Tu jesteś: Strona Główna » Siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Katowicach

Siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu zamieszkała w Katowicach

| 2021-02-04
Do Katowic przyjechała siedmioosobowa rodzina, która zamieszka w stolicy województwa śląskiego w ramach repatriacji. Miasto nie tylko pomogło sprowadzić ich do kraju, ale udostępniło im lokal mieszkalny. Remontem zajął się katowicki KZGM, a jego wyposażeniem Wydział Polityki Społecznej oraz MOPS. 
- Katowice są miastem otwartym i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc rodzinie poprzez sprowadzenie ich z Kazachstanu do Katowic. Na ich potrzeby udostępniliśmy mieszkanie z zasobów miejskich w Śródmieściu, które bez problemu pomieści 7 osób. Lokal przeszedł gruntowny remont i został wyposażony tak, aby rodzinie niczego nie brakowało. Wierzę, że Katowice będą dla nich przyjaznym miejscem, w którym szybko się odnajdą i rozpoczną nowe, lepsze życie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rodzina przyjechała do Katowic w ramach repatriacji. Miasto udostępniło im lokal z zasobów miejskich, który znajduje się Śródmieściu i ma powierzchnię 104,7 m. kw. W styczniu zakończył się remont generalny prowadzony przez katowicki KZGM.

- Ze starego mieszkania zostały praktycznie tylko ściany, a cała reszta została wyremontowana lub wymieniona. Wstawiliśmy nowe drzwi, odnowiliśmy okna, wymieniliśmy posadzki, rozebraliśmy stare piece kaflowe, zadbaliśmy o wymianę instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, zamontowaliśmy też nową kuchenkę gazową i kocioł centralnego ogrzewania. Remont trwał kilka tygodni, a teraz mieszkanie jest już gotowe do tego, aby w nim zamieszkać – mówi Marcin Gawlik, dyrektor katowickiego KZGM.

Rodzina wprowadziła się do mieszkania z początkiem lutego.

-  Zadbaliśmy o to, aby w mieszkaniu znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze meble, a także sprzęty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Chcemy, aby rodzina czuła się w Katowicach dobrze i dlatego pomożemy im skorzystać z programów funkcjonujących w mieście, a także wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca – dodaje Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału Polityki społecznej.
Rodzinie przydzielony został pracownik socjalny, który ma pomóc m.in. przy załatwianiu wszelkich formalności, tłumaczeniem dokumentów, zapisaniem małoletnich dzieci do szkół czy zapisaniem członków rodziny do przychodni lekarskiej.  Repatrianci mogą też liczyć na wsparcie w postaci zasiłku na zakup żywności oraz pokrycia kosztów transportu. W dalszych dniach rodzina może liczyć na kolejne wsparcie.Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net