Tu jesteś: Strona Główna » Wyjątkowy bieg w sercu Katowic

Wyjątkowy bieg w sercu Katowic

| 2021-05-07
Po roku przerwy mieszkańcy Śląska, Zagłębia i okolic mogą wziąć udział w biegu, którego celem jest pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. Cały zysk z opłat wpisowego TAURON Biegnij dla Aniołów II Charytatywnego Biegu z okazji Dnia Dziecka zostanie przeznaczony na działania Stowarzyszenia, które od 27 lat otacza opieką dzieci, młodzież i rodziny wykluczone społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.
W katowickim Parku Kościuszki 30 maja br. odbędzie się II edycja biegu charytatywnego na dystansie 5 km dla wszystkich powyżej 7 roku życia ( dzieci w wieku 0 do 6 lat mogą bezpłatnie towarzyszyć opiekunowi na trasie po uprzednim zgłoszeniu). TAURON Biegnij dla Aniołów II Charytatywny Bieg z okazji Dnia Dziecka będzie miał formułę startów interwałowych z elektronicznym pomiarem czasu, z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Podczas biegu prowadzona będzie klasyfikacja mężczyzn i kobiet, pierwsze III miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone. Będą też nagrody specjalne Prezydenta Miasta Katowice -  dla najmłodszego i najstarszego uczestnika!

– Bardzo się cieszę, że po roku przerwy ta wspaniała inicjatywa, jaką jest bieg charytatywny na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, powraca do Katowic. To wydarzenie istotne z kilku powodów. Najważniejszy to oczywiście pomoc podopiecznym Stowarzyszenia. Pamiętajmy, że to również promocja zdrowego trybu życia i okazja do integracji ludzi w różnym wieku. Jestem przekonany, że podczas tego wyjątkowego biegu nie zabraknie pozytywnych emocji i dobrej energii – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Niezależnie od wyniku, każdy z zawodników pomaga, dokładając swoim wpisowym cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.  

Organizator przewidział nagrody dla najlepszych biegaczy, a dzięki wsparciu współorganizatora -  Miasta Katowice - dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pamiątkowe medale! O dobrą energię podczas biegu zadba tytularny partner wydarzenia - TAURON Polska Energia.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

– Każde dziecko zasługuje na to, żeby dostać szansę na dobry start w dorosłość.Cieszymy się, że jako TAURON możemy wspierać działania Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Od dwóch lat współpracujemy z Aniołami realizując wspólnie dedykowane dzieciom projekty. – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. - W naszą pomoc angażujemy również pracowników. Ci chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść konkretną pomoc innym.

Twój start, nasze wsparcie

- To co liczy się w biegu dla Aniołów to: zdrowo spędzony czas i zebranie funduszy na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów - dzieciom i młodzieży z biednych i trudnych środowisk, pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy i wykluczenia. Spotykamy się w przeddzień ważnego święta - Dnia Dziecka. Jesteśmy przekonani, że Biegnij dla Aniołów to dobra okazja do spędzenia wspólnie wartościowego czasu, wymiany uśmiechów, za czym tak bardzo wszyscy tęskniliśmy i jednocześnie do wsparcia dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Dwa lata temu było wspaniale, atmosfera rozgrzała nasze serca! Wierzę, że w tym roku możemy to powtórzyć. - mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Dom Aniołów Stróżów od 27 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku (w Katowicach Załężu i Chorzowie Batorym) oraz w Zagłębiu (w Sosnowcu Juliuszu) prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha, klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne oraz poradnię rodzinną. Dom Aniołów Stróżów to miejsce, w którym każdego dnia opieką objętych jest 130 dzieci w wieku od 2,5 do 18 lat. W programach ulicznych Stowarzyszenie dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do 600 dzieci rocznie. Centrum Wspierania Rodzin wspomaga około 100 rodzin.

Anioły dają nadzieję

- Szlifujemy nasze „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Zapewniamy wielowymiarowy system wsparcia, gdzie każdy potrzebujący znajdzie pomoc. DAJEMY WĘDKĘ, A NIE RYBĘ - to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy - wyjaśnia Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia DAS.

 Placówki wsparcia dziennego - są dla wielu dzieci drugim domem. Chętnie spędzają w nim czas ponieważ znajdują tu bezpieczeństwo, miłość, przyjaźń, radości, opiekę, troskę, wsparcie w edukacji i problemach, ale również posiłek, którego czasem w domu nie mają.

Dom Aniołów Stróżów działa dzięki wsparciu dobrych ludzi. Pieniądze zebrane podczas biegu dla Aniołów pozwolą kontynuować działania i docierać z pomocą do dzieci, które jej potrzebują.

- Okazując im wsparcie dzisiaj, mamy wpływ na to jak będzie wyglądała ich przyszłość. To piękne patrzeć jak dzięki okazywanej mądrej pomocy rozwijają swoje skrzydła. - mówi Agnieszka Kubera, psycholog i asystent rodzinny

Każdy może wziąć udział w biegu dla Aniołów i wpłacając wpisowe dołożyć swoją cegiełkę do budowania DOMU, który jest ważnym miejscem na mapie trzech miast: Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Bieg, marsz czy spacer - forma nie ma znaczenia, kiedy cel jest szczytny.

Zapisy, wpłaty i więcej informacji na: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolowOpracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net