Tu jesteś: Strona Główna » Szanghaj, Nowy Jork, Singapur, Sao Paulo... teraz czas na Katowice!

Szanghaj, Nowy Jork, Singapur, Sao Paulo... teraz czas na Katowice!

| 2014-03-05
Intel Extreme Masters Mistrzostwa Świata gier komputerowych znów w Katowicach. Światowe gwiazdy gier komputerowych przyjadą do Katowic zmagać się o łączną pulę nagród sięgającą 250 000 dolarów w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie. 
iem_2014_plakat_a4_640Ósme mistrzostwa odbędą się w Spodku od 14 do 16 marca. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, która w tym sezonie zawita do Szanghaju, Nowego Jorku, Singapuru oraz Sao Paulo. Największe gwiazdy e-sportu z całego świata będą zmagać się w turnieju League of Legends (drużynowa gra autorstwa Riot Games) oraz StarCraft II: Heart of The Sworm (strategia czasu rzeczywistego autorstwa Blizzard Entertainment). 
Poprzednie siedem finałów Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters odbyło się na corocznych targach CeBIT w Hanowerze, gdzie turniej obejmował w całości jedną z hal wystawowych Targów Hanowerskich. Finał sezonu Intel Extreme Masters został przeniesiony do Spodka z uwagi na gigantyczny sukces, którym cieszył się przystanek IEM rozegrany w styczniu ubiegłego roku. Turniej odwiedziło wtedy 50 tys. fanów, a transmisję internetową ESL TV w siedmiu językach obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów. Rekordowa oglądalność uczyniła Intel Extreme Masters w Katowicach najbardziej udanym wydarzeniem w historii e-sportu w Europie.
Podobnie jak poprzednia impreza Intel Extreme Masters, finał Mistrzostw Świata odbędzie się przy wielkim wsparciu katowickich władz i osobistym zaangażowaniu prezydenta Piotra Uszoka. – Jesteśmy dumni z organizacji w naszym mieście tak prestiżowego i rozchodzącego się szerokim echem na całym świecie wydarzenia, jakim jest Intel Extreme Masters – mówi Piotr Uszok. 
– Widziałem turnieje e-sportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało, kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata – mówi Michał Blicharz, Dyrektor ESL ds. Pro Gamingu. – Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera, nie pozwoliły nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski – dodaje.
– Jestem zaangażowany w Intel Extreme Masters od siedmiu lat i w ciągu tego okresu nie widziałem niczego takiego jak impreza w Katowicach. Polska bardzo pasjonuje się gamingiem, a Spodek jest idealnym miejscem do osiągnięcia wspólnych celów Intela i ESL – mówi George Woo, Intel Marketing Manager. 
Podczas turnieju zobaczymy 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy po cztery zespoły i będą walczyć o miejsce gwarantujące awans do ćwierćfinałów. Rozgrywki odbędą się na dedykowanej scenie CS:GO. Spotkania grupowe będą rozgrywane w systemie Double Elimination, tym samym, który był używany podczas EMS One Fall Season – tylko dwie drużyny awansują do ćwierćfinałów. Finał turnieju zostanie rozegrany na głównej scenie w Spodku w obecności wszystkich fanów!
Zaraz obok niesamowitych emocji związanych z e-sportem na najwyższym poziomie podczas imprezy będzie również można odwiedzić stoiska partnerów Intel Extreme Masters z najnowszymi grami oraz technologiami, m.in. Intel, BenQ oraz Kingston HyperX. 

(Adrian Kostrzębski)

A tak wyglądała rywalizacja w zeszłym roku:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net