Tu jesteś: Strona Główna » W hali dawnej elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie znowu będzie iskrzyć!

W hali dawnej elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie znowu będzie iskrzyć!

| 2015-09-14

Ta informacja na pewno zelektryzuje nie tylko mieszkańców Chorzowa. W hali dawnej elektrowni Huty Królewskiej w Chorzowie przy ulicy Metalowców znowu będzie iskrzyć. Zabytkowa hala licząca 120 lat stanie się sceną wydarzeń artystycznych. 

hala_640

Już 26 września w ramach 3. Festiwalu Nowej Scenografii „Mitologia Industrialnej Przestrzeni” odbędzie się niecodzienny spektakl. Widowisko zatytułowane „W drodze”  rozpocznie się o godz. 22.30 przy wejściu na teren huty. Aktorzy zabiorą widzów w podróż: w towarzystwie ruchomej scenografii zwiedzą otoczenie dawnej elektrowni oraz zabytkową halę. Spektakl autorstwa Sylwii Hefczyńskiej – Lewandowskiej i Piotra Tetlaka to opowieść inspirowana „śląskością”. Twórcy za pomocą ruchomych obrazów zestawią ze sobą pozytywne i negatywne strony życia w przestrzeni przemysłowej. Wstęp wolny.

festiwal_nowej_scenografi

Natomiast 3 października odbędzie się Festibal. To oznacza, że zabytkowe, industrialne wnętrze przejmują muzycy. Tego wieczoru zagrają mistrzowie nowoczesnego brzmienia Smolik i Kev Fox oraz Fisz Emade Tworzywo.  Start o godz. 19.00. Bilety do kupienia na Ticketportalu oraz w klubie muzycznym „Szuflada” przy ul. Wolności 15. 


festibal_640

Smolik/Kev Fox - dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał  utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą, której premiera zapowiadana jest na jesień.

Fisz Emade Tworzywo - Fisz Emade to bracia Bartek i Piotr Waglewscy, zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net