Rusza kolejna edycja Projektu Korba
Tu jesteś: Strona Główna » Rusza kolejna edycja Projektu Korba

Rusza kolejna edycja Projektu Korba

| 2014-10-15
To już szósta edycja Projektu Korba, w ramach której młodzi mieszkańcy i mieszkanki Śląska, będą mieli szansę zrealizować swoje autorskie projekty i zmienić coś w najbliższym otoczeniu.

Projekt Korba to akcja non-profitowa organizowana przez Fundację Rozwoju Społecznego "Demos", która pomaga młodym ludziom działać na rzecz innych w swoim otoczeniu. Uczestnicy i uczestniczki uczą się odpowiedzialności, decyzyjności, przedsiębiorczości i zaangażowania. Dotychczasowo Korba wykreowała 614 liderów i liderek, a spośród nich aż 274 finalistów z powodzeniem zrealizowało swoje autorskie projekty.

 

Tegoroczny program Projektu składa się z 6 etapów, a ostatni z nich (będący jednocześnie zwieńczeniem całej akcji) to gala finałowa, w trakcie której zostaną podsumowane doświadczenia i dokonania uczestników i uczestniczek edycji 2014-2015. Urozmaiceniem tej edycji jest wymiana praktyk w zakresie kształcenia liderów i liderek z partnerską organizacją w Islandii. Chętni do wzięcia udziału w Projekcie mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie www.projektkorba.pl, lub przesyłając formularz drogą pocztową do 7 listopada do godziny 23:59:59. Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest status ucznia klasy I lub II szkoły ponadgimnazjalnej oraz głowa pełna pomysłów.


Projekt Korba to gwarancja kilku naprawdę intensywnych miesięcy, w czasie których jego uczestnicy i uczestniczki będą mieli szansę nabyć nowych, wartościowych umiejętności, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i ekspertów, a to wszystko pomoże im w realizacji własnych projektów.

 

Jednak Korba to nie tylko praca nad projektem. To także świetna zabawa, możliwość poznania nowych, wartościowych ludzi, zdobywania doświadczeń oraz ogromna satysfakcja ze swoich dokonań.

 

Jeśli więc nie chcecie pozostawać bierni i zależy Wam na tym, żeby zmieniać swoje otoczenie na lepsze, zgłoście swój projekt, a być może będziecie mieli na to szansę. Pamiętajcie- młodzi ludzie też mają coś do powiedzenia.

www.projektkorba.pl ​- powiedzcie pierwsze słowo.  


źródło: UM KatowiceSprawdź TAGI: Katowice
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net