Tu jesteś: Strona Główna » Ruda Śląska wspiera Katowice w walce o inwestora

Ruda Śląska wspiera Katowice w walce o inwestora

| 2014-03-05
Kampania Zaangażujmy Śląsk, mająca sprowadzić zagranicznego inwestora do Katowic nabiera rozpędu – o mobilizacji w dniu 12 marca dowiedziało się właśnie 19 miast z województwa śląskiego. Jako pierwsza do współpracy przyłączyła się Ruda Śląska.
plakat_640Kampania Zaangażujmy Śląsk polega na poinformowaniu jak największej liczby osób władających językiem niemieckim i szukających pracy, aby przybyli na targi organizowane przez potencjalnego inwestora – firmę Teleperformance i zaprezentowani swoje możliwości.  Jeśli odpowiednio wykwalifikowanych osób pojawi się wystarczająco dużo, to Katowice mają szansę zostać nową siedzibą call center na rynek niemiecki i stworzyć miejsce pracy dla 250 osób. Miasto rywalizuje o tę szansę z Poznaniem, gdzie targi pracy odbędą się dwa dni później.
Informację o akcji otrzymały właśnie urzędy miast ze Śląska, po to, aby jak najsprawniej poinformować swoich mieszkańców o kampanii, dając im tym samym również szansę na zdobycie pracy lub wsparcie akcji na Facebooku i poinformowanie o akcji swoich znajomych.
- Z przyjemnością  włączymy się w działania mające na celu ściąganie inwestorów. Wiele naszych działań również ukierunkowanych jest na ten cel – mówi Renata Młynarczuk, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta w Rudzie Śląskiej. – Zależy nam, aby na Śląsku powstawały nowe miejsca pracy ponieważ wszystkie miasta regionu tworzą system naczyń połączonych – dodaje.
Akcja trwa zaledwie od paru dni, a już teraz jej facebookowy profil polubiło 875 osób, dotarcie wyniosło 89 tys., a 1054 osoby są zaangażowane (włączające się w akcje aktywnie, udostępniające, komentujące i lubiące wpisy). Test z języka niemieckiego rozwiązało już 186 osób.Rejestracji na targi można dokonać na stronie https://kommzu.teleperformance.de/register.aspx
 
O projekcie
 
ZAANGAŻUJMY ŚLĄSK to inicjatywa mająca zaktywizować region i pokazać, że dosłownie każdy mieszkaniec może pomóc w przekonaniu inwestora zagranicznego do stworzenia 250 miejsc pracy w naszym województwie.
 
W informowanie o tej możliwości chcemy ZAANGAŻOWAĆ jak największą ilość prywatnych osób.  Naszą bazą jest profil facebookowy www.facebook.com/ZaangazujmySlask. Udostępniajcie, lajkujcie, wysyłajcie o nim wiadomości!  Im więcej osób z właściwymi umiejętnościami  przyjdzie na spotkanie 12 marca do Katowic, tym większa jest szansa, że 250 z nich zostanie ZAANGAŻOWANYCH do pracy w nowym oddziale firmy stworzonym w stolicy regionu.
 
Ostatnia forma zaangażowania, na którym nam zależy to ZAANGAŻOWANIE jak największej ilości miast z naszego województwa. W katowickich oddziałach międzynarodowych firm średnio tylko 1 na 5 pracowników to katowiczanin. Pozostali to mieszkańcy Sosnowca, Chorzowa, Rybnika czy Częstochowy itd. Wspólne działanie leży w naszym wspólnym interesie. 
 
Animatorem projektu ZAANGAŻUJMY ŚLĄSK jest Urząd Miasta Katowice


Pliki powiązane z wydarzeniem:
» 187_Plakat.jpg

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net