Tu jesteś: Strona Główna » RUSZA NABÓR DO PRZEDSZKOLI

RUSZA NABÓR DO PRZEDSZKOLI

| 2014-02-26
Rusza nabór do przedszkoli. Sprawdziliśmy jak sytuacja prezentuje się w chorzowskich placówkach.
Prawie 3,5 tysiąca miejsc czeka na dzieci w chorzowskich przedszkolach. W roku szkolnym 2009/2010 do przedszkola poszło 2900 dzieci, rok później już 3022. W 2012/2013 do przedszkoli chodziło 3444, a we wrześniu było ich już 3722. Do przedszkola przyjmowane są kilkulatki zamieszkałe na obszarze Chorzowa. Dzieci z innych miast, mogą być przyjęte do placówki, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, istnieją wolne miejsca. Rekrutacja prowadzona jest zgodnie z ustawą o systemie oświaty. W pierwszej kolejności, do przedszkola przyjmowane są dzieci w oparciu o kryteria ustawowe, a następnie o kryteria lokalne (tj. regulamin rekrutacji).
 
Rekrutacja:
 
do 27 lutego 2014 – rodzice / prawni opiekunowie składają deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce
 
do 28 lutego 2014 – dyrektorzy przedszkoli podają do publicznej wiadomości zasady rekrutacji – kryteria przyjęć (w tym procedurę odwoławczą)
 
od 10 do 28 marca 2014 - składanie wniosków wraz z załącznikami o przyjęcie do przedszkola (najwyżej do 3 placówek)
 
7 kwietnia 2014 – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
 
18 kwietnia 2014 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola
 
 
Rekrutacja uzupełniająca:
 
od 9 do 20 czerwca 2014 – składanie wniosków (wraz z załącznikami) o przyjęcie do przedszkola
 
25 czerwca 2014 - podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
 
30 czerwca 2014 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola
 
 
Na terenie miasta funkcjonują 24 placówki publiczne i 5 przedszkoli niepublicznych. Pełna informacja, dla ilu dzieci zabraknie miejsca w przedszkolu, będzie znana z początkiem września. Wynika to z faktu, że rodzice prewencyjnie zapisują dziecko do kilku przedszkoli, aby zwiększyć szanse na przyjęcie – jednocześnie blokując miejsce i możliwość precyzyjnego policzenia niedoboru. O miejsca nie muszą się bać rodzice dzieci 5 i 6-letnich, bowiem wszystkie zgłoszone maluchy w tym wieku obligatoryjnie będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu lub szkole.


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net