Tu jesteś: Strona Główna » Ruszył „Katowice Energy Innovation Challenge”! Można aplikować do 2 maja włącznie

Ruszył „Katowice Energy Innovation Challenge”! Można aplikować do 2 maja włącznie

| 2022-04-14
Właśnie ruszył „Katowice Energy Innovation Challenge”. To wyzwanie dla innowacyjnych projektów z całego świata przygotowane przez UN-Habitat i miasto Katowice. Trzy najlepsze projekty wezmą udział w programie akceleracyjnym organizowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz w specjalnym pokazie, który odbędzie się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Do 2 maja można zgłaszać projekty w wyzwaniu „Katowice Energy Challenge”. Podczas warsztatów powstało wyzwanie polegające na poszukiwaniu rozwiązań w zakresie zarządzania energią oraz transformacji energetycznej. Wszystko na przykładzie Katowic, bo to nasze miasto stanowi case study tego wyzwania. Autorzy 3 najlepszych projektów przyjadą na 11. Sesję Plenarną Światowego Forum Miejskiego, która odbędzie się w czerwcu w Katowicach.

- Ten challenge to tak zwana ścieżka open dla innowatorów z całego świata, również z Polski, aby zaproponować swoje rozwiązanie. Myślę, że możliwość wzięcia udziału w programie akceleracyjnym organizowanym przez katowicki Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami z różnych krajów to atrakcyjna nagroda. Dla polskich firm to również okazja, aby zmierzyć się z podobnymi sobie innowatorami w skali międzynarodowej. Zapraszam do udziału! – zachęca prezydent Katowic, Marcin Krupa.
Aplikacja polega jedynie na przygotowaniu pitch decka dotyczącego innowacyjnego pomysłu zgodnie z wytycznymi. Projekty powinny wpisywać się w realizację wyzwań energetycznych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Katowic i transformacji, którą przechodzi miasto – szczególnie w dziedzinie energetyki.

Na potrzeby wyzwania została założona specjalna podstrona w serwisie internetowym UN-Habitat. Można tam znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące wyzwania energetycznego:

https://unhabitat.org/calls/call-for-applications-katowice-energy-innovation-challenge

Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości – 11. edycja WUF
Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa, międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat. Ma ona służyć rozwojowi obszarów miejskich i osiedli ludzkich. To największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast, transformacji i polityce. WUF odbywa się co dwa lata i gości tysiące uczestników, którzy reprezentują przeróżne instytucje, w tym: rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia edycja forum odbyła się w 2020 roku w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Katowice będą gospodarzem jedenastej edycji forum.

– Katowice są wspaniałym przykładem regeneracji miasta. Jestem przekonana, że możemy budować na tym przykładzie i podzielić się tymi doświadczeniami w 2022 roku – mówiła podczas jednej z konferencji prasowych Maimunah Mohd Sharif, dyrektor wykonawcza Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich UN-Habitat. Przygotowując się do tego wydarzenia, co tydzień przedstawiamy kolejne z 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ i wskazujemy w jaki sposób Katowice realizują te zadania rekomendowane przez ONZ.

Światowe Forum Miejskie w Katowicach odbędzie się w dniach 26-30 czerwca, pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowiceZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net