Tu jesteś: Strona Główna » Przyłącz się do nas!

Przyłącz się do nas!

| 2017-04-06
Dzięki umowie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i dofinansowaniu unijnemu Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji realizuje od września ubiegłego roku projekt pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Aglomeracji Chorzów-Świętochłowice”. Jego podstawowym założeniem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania gospodarki ściekowej na środowisko.
woda1_640

Mieszkańcy aglomeracji odczują jednak znacznie więcej korzyści, ponieważ wśród najważniejszych kierunków podejmowanych w ramach inwestycji znalazły się: 
 - modernizacja aktualnie działających oraz budowa nowych wodociągów w aglomeracji Chorzów-Świętochłowice. Dzięki wymianie istniejących wodociągów zmniejszeniu ulegnie liczba uciążliwych dla odbiorców awarii oraz ograniczone zostaną straty wody. 
 - znaczne usprawnienie dopływu ścieków kanalizacją do Oczyszczalni Ścieków Klimzowiec w Aglomeracji Chorzów-Świętochłowice. 
- zapewnienie dostaw wody i odbioru ścieków dla 225 zupełnie nowych klientów systemu. 
 - zwiększenie produkcji biogazu w okresie zimowym w oczyszczalni ścieków Klimzowiec, co przełoży się na roczną dodatkową ilość energii cieplnej na poziomie 39 mW. 

Prace, które rozpoczęły się w 2015 r., a zostaną zrealizowane do końca 2017 roku, podzielone zostały na kilka kontraktów. Kontrakty nr 1 i 2 obejmą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w rejonie ulic Wschodniej i Świerkowej. Kontrakt nr 3 to przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Parku Śląskiego od ulicy Wschodniej do pompowni ścieków w Alei Harcerskiej. Kontrakt nr 4 obejmie budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Siemianowickiej 147, a kontrakty 5 i 6 budowę sieci kanalizacyjnej sanitarnej i wodociągowej w rejonie ulic: Wierzbowej i Świerkowej. Sieć wodociągowa obejmie do 99,84 proc. mieszkańców Chorzowa i Świętochłowic, zaś stopień dostępu do kanalizacji uplasuje się na poziomie 99,66 proc. 

woda2_640_01

Projekt postrzegany jest jako ważny i cieszący się poparciem społecznym. Jego realizacja wpłynie na wzrost atrakcyjności terenu objętego inwestycją oraz poprawę jakości i komfortu życia jego mieszkańców wynikającą z wygody korzystania z sieci kanalizacyjnej. Należy także wskazać korzyści zdrowotne, płynące z poprawy jakości wód gruntowych i powierzchniowych, jakie odczują mieszkańcy obszaru, na którym realizowany jest projekt. Czystsza woda pozwoli bowiem znacznie zmniejszyć poziom zachorowań związanych chociażby z układem pokarmowym. 

Niepodważalnym walorem podejmowanych działań jest również aktywizacja sektora usług budowlano-montażowych. 
 Szacunkowy koszt całkowity realizacji projektu pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Aglomeracji Chorzów-Świętochłowice” wynosi 5 175 811,39 zł, z czego 2 325 021,26 zł pochodzi z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

proj_z_bialym_tlem_640


Sprawdź TAGI:
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net