Tu jesteś: Strona Główna » Przed nami V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Przed nami V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

| 2015-09-10
Ta edycja będzie wyjątkowa – zostanie bowiem zorganizowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12–14 października. Organizatorzy przygotowali ponad 50 paneli dyskusyjnych realizowanych w ramach sześciu ścieżek tematycznych. Będą się one wyróżniały interdyscyplinarnością oraz problemowym podejściem do sytuacji przedsiębiorców z sektora MŚP.

 

DSC_8586.JPG

 

Udzielone porady będą miały wymiar nie tylko teoretyczny, ale także praktyczny. Do udziału zaproszono wielu wybitnych ekspertów, m.in. w zakresie gospodarki, edukacji, medycyny, marketingu, rachunkowości i finansów. Kongres będzie więc doskonałą okazją nie tylko do zdobycia merytorycznej wiedzy, ale także do nawiązania nowych znajomości biznesowych. 

Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich przedsiębiorców, a także osoby planujące założyć firmę i studentów. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Nauka – Biznes – Samorząd. Razem dla gospodarki” i jak co roku towarzyszyć mu będą Targi Usług i Produktów dla MŚP Biznes Expo oraz Program „Samorząd, który wspiera MŚP”. 

Jak wiadomo prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma ryzykownymi sytuacjami i stresem. Eksperci doradzą, jak zaradzić niewypłacalności kontrahenta; opowiedzą także o arbitrażu jako efektywnym i nowoczesnym sposobie rozwiązania sporów. Utrata informacji biznesowych i danych osobowych? To zdecydowanie problem, który może bardzo narazić firmę na straty. Zapraszamy do wysłuchania rad, jak zminimalizować takie ryzyko i gdzie zwracać się po pomoc.

Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe – wymaga aktywności, otwartości na innowacje i bardzo często podejmowania ryzykownych decyzji. Na sesji pojawią się m.in. liderzy biznesu, którzy zdradzą uczestnikom sekrety na to, jak osiągnąć sukces oraz jak doskonalić swoje przywództwo. Natomiast na ścieżce tematycznej „Innowacyjny Region, Inteligentne Miasto, Konkurencyjny Region” pojawi się mnóstwo paneli dotyczących innowacyjnych rozwiązań dla firm. Eksperci pomogą przedsiębiorcom zapoznać się m.in. z modnymi dziś nanotechnologiami, z tworzeniem i rozwojem klastrów, czy współczesnymi wyzwaniami telemedycyny. Z kolei zapoznanie się z ekoinnowacyjnym tematem o odnawialnych źródłach energii pomoże zaoszczędzić pieniądze oraz poprawić wizerunek firmy.

Celem Kongresu jest także zachęcenie przedsiębiorców do podejmowania szeroko rozumianego współdziałania. Jest ono warunkiem rozwoju firmy i wzrostu jej konkurencyjności. W tym celu zostały zorganizowane panele dyskusyjne o przełamywaniu barier i otwarciu się na współpracę z wspomnianymi samorządami, ale także urzędami pracy, dużymi firmami, światem nauki, kultury i edukacji.

Przedsiębiorczość niejedno ma imię – na szereg wskazówek mogą liczyć firmy rodzinne, przedsiębiorcy z terenów wiejskich, czy osoby niepełnosprawne. Również na  zainteresowanych współpracą międzynarodową czekać będą zagadnienia dotyczące m.in. rynku amerykańskiego, miejskich technologii i inteligentnych domów w Austrii, czołowych partnerów biznesowych Polski – Czech i Słowacji, czy prowadzenia interesów z Rosją, a także wieloma innymi krajami. 

Zapraszamy także osoby kreatywne i przedsiębiorcze – dobry biznes może wyniknąć choćby z nietuzinkowego pomysłu czy pasji! Tegoroczny Kongres otwarty będzie również dla studentów stanowiących przyszłość dla innowacyjnej gospodarki. Specjalnie dla osób młodych zorganizowano także spotkania z liderami świata polityki i gospodarki, które odbędą się drugiego i trzeciego dnia Kongresu. Każde spotkanie realizowane jest w formule 25/25 (25 minut prelekcji i 25 minut dyskusji), co umożliwi wymianę poglądów między zaproszonymi gośćmi a uczestnikami.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska, a Wysoki Patronat – Parlament Europejski. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu samorządu Województwa Śląskiego. Darmowa rejestracja uczestników oraz ramowy program dostępne są na stronie: www.ekmsp.eu​. (RIG)Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net