będzie się działo!
Tu jesteś: Strona Główna » Zapraszamy na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy! Oj będzie się działo!

Zapraszamy na Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy! Oj będzie się działo!

| 2015-11-20

Najdłuższy łańcuch choinkowy ma ponad 92 kilometry i powstał w Kołobrzegu. Już wkrótce mieszkańcy Chorzowa będą mogli pobić ten rekord. A oprócz tego – wspólnie ozdobić choinkę, podziwiać wyrobi rękodzielnicze i skosztować świątecznych przysmaków. Wszystko to podczas Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tegoroczny Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy obfitować będzie w atrakcje. Obok kramów z wyrobami rękodzielniczymi i gastronomią, pojawią się też stoiska z ofertą skierowaną do najmłodszych oraz najstarszych obywateli miasta.

Jarmark rozpocznie się w czwartek, 3 grudnia, o godzinie 9. Obok wielu innych kramów i stoisk, swoje podwoje otworzy także działający pod egidą Chorzowskiej Strefy Wolontariatu Klub Malucha, który przygotuje zabawy i animacje dla dzieci. Zwieńczeniem pierwszego dnia jarmarku będzie akcja Miejskie Strojenie Choinki, która rozpocznie się o 17. Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz, wszyscy chorzowianie oraz przedstawiciele miejskich instytucji staną przed możliwością zawieszenia własnej bombki na świątecznym drzewku, które tym razem stanie na placu Hutników, w pobliżu pomnika Redena. Po zakończeniu Jarmarku, w poniedziałek 7 grudnia, wszystkie bombki zostaną przeniesione do siedziby Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przy ul. Dąbrowskiego 7, gdzie będą prezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie. 

miejskie_strojenie_choinki__640
Dzień później, w piątek 4 grudnia, wystartuje Świąteczna Akademia Seniora – od godziny 10 do 17 najstarsi mieszkańcy Chorzowa będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć i kursów, między innymi ruchowych oraz artystycznych. Z kolei w sobotę, Chorzowska Strefa Wolontariatu zaprasza do Strefy Smaku, w której wolontariusze częstować będą rozgrzewającymi przysmakami prosto z grilla. 


witeczny_kram_strefy__640
Przez cały czas trwania Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, od 3 do 5 grudnia, na stoisku Chorzowskiej Strefy Wolontariatu odbywać się będzie wspólne tworzenie łańcucha choinkowego. Do akcji może się przyłączyć każdy, wystarczą chęci – wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Niełatwo będzie przebić kołobrzeżan, ale pomysłodawcy tego wydarzenia przekonują, że nie chodzi o bicie rekordów, a o integrację chorzowian. Łańcuch ozdobi drzewko w sobotę, 5 grudnia.


robimy_miejski_acuch__640


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net