Tu jesteś: Strona Główna » Wielkie siatkarskie święto nadchodzi!

Wielkie siatkarskie święto nadchodzi!

| 2022-08-01
Już niebawem w Katowicach rozpocznie się siatkarskie święto – Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Przypomnijmy,  że w marcu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju. Decyzją Federacji gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia. W Katowicach zobaczymy m.in. reprezentację Polski, która właśnie tu będzie rozgrywała swoje mecze grupowe. W Spodku odbędą się również mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce oraz finał imprezy.
Biało-czerwoni wystąpią w grupie C, która mecze fazy grupowej będzie rozgrywała w legendarnej hali Spodka w Katowicach. Polacy turniej rozpoczną 26 sierpnia od spotkania z reprezentacją Bułgarii. Dwa dni później zagrają z Meksykiem, a 30 sierpnia ze Stanami Zjednoczonymi. Mecze naszej reprezentacji rozpoczynać się będą o godzinie 20.30.

– Zachęcam wszystkich naszych mieszkańców do wspólnego kibicowania wszystkim goszczącym w naszym mieście reprezentacjom. Liczę że, dzięki naszym wspaniałym kibicom i ich dopingowi Spodek ponownie odleci - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Oczywiście, szczególnie mocno będziemy trzymali kciuki za naszą reprezentację, byśmy podobnie jak miało to miejsce w 2014 r., ponownie zobaczyli w Katowicach triumf polskich siatkarzy – dodaje prezydent.

Katowice będą gościć również grupę A, do której trafiły reprezentacje: Serbii, Ukrainy, Tunezji i Portoryko. Pozostałe dwie grupy będą rozgrywały swoje mecze w halach sportowych w Lublanie.

Mecze jednej ósmej finału oraz ćwierćfinałów podzielono pomiędzy miasto Gliwice oraz Lublanę. Natomiast półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal odbędą się w katowickim Spodku, szczęśliwym dla naszej reprezentacji miejscu, gdzie w 2014 roku wywalczyli mistrzostwo świata, a w 2021 brązowy medal Mistrzostw Europy.

Faza grupowa potrwa od 26 do 31 sierpnia. Mecze jednej ósmej finału rozłożono na cztery dni – od 3 do 6 września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7 i 8 września, natomiast obydwa półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej zakończy się 11 września – tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał. 

Już po raz drugi z rzędu tytułu mistrzowskiego, będą bronić Polacy. Wartym przypomnienia jest, że zarówno w 2014 r. w katowickim w Spodku, jak i w 2018 r. w mistrzostwach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech w finałach pokonali oni Brazylię.

Sam fakt, że w oczach Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Polska, okazała się najlepszym kandydatem, który wspólnie ze Słowenią, jest w stanie zorganizować zawody tej rangi w tak krótkim czasie jest dużym sukcesem. – Pokazuje to, że jesteśmy sprawnym i liczącym się na świecie partnerem posiadającym odpowiednie zaplecze, a także ludzi z pasją gotowych do podjęcia się największych sportowych i organizacyjnych wyzwań – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Mecze siatkarskich MŚ mężczyzn w Katowicach:
Grupa A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko)
27 sierpnia
godz. 17.30 Tunezja-Portoryko
godz. 20.30 Ukraina-Serbia
29 sierpnia
godz. 17.30 Serbia-Portoryko
godz. 20.30 Ukraina-Tunezja
31 sierpnia
godz. 17.30 Serbia-Tunezja
godz. 20.30 Ukraina-Portoryko
Grupa C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria)
26 sierpnia
godz. 17.30 Stany Zjednoczone-Meksyk
godz. 20.30 Polska-Bułgaria
28 sierpnia
godz. 17.30 Stany Zjednoczone-Bułgaria
godz. 20.30 Polska-Meksyk
30 sierpnia
godz. 17.30 Meksyk-Bułgaria
godz. 20.30 Polska-Stany Zjednoczone
10 września: 2 półfinały
11 września: mecz o 3. miejsce oraz finał

Bilety:
Start sprzedaży fazy grupowej (Katowice) oraz 1/8 i 1/4 (Gliwice) - 4 sierpnia, godz. 12.00
Start sprzedaży fazy finałowej (Katowice) - 9 sierpnia, godz. 12.00
Bilety będą dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową:
https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/fivb-mens-world-championship/

Wnioski akredytacyjne dla mediów na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn należy składać do 15 sierpnia br. za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej: https://pzps.accred.eu/accreditation

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowiceZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net