Tu jesteś: Strona Główna » Teatr Śląski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Teatr Śląski gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

| 2023-01-27

Teatr Śląski włącza się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się po raz 31. W ramach wsparcia dla WOŚP zachęcamy do udziału w aukcjach, podczas których można wylicytować:

- zwiedzanie Teatru Śląskiego z Robertem Talarczykiem, dyrektorem teatru, reżyserem, aktorem, który pokaże wszystkie zakamarki prowadzonej przez siebie instytucji i zdradzi, jak na co dzień działa największa scena dramatyczna województwa śląskiego; jak przebiegają montaże i przygotowania do spektaklu; kogo można spotkać za kulisami oraz na czym polega zarządzanie teatrem.
https://allegro.pl/oferta/zwiedzanie-teatru-z-robertem-talarczykiem-13170205871
 
- zdjęcie Artura Święsa ze spektaklu „On wrócił” autorstwa Przemysława Jendroski
Artur Święs, znakomity aktor Teatru Śląskiego, w spektaklu „On wrócił” Timura Vermesa w reż. Roberta Talarczyka brawurowo wciela się w postać Fürhera, który trafia do programu telewizyjnego, gdzie szybko zdobywa nowych, współczesnych zwolenników. To właśnie on znajduje się na pamiątkowym zdjęciu wykonanym przez Przemysława Jendroskę, naszego teatralnego forografa.
 Przemysław Jendroska jest związany z Teatrem Śląskim od 2015 roku – współpracę z naszą instytucją zaczął od „Czarnego ogrodu” i pamiętnej sesji zdjęciowej na hałdach i na Nikiszowcu. Największym osiągnięciem Jendroski było jak dotąd zdobycie dwóch pierwszych nagród w VI Edycji Konkursu Fotografii Teatralnej w 2020 roku. Zdobył dwie nagrody główne w obydwóch kategoriach, z których składa się konkurs, a taka sytuacja dotąd nie wydarzyła się w jego historii. Teatralnym zdjęciem sezonu zostało jedno ze zdjęć Artura Święsa ze spektaklu „On wrócił”.
Zdjęcie jest oprawione i opatrzone własnoręcznym podpisem autora.
https://allegro.pl/oferta/zdjecie-ze-spektaklu-on-wrocil-13170247421

- bombkę ręcznie zdobioną przez rodzinę naszych aktorów, Katarzynę i Bartłomieja Błaszczyńskich oraz ich dzieci: Zoję, Rut i Benia
Katarzyna i Bartłomiej Błaszczyńscy to wszechstronni młodzi twórcy, którzy łączą świetne aktorstwo z pracą dramaturgiczną (Kasia jest autorką m.in. adaptacji spektaklu „Staś i Zła Noga” i dramaturgii w „What the heil?”) oraz reżyserską (Bartek wyreżyserował te dwa spektakle). Oboje wielokrotnie nagradzani i wyróżniani, uwielbiani przez publiczność i doceniani przez krytyków. Katarzynę Błaszczyńską można ostatnio oglądać m.in. w „Lobotomii” w reż. Marka Rachonia na Scenie w Malarni, a Bartłomieja – w roli Odysa w spektaklu Agaty Dudy-Gracz „Odys i świnie, czyli opowieść mitomana” na naszej Dużej Scenie.
Rodzina Błaszczyńskich ozdabiała bombkę podczas ostatniej Kolędy z aktorami – tradycyjnego przedświątecznego spotkania, które odbywa się w Teatrze Śląskim od ponad 25 lat.
Do bombki dodajemy paczkę teatralnych gadżetów.
https://allegro.pl/oferta/bombka-blaszczynskich-oraz-teatralne-gadzety-13170228281

W ramach finału WOŚP zbieramy również datki do naszej e-skarbonki:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/prcvxf

Opracowanie: Teatr Śląski


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net