Tu jesteś: Strona Główna » Setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina

Setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina

| 2022-02-10
W ramach nowej Katowickiej Wyprawki dla Bajtla wydany został setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina. Przy tej wspaniałej okazji życzymy wszystkim nowo narodzonym katowickim bajtlom beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a rodzicom radosnego odkrywania uroków wspólnego życia!
Projekt Katowickiej Wyprawki dla Bajtla prowadzony jest przez wydział promocji Urzędu Miasta we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego. Jego założeniem jest oficjalne powitanie przez prezydenta Katowic w gronie katowiczan dzieci urodzonych w naszym mieście. - Narodziny dziecka to niewątpliwie szczególny moment w życiu całej rodziny, której uwaga zaczyna się koncentrować na maleńkiej istocie, wzbudzającej szczególną wrażliwość i troskę otoczenia. Jestem przekonany, że zawartość pakietu będzie bardzo przydatna w początkowym okresie życia wszystkich nowo narodzonych katowickich bajtli - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Chciałbym również zachęcić do skorzystania z naszej bogatej oferty spędzania czasu wolnego. Nasze instytucje kultury, teatry i ośrodki sportowe, mają szereg propozycji skierowanych dla całych rodzin z dziećmi w różnym wieku. Zachęcam także do aktywnej rozrywki w miejskich basenach, parkach, lasach, placach zabaw i korzystania z dróg rowerowych, dzięki którym można odkrywać najpiękniejsze zakamarki Katowic. Dla naszych mieszkańców – także tych najmłodszych – przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych zniżek, które są dostępne dzięki Katowickiej Karcie Mieszkańca. Zachęcam do jej wyrobienia i częstego korzystania – dodaje prezydent.

Miasto rozdaje pakiety promocyjne swoim najmłodszym mieszkańcom od 2011 r. Od grudnia 2021 r. taki pakiet składa się: z listu gratulacyjnego osobiście podpisanego przez prezydenta Katowic, pieluch tetrowych, pieluszki otulacza do przetestowania opcji wielopieluchowania lub do wykorzystania w nauce korzystania z toalety, kolorowego śliniaka oraz czapeczki, body i spodni. Przedmioty opatrzone są logo promocyjnym Katowic. - Już 100 pakietów dla młodych katowiczan wysłaliśmy w nowej odsłonie. Liczymy, że ten upominek „na start” będzie wyrazem włączenia do społeczności Katowic, ale i początkiem budowania relacji z rodzinnym miastem. Aby otrzymać pakiet należy podczas rejestracji malucha w Urzędzie Stanu Cywilnego uzupełni wniosek lub w przypadku rejestracji on-line pobrać taki wniosek z naszej strony – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Warunkiem otrzymania wyprawki jest prawidłowe wypełnienie wniosku przez rodziców (opiekunów prawnych) w ciągu 6 miesięcy od dnia urodzenia się dziecka. Dodatkowo, aby otrzymać pakiet dla bajtla, konieczne jest również stałe lub tymczasowe zameldowanie w Katowicach dziecka oraz przynajmniej jednego z rodziców.

Wniosek, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://bit.ly/3rCwvbI


Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowiceZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net