Tu jesteś: Strona Główna » Ruszyła XVII edycja Festiwalu BLUESTRACJE

Ruszyła XVII edycja Festiwalu BLUESTRACJE

| 2014-04-23
Miejsca szczególnie bliskie festiwalowi Bluestracje to tradycyjnie już Miejski Domu Kultury „Batory” i Teatru Rozrywki. Jak co roku festiwal gościć będzie również w sąsiednich miastach m.in.: Katowicach, Tarnowskich Górach i Rudzie Śląskiej.
 

bluestracje2014_640
W Teatrze Rozrywki śmietanka polskiego bluesa wypełni koncert laureatów ankiety Blues Top 2013 Kwartalnika „Twój Blues” (30.04).

W koncercie „Young Blood” (24.04) zaprezentują się obiecujące polskie formacje: Kraków Street Band pod wodzą Łukasza Wiśniewskiego i Joanna Knitter Blues & Folk Connection, zaś 14. urodziny Twojego Bluesa w Szufladzie 15 okrasi swymi dźwiękami GRUFF.

Nie zabraknie też uznanych wykonawców zagranicznych. Swoje pierwsze europejskie tournée koncertem w Szufladzie 15 rozpocznie pochodząca z Seattle grupa GravelRoad. Po raz pierwszy w Polsce pokaże się amerykańsko-holenderskie trio Tangled Eye z charyzmatyczną śpiewającą skrzypaczką Dede Priest z Dallas w Teksasie. Także po raz pierwszy w Polsce wystąpi Michael van Merwyk & Bluesoul z Niemiec, najwyżej jak dotąd uhonorowany europejski zespół w International Blues Challenge w Memphis (II miejsce w 2012 roku).

Wydarzeniem będzie na pewno występ grupy chicagowskiego gitarzysty Dave'a Specter`a, na tę okazję wzmocnionej specjalnym gościem Lurriem Bellem. Nie mniej mocnym punktem niezwykle atrakcyjnie zapowiadającego się koncertu Gitara w kilku smakach (25.04) będzie także Grzegorz Kapołka ze swoim triem. Kapołka zagra premierowy materiał ze swojej ostatniej płyty.

W zmodernizowanej sali Tarnogórskiego Centrum Kultury także jedyny koncert w Polsce da legenda sceny soul-bluesowej, pochodzący z Memphis, Eb Davis ze swoim 6-osobowym Superbandem.

Podczas tegorocznego festiwalu nie zabraknie też dorocznej sesji naukowej, koncertów klubowych i innych wydarzeń towarzyszących. Szczegółowe informacje tych wydarzeniach i biletach na www.bluestracje.pl.

W bluestracyjnym suplemencie, jaki 18 maja będzie miał miejsce w Sztygarce, po kilku latach przerwy, także na jedynym koncercie w Polsce pojawi się legendarna holenderska formacja Livin' Blues Xperience niezmiennie liderowana przez Nicko Christiansena. Jej występ poprzedzi Around The Blues ze swoją nową płytą.
 
Zapraszam
Tomasz Ignalski
Dyrektor Festiwalu Bluestracje


Zobacz pełny program Festiwalu

Polecamy wideo z koncertu galowego „Young Blood" w ramach festiwalu Bluestracje 2013.


 
źródło: www.bluestracje.plReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net