Tu jesteś: Strona Główna » Urodziny Miasta Kocham Katowice 10–13 września. Kolejna gwiazda na 150-lecie Katowic!

Urodziny Miasta Kocham Katowice 10–13 września. Kolejna gwiazda na 150-lecie Katowic!

| 2015-06-29
Drugą gwiazdą Urodzin Miasta Kocham Katowice, które odbędą się w dniach 10-13 września 2015 roku będzie brytyjskie trio Morcheeba. Do Katowic przyjedzie jednak dwoje z trojga założycieli zespołu, czyli wokalistka Skye Edwards z jednym z braci Godfrey, jednak towarzyszyć im będzie cały skład instrumentalny. ​

​​​

 

 

Angielski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza pop i trip hopu będzie drugą gwiazdą Urodzin Miasta Kocham Katowice z okazji 150-lecia nadania Katowicom praw miejskiej.  

Grupa Morcheba powstał w Londynie w 1995 roku, kiedy bracia Ross i Paul Godfreyowie - muzycy zafascynowani amerykańskim brzmieniem lat 60. – spotkali i zaprosili do składu wokalistkę Skye Edwards (która, co ciekawe, próbowała wcześniej zrobić karierę w... kobiecym boksie). Edwards wniosła do zespołu elektryzujący głos, ale również wpłynęła na jego muzykę oraz rytmy funky i hip-hopu. 

Międzynarodowe uznanie przyniósł triu już pierwszy album, „Who can we trust” z 1996 roku. Globalnymi gwiazdami stali się dzięki takim przebojom jak „Rome wasn’t build in a day” z płyty „Fragments of Freedom” z 2000 roku. W sumie w swojej już 20-letniej historii sprzedał miliony płyt. Utwory takie jak „Rome wasn't built in a day”, „The Sea”, czy „Otherwise” są już klasyką popu. 

 


 

 

Program:

Urodziny Miasta Kocham Katowice 10–13 września

 

10 września, czwartek

Koncert zespołu Arka Noego 

Sala Pałacu Młodzieży

Koncert biletowany

Występ dziecięcego zespołu muzycznego wykonującego muzykę religijną jest propozycją skierowaną nie tylko do najmłodszych słuchaczy, ale również do licznych dorosłych fanów. Zespół z powodzeniem koncertuje bowiem także na takich wydarzeniach jak Przystanek Woodstock, śpiewając swoje największe przeboje, takie jak „Święty uśmiechnięty” czy „Tato”. 

 

11 września, piątek

Strefa Kultury 

Wstęp wolny

Misia FF – czyli Michalina Furtak, wokalistka i basistka znana wcześniej z grupy tres.b. Jej debiut 

w 2013 roku został szybko doceniony, przynosząc jej Paszport „Polityki” i statuetkę Fryderyka 

Natalia Przybysz – tworząca wcześniej wraz z siostrą duet Sistars, wykonawczyni przeboju „Miód/Nazywam się niebo”

Gwiazda wieczoru Archive - przez swoich fanów i wielu znawców muzyki uznawani są za następców legendarnego zespołu Pink Floyd. Ich kolejne przeboje trafiają na szczyt list przebojów. Utwór „Again” z 2002 roku trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III, gdzie utrzymywał się przez kilkanaście notowań. Wydany w styczniu br. album „Restriction” stał się drugim, najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce. 

Muzyka Archive wymyka się sztywnej klasyfikacji, będąc niezwykle świeżym połączeniem gitar i elektroniki, często z użyciem analogowych syntezatorów. Zespół został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany „Londinium”. Archive początkowo funkcjonował jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. 

 

Koncert Pumezy Matshikizy i Orkiestry AUKSO

Sala Teatralna Pałacu Młodzieży

Koncert biletowany

Liryczny sopran południowoafrykańskiej śpiewaczki Pumezy Matshikizy określany jest jako „najwspanialszy głos operowy dzisiejszych czasów” („The Independent”), a artystka przewodzi nowemu nurtowi gwiazd operowych rodem z RPA. Towarzyszyć jej będzie Orkiestra Kameralna AUKSO, a w repertuarze znajdą się najwspanialsze arie operowe. 

 

12 września, sobota

Strefa Kultury 

Wstęp wolny

​Łąki Łan – grupa, której każdy koncert to teatralny, żartobliwy show. Grają żywiołowe połączenie muzyki punk i funky.

African Salsa Orchestra – grająca taneczną salsę orkiestra złożona z 7 europejskich wirtuozów tej kubańskiej muzyki pod kierunkiem znanego muzyka reggae Tikena Jah Fakoly’ego. 

Morcheeba - angielski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza pop i trip hopu będzie drugą gwiazdą Urodzin Miasta Kocham Katowice z okazji 150-lecia nadania Katowicom praw miejskiej.  

 

Paco Peña & Flamenco Company 

oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

Sala koncertowa NOSPR 

Koncert biletowany

Wybitny wirtuoz gitary flamenco Paco Peña i jego Flamenco Company wraz z Cameratą Silesią na specjalnym koncercie dla Miasta Katowice, podczas którego po raz pierwszy wykonany zostanie utwór skomponowany przez Hiszpana z okazji 150-lecia miasta. Efektem koncertu będzie również płyta CD zarejestrowana przez Paco Peña i Cameratę Silesię. 

 

13 września, niedziela

Koncert The Face of God

Kościół Ewangelicki

Koncert biletowany

Projekt artystów z Sardynii, będący połączeniem pieśni sakralnych Sardynii oraz współczesnej muzyki klasycznej. Na repertuar koncertu składają się zarówno religijne utwory sardyńskie, jak i takie kompozycje jak „The Face of God” czy „Heaven on Earth”, skomponowane przez Ernsta Reijsegera do filmów Wernera Herzoga. Śpiewakom towarzyszy muzyka fortepianowa oraz organowa, co czyni koncert niezapomnianym, niemal mistycznym przeżyciem. Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net