Tu jesteś: Strona Główna » Wodociągi stawiają na edukację najmłodszych i rozwój infrastruktury

Wodociągi stawiają na edukację najmłodszych i rozwój infrastruktury

| 2018-10-18

11 października w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się konferencja zorganizowana przez Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, będąca podsumowaniem projektu pn. „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Aglomeracji Chorzów – Świętochłowice”. Podczas spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego "Woda - rozwój i ekologia".


W konferencji oraz w uroczystości wręczenia nagród wziął udział Dawid Kostempski - prezydent Świętochłowic oraz Bartosz Satała prezes ChŚPWiK Sp. z o.o., które jest beneficjentem i podmiotem odpowiedzialnym za Projekt.

wodociagi_swietochlowice_19_640
 
Do konkursu plastycznego, w którym udział brała młodzież z dwóch miast partycypujących w projekcie zostało zgłoszonych ponad 130 prac, z czego w Świętochłowicach było to 30 prac w najróźniejszych technikach i stylach. Jest to duźy wzrost w stosunku do roku ubiegłego - mówi Kamil Bonar, specjalista ds. umów i promocji projektów unijnych CHŚPWiK Sp. z o.o.

Poziom był bardzo wysoki, przyznano więc sporo nagród i wyróżnień. Głównym celem konkursu jest oczywiście popularyzacja wiedzy o wodzie i środowisku oraz promocja ekologii – podkreśla prezydent Dawid Kostempski - Jest to też wyjątkowa okazja by spotkać się i porozmawiać na powyższe tematy w gronie młodzieży i dzieci by wyrabiać w nich odpowiednie nawyki już od najmłodszych lat.

wodociagi_swietochlowice_29_640
 
Przedsięwizęcie pn. „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Aglomeracji Chorzów – Świętochłowice” obejmuje 6 kontraktów unijnych, a prace przeprowadzane w różnych dzielnicach Chorzowa: od ul. Krakowskiej - Siemianowickiej do ul. Skargi - Kościuszki, gdzie powstała sieć kanalizacji ogólnospławnej wzdłuż torów kolejowych PKP, w rejonie ul. Plac Piastowski i Siemianowickiej, gdzie zbudowano sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, przebudowywano też sieć wodociągową na ul. Wolności i Spółdzielczej w Chorzowie oraz sieć kanalizacyjną na terenie Arcelormittal w Świętochłowicach. Jeden z kontraktów unijnych obejmuje też zwiększenie przepustowości nitki biogazowej Oczyszczalni Ścieków „Klimzowiec” - wyjaśnia Kamil Bonar.

wodociagi_swietochlowice_10_640
 
Bartosz Satała - prezes ChŚPWiK Sp. z o.o. podkreśla korzyści płynące z relizacji projektu ,m.in. uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Aglomeracji. Działania objęte Projektem umożliwią likwidację istniejących niedoborów w zakresie zbiorczego systemu wodno-ściekowego, funkcjonującego na ww. terenie. Poprawi się też stan ogólny techniczny sieci wodociągowej
i kanalizacyjnej w miastach oraz zwiększy się stopień skanalizowania Aglomeracji Chorzów-Świętochłowice do 99,06% (wzrost w wyniku realizacji Projektu o 0,36%).
W wyniku realizacji Projektu do systemu kanalizacyjnego podłączonych zostanie 528 nowych odbiorców indywidualnych . Ta sama liczba osób będzie podłączona do nowej sieci wodociągowej. Ścieki od nowo podłączonych klientów systemu będą kierowane do istniejącej Oczyszczalni „Klimzowiec”, która jest przygotowana na ich przyjęcie i oczyszczenie do wymaganych parametrów obowiązujących w przepisach polskich i unijnych. Długość wybudowanej, rozbudowanej lub zmodernizowanej kanalizacji sanitarnej to 1,99 km, a sieci wodociągowej: 2,34 km.
 
-Wszelkie niezbędne działania inwestycyjne związane z podłączeniem sieci wod-kan sprawiają iż nasze miasta Świętochłowice i Chorzów stają się coraz to bardziej atrakcyjne dla nowych mieszkańców – mówi prezydent Kostempski.

wodociagi_swietochlowice_35_640
 

Łączna wartość robót budowlanych wynosi: 8 426,8 tys. zł netto. Koszt kwalifikowany wynosi: 7 912,7 tyś. zł netto. Koszt niekwalifikowany 514,1 zł netto. Całkowita wartość Projektu wynosi: 11 605,8 tyś. zł (koszty kwalifikowane
i niekwalifikowane – w tym VAT). Kwota dofinansowania wynosi: 5 727,2 tyś zł. (co stanowi 64% kosztów kwalifikowanych).

pasek_640Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net