Tu jesteś: Strona Główna » Teatr Fabryka Kultury zaprasza na spektakl „BRACIA KARAMAZOW” wg powieści Fiodora Dostojewskiego

Teatr Fabryka Kultury zaprasza na spektakl „BRACIA KARAMAZOW” wg powieści Fiodora Dostojewskiego

| 2014-05-10

Spektakl „BRACIA KARAMAZOW” wg powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow”, to próba zmierzenia się z najistotniejszymi dylematami ludzkości, w którą autor wikła czworga braci.

 

 

Mitia, Iwan, Alosza i Smierdiakow, dorastając w atmosferze pozbawionej miłości, uczą się nienawiści do samych siebie oraz do otaczającego ich świata.

Napięcie spowodowane niegodziwym traktowaniem ze strony rodziciela budzi w nich pragnienie zmiany swojego życia oraz losu za wszelką cenę.

 bracia1_640

Decyzje, które podejmujemy wymagają od nas ponoszenia za nie konsekwencji.

Zdarzenie pociąga zdarzenie. Niektóre sekundy na zawsze zmieniają bieg życia.

Chwile stają się wiekami. Sploty dróg ludzkich nieoczekiwanie łączą się na wielki.

 
bracia2_640

"Jest taka siła, która wszystko wytrzyma - KARAMAZOWSKA SIŁA".


„Ludzie kochają zbrodnie. Zawsze kochają! Pod tym względem wszyscy jakby się zmówili, żeby kłamać, twierdzą, że nienawidzą zła, a w rzeczywistości je kochają.”
 
Adaptacja tekstu i reżyseria: Anna Leśniak

Obsada:

 

Mitia – Mateusz Trembaczowski

Iwan – Bartosz Budny

Alosza – Łukasz Stawarczyk

Smierdiakow – Anna Leśniak

Gruszeńka – Małgorzata Gorol

Katia – Patrycja Trzoch

Liza – Maria Patykiewicz

Pani Chochłakow – Martyna Krzysztofik

 

Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Scena w Malarni

Terminy:  14 maja godz. 19:00, 15 maja godz. 19:00

Bilety są dostępne na : http://www1.teatrslaski.art.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=873&Itemid=1094&lang=pl

 

RECENCJA spektaklu:


"Do trzech razy sztuka i to sztuka przez duże „S” – chciałoby się powiedzieć podsumowując twórczą przygodę Anny Leśniak z „Braćmi Karamazow” Fiodora Dostojewskiego.

Reżyserka, jak sama przyznaje, zakochała się w tej rosyjskiej historii od pierwszego czytania. I choć nie była to miłość łatwa do przeniesienia na scenę, spełniła się tego lata na deskach Malarni Śląskiego Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego.

Na początku dowiadujemy się, że poznamy tajemnicę morderstwa w afekcie. Ale nie o kryminał tu chodzi. Historię braci Karamazow ze zbrodnią w tle, z ich namiętnościami, silnymi emocjami i filozoficznymi wywodami nt. natury człowieka, odkrywamy tak, jak poznaje się historię rodu oglądając album ze starymi zdjęciami. Każda scena to portret kolejnego bohatera. Portret z rosyjską duszą.

Minimalizm w scenografii, maksymalizm w świetnej grze młodych aktorów. Do tego widz stale czuje, że to właśnie jemu bohaterowie opowiadają całą historię. Dlatego też śledzi losy braci z zapartym tchem i bez reszty poddaje się karamazowskiej sile do ostatniej minuty przedstawienia.

Agnieszka Widera

dziennikarka „Portalusamorzadowego.pl"

 bracia3_640

 

Fabryka Kultury jest miejscem wielu artystycznych spotkań.

Tworzą ją ludzie, którzy kochają sztukę, cenią indywidualność, posiadają wiedzę pedagogiczną, a swoją pasją, zaangażowaniem i energią chcieliby się z Państwem podzielić.

Jesteśmy przedstawicielami wielu artystycznych zawodów – są wśród nas aktorzy, animatorzy kultury, muzycy, plastycy a nawet rzemieślnicy.

Chcemy wspólnie z Państwem odkrywać i przeżywać magię tworzenia, będącą niebywałym spotkaniem się z samym sobą.

Mamy nadzieję, że każdy poczuje się tu swobodnie, przyjaźnie i znajdzie coś dla siebie.

Fabryce pozwalamy tętnić swoim rytmem, nie ma tu pośpiechu, nie ma czasu, nie ma przymusu, jest to Fabryka twórcza, a zatem różna od przeciętnej, istotą Fabryki nie jest wykonanie produktu na dany moment, ale całkowite zaangażowanie się w proces tworzenia, ku odkrywaniu potencjału wewnątrz nas.

 
braciakaramazow_plakat_640

Zapraszamy również na kolejne spektakle i śledzenia wydarzeń na stronie:

https://www.facebook.com/FabrykaKultury

 

 

 

 Sprawdź TAGI: Katowice , kultura
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net