Tu jesteś: Strona Główna » Ruszył 7. Chorzowski Festiwal Nauki!

Ruszył 7. Chorzowski Festiwal Nauki!

| 2015-03-16

Androidowy samochód na bluetooth, robot z klocków Lego pokonujący labirynt, pokazy bojowych wozów strażackich i kilka słów o synchrotronie – to tylko część propozycji przygotowanych dla uczestników tegorocznego Chorzowskiego Festiwalu Nauki. 23 marca wystartowała jego 7. edycja. W poprzednich latach w eksperymentach, pokazach i wykładach udział wzięło kilka tysięcy osób!

Szczegóły na stronie: http://www.festiwalnauki.chorzow.eu/

 

festiwal_nauki_plakat_640

w_ciezkowskiDRODZY CHORZOWIANIE.

Już po raz siódmy zapraszam w imieniu organizatorów do udziału w Chorzowskim Festiwalu Nauki. Zaproszenie kieruję do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, w tym do naszych Seniorów. W tegorocznej ofercie znajdą Państwo z pewnością coś interesującego dla siebie.

Sukces poprzednich edycji festiwalu, organizowanego przy współpracy z ośrodkami akademickimi oraz środowiskami pozauczelnianymi związanymi z naszym miastem, udowadnia, że nauka nie jest nudna. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników wydarzeń festiwalowych może przekonać się, jak bardzo inspirujące i fascynujące jest obcowanie z wiedzą.

Oczywistym celem festiwalu, którego formuła ulega ciągłym i twórczym ewolucjom, jest popularyzacja nauki, promocja wśród mieszkańców Chorzowa najważniejszych osiągnięć technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą wiedzą, kulturą i sztuką.

Program VII Chorzowskiego Festiwalu Nauki, któremu nadaliśmy w tym roku tytuł: „Światło – Umysł – Zdrowie”, został przygotowany zgodnie z prezentowaną wyżej ideą. Inspirowaliśmy się Faktem ogłoszenia przez ONZ roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i technologii Wykorzystujących Światło. Jak powiedział Stephen Hawking: „Fundamentalna zasada rządząca wszechświatem: przyczyny występują przed skutkami, nigdy odwrotnie”. Ta oczywistość przyświeca naszym działaniom, a szeroka oferta propozycji naukowych umacnia we mnie pewność, że będą one nie tylko znakomitą okazją do zapamiętania naszej oferty naukowej, ale dadzą również możliwość przeżycia fascynującego spotkania z różnymi dziedzinami wiedzy.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy m.in. Wydziały Uniwersytetu Śląskiego: Matematyki, Fizyki i Chemii, Informatyki i Nauki o Materiałach, Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Wyższą Szkołę Techniczną z Katowic, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej, Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli i Planetarium Śląskie. W ramach festiwalu odbędą się liczne imprezy towarzyszące: spektakle teatralne, konferencje, zwiedzanie elektrowni Elcho oraz (po raz drugi w Chorzowie) Festiwal Robotów.

Bogata i różnorodna oferta, która zostanie zaprezentowana w ramach VII Festiwalu Nauki utwierdza mnie także w przekonaniu, że uda nam się zaprezentować nie tylko aspiracje badawcze znakomitych specjalistów, ale także spełnić oczekiwania poznawcze i naukowe mieszkańców Chorzowa.

VII Chorzowski Festiwal Nauki będzie trwał od 23 marca do 27 marca 2015 r. Nie sposób wymienić tu zaproponowanych bloków tematycznych, zapraszam więc do uważnego przestudiowania programu VII Chorzowskiego Festiwalu Nauki.

Zapraszamy do szkół wyższych oraz placówek kulturalnych i naukowych na terenie naszego Miasta, organizujących zajęcia w poszczególne dni Festiwalu. Dziękuję tym wszystkim, którzy okazali gotowość do podzielenia się swym doświadczeniem i wiedzą. Dziękuję organizatorom za bezinteresowne zaangażowanie w przygotowanie festiwalu, a wszystkim uczestnikom życzę uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące różnych dziedzin nauki i w konsekwencji – własnego życia.

Z poważaniem.
mgr Wiesław Ciężkowski
Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych
Przewodniczący Komitetu OrganizacyjnegoZobaczcie jak przebiegał 6 Chorzowski Festiwal Nauki!
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net