Tu jesteś: Strona Główna » Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Chorzowie zakończona!

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Chorzowie zakończona!

| 2017-12-03
W latach 2015 - 2017 r. Chorzowsko - Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wybudowało w ramach projektu Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Aglomeracji Chorzów –Świętochłowice w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach”, oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, 3,31 km. kanalizacji sanitarnej, 1,24 km. wodociągu oraz zwiększyło efektywność działania instalacji biogazowej oczyszczalni ścieków Klimzowiec.

konfa_wodociagi_30_11_201714_640

Ostatnie zadania były to Kontrakty nr 6 i 7. Pierwszy dotyczył zadania pn. „budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w rejonie ulic: Lawendowej i Świerkowej II – Etap 2. Natomiast Kontrakt nr 7 dotyczył zwiększenia efektywności działania instalacji biogazowej oczyszczalni ścieków Klimzowiec co pozwoli zwiększenie produkcji biogazu w okresie zimowym na oczyszczalni ścieków, modernizacja da roczną dodatkową ilość energii cieplnej na poziomie 39 MW.

Sieci wybudowane podczas realizacji ww. projektu pozwolą skutecznie dostarczać wodę oraz odbierać ścieki od mieszkańców w rejonie prowadzonych inwestycji oraz podłączyć 225 nowych mieszkańców do sieci ChŚPWiK Sp. z o.o.. Ponadto na oczyszczalni Klimzowiec została zwiększona produkcja biogazu co pozwoli zmniejszyć potrzeby energetyczne oczyszczalni, co w konsekwencji zmniejszy rachunki za prąd.

proj_z_bialym_tlem_640_640

 Dzięki projektowi Przedsiębiorstwo mogło spotkać się z mieszkańcami miast Chorzowa i Świętochłowic oraz dziennikarzami podczas dni miasta Chorzów przy Szybie Prezydent. Ponadto ChŚPWiK Sp. z o.o. zorganizowało festyn ekologiczny, podczas którego mieszkańcy mogli zadawać pytania pracownikom Przedsiębiorstwa a najmłodsi pobawić się na „dmuchańcach”. Zorganizowano także konkursy plastyczne dla uczniów Szkół Podstawowych miast Chorzowa i Świętochłowic pod nazwą „Cykl życia wody”.

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 30 listopada br. w Starochorzowskim Domu Kultury zorganizowało spotkanie z mieszkańcami podsumowujące projekt „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Aglomeracji Chorzów–Świętochłowice”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ChŚPWiK Sp. z o.o. z Prezesem Zarządu Bartoszem Satałą oraz Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala. Była to też doskonała okazja do wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom konkursów plastycznych pn. "Cykl życia wody".

konfa_wodociagi_30_11_201725_640


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net