Tu jesteś: Strona Główna » W Chorzowie wystartował program szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W Chorzowie wystartował program szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy

| 2015-11-12
Wystartował program szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy: wszyscy chorzowscy uczniowie trzecich klas gimnazjalnych nauczą się jak ratować życie. Szkolenia właśnie ruszyły, ale to nie koniec: dla uczniów ogłoszono konkurs z cennymi nagrodami, które otrzymają autorzy najciekawszych filmików dotyczących tego, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia. Organizatorzy przewidzieli także symulację wypadku drogowego, którą będzie można zobaczyć na ulicy Jagiellońskiej.

 

26 października, zainicjowana została akcja szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów trzecich klas gimnazjalnych, która potrwa aż do 14 grudnia. Docelowo udział weźmie w nich ponad 1000 nastolatków. Celem kursów jest zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy wśród jego uczestników. Każdego, kto pragnie wziąć udział w podobnym kursie, zapraszamy 24 listopada do siedziby Chorzowskiej Strefy Wolontariatu, przy ul. Dąbrowskiego 7. Tam, w godzinach 8:00-12:00 (I tura) oraz 12:00-16:00 zorganizowane zostanie szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, skierowane do wszystkich osób zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji w tym zakresie.

modziratujycie_640

Równocześnie rozpoczął się także konkurs filmowy pt. „Młodzi ratują życie” skierowany do uczestników szkoleń. Ich zadaniem jest stworzenie dwu minutowego filmiku, na którym uczniowie zaprezentują wybrane przez siebie działania ratunkowe (np. tamowanie krwotoku, usztywnianie złamanej kończyny lub bandażowanie skomplikowanych ran).Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 grudnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zwieńczeniem organizowanej przez Urząd Miasta Chorzów akcji będzie symulacja wypadku drogowego. Zostanie ona przeprowadzona na ul. Jagiellońskiej w dniu 17 grudnia od godziny 9:00 do 13:00. W pierwszej części symulacji odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Następnie uczniowie będą mieli za zadanie wykonanie schematu ratunkowego w sytuacji wypadku drogowego. Działania uczniów będzie oceniała trzyosobowa komisja konkursowa.

symulacjawypadkudrogowego1_640_01Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net