Tu jesteś: Strona Główna » Stadion Śląski zaprasza na Olimpiadę Przedszkolaka!

Stadion Śląski zaprasza na Olimpiadę Przedszkolaka!

| 2014-05-23

W niedzielę, 1 czerwca, w godz. 13.00-18.00, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” oraz portal SilesiaDzieci.pl zapraszają dzieci wraz z rodzicami na obiekty sportowe Stadionu Śląskiego. To będzie prawdziwie rodzinny piknik na Dzień Dziecka! Udział w imprezie jest bezpłatny!

olimpiada


Specjalnie, na ten wyjątkowy dla dzieci dzień, proponujemy zestaw sportowych konkurencji, a także atrakcyjny program towarzyszący, w którym przewidzieliśmy występy artystyczne, pokazy sportowe, a także prezentacje związane z edukacją najmłodszych.
 
Dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów tanecznych, wykonać własnoręcznie ekologiczny naszyjnik, utworzyć piramidę z owoców i nauczyć się jak postępować z psem. Nie zapominamy o konkurencjach sportowych dla dzieci i rodziców: będzie się można sprawdzić w marszu na trzech nogach, przejść tor przeszkód czy pobiec z woreczkiem na głowie. Dla każdego uczestnika zabawy przewidujemy pamiątkowy medal i zestaw niespodzianek!
 
- Olimpiada przedszkolaka odbędzie się na Stadionie Śląskim już po raz 5. – mówi Jolanta Fujawa organizatorka imprezy ze strony Stadionu Śląskiego.- W tym roku, z uwagi na wyjątkową datę imprezy - 1 czerwca, postanowiliśmy rozszerzyć formułę o dodatkowe atrakcje dla wszystkich naszych milusińskich, nie tylko przedszkolaków. Wspólnie z portalem SilesiaDzieci.pl przygotowaliśmy program towarzyszący zmaganiom sportowym przedszkolaków, który z pewnością zainteresuje też młodsze dzieci jak i te uczęszczające już do szkoły. Warsztaty taneczne, pokazy mody i tańca z elementami akrobatyki, warsztaty kulinarne, nauka jazdy na rowerkach biegowych, gry i konkursy z nagrodami - wszystkie te atrakcje dostępne będą podczas naszej imprezy – dodaje Fujawa.
 
- Rozpoczynamy o godz. 13.00 mocnym uderzeniem, bo na samym początku imprezy zaprezentuje się Rafał „Tito” Kryla  – najbardziej rozpoznawalna twarz pierwszej edycji programu You Can Dance – mówi Aleksandra Pruszyńska, redaktor naczelna portalu Silesia Dzieci. – Rafał przeprowadzi warsztaty dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję upichcić coś dobrego z panią Kasią z Cynamonu Sztuki Gotowania, zrobić ekologiczną biżuterię z pracownią Koralium czy wziąć udział w zajęciach z pięknym Golden Retrieverem – psem szkolonym do pracy z dziećmi. Dobrą zabawę najmłodszym szkrabom zapewni klub Socatots, który będzie uczył trików i zwodów piłkarskich nawet roczne maluszki, zaś małe elegantki usatysfakcjonuje pokaz najnowszej, dziecięcej kolekcji firmy EMC Studio. Ci, którzy wybiorą się w tym dniu na Stadion Śląski na pewno będą się świetnie bawić. – zapewnia Pruszyńska.
 
 
PROGRAM „OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKA” I PIKNIKU RODZINNEGO NA DZIEŃ DZIECKA,
01.06.2014 r., Stadion Śląski – obiekty treningowe:
13:00 – OTWARCIE OLIMPIADY
13:10 – WARSZTATY Z RAFAŁEM „TITO” KRYLĄ Z PROGRAMU YOU CAN DANCE
14:00 – WYSTĘP ZESPOŁÓW TANECZNYCH „LOCO” I „JUNIOR  LOCO”
14:15 – KONKURS Z NAGRODAMI
14:30 – LOSOWANIE NAGRÓD W BEZPŁATNEJ ZABAWIE ALLIANZ
15:00 – POKAZ MODY DZIECIĘCEJ – EMC STUDIO
15:30 – WARSZTATY TANECZNE Z JOANNĄ FUJAWĄ
16:00 – LOSOWANIE NAGRÓD W BEZPŁATNEJ ZABAWIE ALLIANZ
16:40 – WYSTĘP ZESPOŁU TANECZNEGO Z ELEMENTAMI AKROBATYKI - ACTIVO STUDIO
17:00 – KONKURS Z NAGRODAMI
17:30 – LOSOWANIE NAGRÓD W BEZPŁATNEJ  ZABAWIE ALLIANZ
18:00 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY
 
W TRAKCIE TRWANIA IMPREZY DOSTĘPNE BĘDĄ NASTĘPUJĄCE WARSZTATY:
- kulinarne -  odbywać się będą co 30 minut – start 13:30 – FIRMA  CYNAMON SZTUKA GOTOWANIA,
- tworzenia ekologicznej biżuterii – odbywać się będą co 45 minut - start 13:15 – PRACOWNIA KOLARIUM,
- sportowe - piłkarskie na mini boisku - od 13:00 do 18:00 – KLUB SOCATOTS,
- sportowe – rowerowe na rowerkach biegowych od 13:00 do 18:00 – FIRMA RACING KIDS.
 
Centrum Wspomagania Rozwoju Szept Nadziei proponuje zabawy z psem:
13:00-14:00     Luźne zabawy z psem (w zależności od wieku dzieci, masowanie, głaskanie, kolorowanki, naśladowanie zachowań psa)
14:10-14:50    Pogaduchy „Pies wesoły, pies zły” o różnych postawach psów i zachowaniach wobec nich. Uczymy postawy „żółwika”.
15:00-16:00    Luźne zabawy z psem (w zależności od wieku dzieci, poznawanie części ciała psa, masowanie, głaskanie, kolorowanki, naśladowanie zachowań psa).
16:10-16:40   Zabawy: slalom do psa - karmienie, „Piłka do psa”.
16:50-17:30   Pogaduchy: „Idę z moim psem na spacer”. Pomagam mojemu psu.
17:40-18:00   Żegnamy się z psem.
Od godz. 13:00 do 18:00 na stoisku będzie weterynarz, który będzie udzielał porad dotyczących  zdrowia psów.
 

źródło: Stadion Śląski


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net