Tu jesteś: Strona Główna » W weekend w Katowicach Leśny Piknik Rodzinny

W weekend w Katowicach Leśny Piknik Rodzinny

| 2014-06-10
Zapraszamy w dniach od 14.06 - 15.06 do Doliny Trzech Stawów na  impreze pn. Ekoodpowiedzialnie - Leśny Piknik Rodzinny!

 

 

Szkółka rowerowa dla najmłodszych, wymiana elektrośmieci na sadzonki, warsztaty ogrodnicze, degustacja żywności ekologicznej, pokazy taneczne i wokalne, konkursy, koncerty, a do tego warsztaty mediacji i socjoterapii, badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu – to tylko kilka punktów z listy ponad 50 bezpłatnych atrakcji czekających na uczestników Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialni, który odbędzie się 14 i 15 czerwca w Dolinie Trzech Stawów – zielonym sercu Katowic.

Podobnie jak i w zeszłym roku, także i teraz impreza będzie okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale i sposobem do aktywnego, rodzinnego spędzania czasu. Podczas pikniku nie tylko aktywnie wypoczniemy, ale i będziemy mieli możliwość skorzystania z porad ogrodniczych, prozdrowotnych i rozwojowych. W programie przewidziano rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Przy stoiskach edukacyjnych Nadleśnictwa najmłodsi i ich rodzice poznają sekrety życia pszczół (specjalnie zbudowany ul), żubrów i dzikich ptaków, zbudują własną budkę lęgową, nauczą się rozpoznawać tropy i sylwetki zwierząt oraz sadzonki roślin. Tych, którzy lubią budować zainteresują z pewnością szkolenia, podczas których stworzony zostanie drewniany dom. Miłośnicy majsterkowania nauczą się tu wypalać i wiercić w drewnie. W niedzielę o godzinie 16.00 do środowiska zostaną wypuszczone dzikie ptaki. Ciekawie zapowiadają się także przejażdżki Leśnym busem, który każdorazowo dowiezie pasażerów na wieżę obserwacyjną na wzgórzu Wandy. Piknikowi towarzyszyć będą również dwie wystawy: „STOP zaśmiecaniu lasów” (Ogólnopolska Wystawa Rysunku Satyrycznego) oraz „90 lat Lasów Państwowych”. 14 i 15 czerwca między 10:00, a 17:00 będzie można zwiedzić Leśną Salę Edukacyjną zlokalizowaną przy siedzibie Nadleśnictwa w Katowicach (ul. Kijowskiej 37b). Tam też odbędzie się III Otwarty Turniej Skata o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Katowice. Wszystkie leśne atrakcje pikniku odbywać się będą zarówno w sobotę jak i w niedzielę, w towarzystwie sygnałów i marszy myśliwskich.

Podczas pikniku swoimi umiejętnościami pochwalą się formacje wokalne i taneczne działające przy Miejskich Domach Kultury w Katowicach. Wystąpią m. in. Nutki i Fresz, Blue Pauza, Fortune, Pam-Pam i Bang. Stepowanie zaprezentuje Tap-Dance, a hip-hop tancerze grupy Revolution. Odbędą się również występy teatralne i widowiska muzyczne. Spektakl „Piotruś Pan” odegrają dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Fundacji "Gniazdo", a nawyki zdrowego żywienia, postawy prozdrowotne i proekologiczne będą promować artyści z Krakowa w spektaklu „Wielkie Psotki Małej Dorotki” (niedziela 15:30). Mini Recital Piosenki Dziecięcej wystawią grupy ze Świetlic Środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Bogaty program artystyczny imprezy uświetnią zespoły Tomato, Carrantouhill i Biff. Pierwszy przeniesie nas w klimaty słonecznego reggae, drugi irlandzkiego folku, a trzeci alternatywnego rocka.

 – Każdy moment jest dobry, żeby zostać ekofanem. Ja przy okazji ciąży zaczęłam od zwracania uwagi na etykiety na jedzeniu, im mniej składników, tym lepiej. Teraz w moim jadłospisie goszczą głównie ryby, świeże warzywa, owoce i zioła, pełnoziarniste pieczywo oraz makaron. Nauczyłam się też samodzielnie przygotowywać wędliny i chleb. Wszystkie posiłki gotuję sama, dzięki temu mam pewność, że to co podaję swojemu dziecku jest po prostu zdrowe – opisuje Anna Brachaczek, mama, wokalistka zespołu Biff.

Dla dzieciaków, pod okiem służb mundurowych, zorganizowana zostanie szkółka rowerowa. Tu dzieci poznają prawa i obowiązki rowerzysty i będą mogły zdać egzamin na kartę rowerową. Akcja BEZPIECZNY MALUCH rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00. Najmłodsi będą też mogli zobaczyć ciężarówki i maszyny należące do Straży Pożarnej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Zakładu Zieleni Miejskiej. Ponadto Polskie Towarzystwo Kulturalne zaprosi dzieci do planszowych gier logicznych, Katolicka Fundacja Dzieciom zorganizuje miasteczko Clowna, w którym odbędą się konkursy i zabawy, a księgarnia Polanglo zadba o zabawy językowo-edukacyjne. Jeśli jednak wasze pociechy wolą twórczo spędzić czas, warto zachęcić je do udziału w warsztatach artystycznych organizowanych między innymi przez Centrum Kultury Katowice. W tym czasie rodzice będą mogli wziąć udział w konsultacjach położniczych, porozmawiać z psychologiem na temat świadomego wychowywania dzieci, a także uzyskać informacje o rodzicielstwie zastępczym.

 Nie zabraknie też wątków sportowych. W sobotę najmłodsi zagrają w piłkę na mini boisku, zobaczą animacje trenerów i wezmą udział w konkursach z nagrodami. Również w tym dniu pokazy sztuk walki aikido zaprezentuje Klub Sportowy Bumeikan.

 – Nasz piknik to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu w mieście. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek mogą wziąć udział w pieszej wycieczce po Katowicach lub wyprawie rowerowej. Kto jeszcze nie zaczął uprawiać roślin na balkonie, może liczyć na darmowe porady najlepszych fachowców. Kto ma w domu elektorśmieci, ten może je wymienić na sadzonki roślin – zachęca Waldemar Bojarun, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Dla uczestników pikniku zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny! Zasady są proste: należy połączyć na zdjęciu swoją rodzinę z Hotelem Silesian (zdjęcia można wykonać przy stoisku hotelu na pikniku, lub bezpośrednio przy budynku). Zdjęcia „Rodzinnych Silesianów” należy przesłać na adres marketing@silesianhotel.pl do 30.06.2014 r. Na autorów najciekawszych zdjęć czekają: rodzinny pobyt weekendowy w Hotelu Silesian ze śniadaniami i kolacją, lub obiad dla rodziny połączony z wejściem do Centrum Wellness. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 06.07.2014 r.


Sprawdź TAGI: Katowice , kultura
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net