Tu jesteś: Strona Główna » Reprezentacja polskich szczypiornistek znowu w Chorzowie

Reprezentacja polskich szczypiornistek znowu w Chorzowie

| 2014-04-15

Od 17 do 19 kwietnia br. w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie rozegrany zostanie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 20-stu. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, bowiem nasze reprezentantki staną przed szansą awansu do grona najlepszych na świecie. 

Przeciwniczkami Polek będą zespoły Holandii, Słowacji i Serbii. Dwie czołowe ekipy uzyskają awans do finałów. MORiS jako współorganizator zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków piłki ręcznej do wspólnego dopingowania biało-czerwonych. Co ważne, wstęp na mecze turniejowe jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona.

 
turniej_moris_640_01

Oprócz rywalizacji na boisku, organizatorzy chcą zaktywizować grupy szkolne do wspólnego kibicowania polskiej drużynie. Dlatego przygotowano specjalną ofertę dla grup pod hasłem "Dwie siódemki". Otóż grupa, która przyjdzie do hali - po wcześniejszym zgłoszeniu tego w Dziale Organizacji Imprez MORiS - w liczbie dwóch siódemek czyli 14 osób - otrzyma za darmo piłkę do gry w piłkę ręczną, renomowanego producenta sprzętu sportowego. Każda kolejna grupa 14 osób, które zgłoszą się z tej samej szkoły (klasy) również otrzyma piłkę. I tak, każdego dnia podczas rozgrywania turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata! Akcję "rozdawania piłek" firmuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, a wspiera ją Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który w tym sezonie podczas spotkań reprezentacji narodowych realizuje podobną inicjatywę pod nazwą "Szczypiornista Szkoła". Wzorem tego projektu, szkoła lub instytucja, która zgromadzi największą ilość piłek - czyli będzie grupą najliczniejszą podczas turnieju otrzyma specjalną nagrodę ufundowaną przez MORiS. Zachęcamy do przyjścia 17, 18 i 19 kwietnia do hali MORiS, by obejrzeć zmagania piłkarek ręcznych, ale także by otrzymać wyjątkową pamiątkę. Wystarczy zebrać "Dwie siódemki", przesłać lub przynieść listę zgłoszeniową, a my w dniu meczu wręczymy całej grupie (klasie, szkole) - prezent.

 

To kolejna międzynarodowa impreza kobiecego szczypiorniaka, której gospodarzem jest Chorzów. W kadrze na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata znalazła się, m.in. reprezentująca KPR Ruch Chorzów - Zuzanna Ważna. – Mamy już wyselekcjonowaną grupę zawodniczek, która zagra w kwalifikacjach do finałów mistrzostw świata w Chorzowie. Naszym celem jest awans do finałów MŚ z bardzo wyrównanej grupy – mówi trener młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet, Andrzej Niewrzawa.
 
Zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem rozpoczęło się 13 kwietnia.
 

Program turnieju:

 

17.04 g. 16.00 Holandia – Słowacja

17.04 g. 18.30 Polska – Serbia

18.04 g. 14.00 Holandia – Serbia

18.04 g. 16.00 Polska – Słowacja

19.04 g. 10.00 Słowacja – Serbia

19.04 g. 12.00 Polska – Holandiaźródło: UM ChorzówReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net