Przed nami 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów
Tu jesteś: Strona Główna » Przed nami 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Przed nami 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów

| 2015-05-04
Róże, azalie, rododendrony, a także ogrodowe aranżacje, znów będą eksponowane w Parku Śląskim. 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, odbędzie się na terenie Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych, w dniach od 22 do 24 maja. Organizatorzy czekają na zgłoszenia osób chętnych do zaprezentowania swoich produktów i florystycznych projektów.

Impreza ma ponad 50-letnią historię. Zaczęło się w 1959 roku, w plenerze. W ciągu trzech pierwszych lat, wystawa znalazła szeroką rzeszę odbiorców. Już w 1962 roku padł do tej pory niepobity, frekwencyjny rekord – wystawę odwiedziło 100 tysięcy osób. Między wjazdem głównym, a Halą Wystaw „Kapelusz”, utworzono teren Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych – „OWO”. Organizatorzy od początku dbali o to, aby wystawa miała odpowiedni prestiż i otoczkę. Tak jest również obecnie.

Nowe trendy i pomysły
Ubiegłoroczną wystawę odwiedziło około 50 tysięcy osób. Najważniejsze jej założenia się nie zmienią: ekspozycja w całości będzie miała charakter plenerowy – odbędzie się przy alei Głównej, jest kierowana zarówno do ogrodników, projektantów krajobrazu, wystawców, jak i odwiedzających. Zwiedzanie jest w całości bezpłatne. Tradycyjnie, wystawę podzielimy na dwie strefy: ogrodowych aranżacji i kiermaszu. – Czekamy jeszcze na zgłoszenia. Najbardziej zależy nam oczywiście na ogrodach i aranżacjach przestrzennych – nie ukrywa Katarzyna Zazgórnik-Sitz, która koordynuje tegoroczną wystawę. Jak podkreśla, w tym roku duży nacisk zostanie położony na nowatorskie pomysły w projektowaniu ogrodów oraz obowiązujące trendy w ich stylizowaniu i wyposażaniu. – Po to właśnie jest nasza wystawa. Ma być modnie i nowocześnie.
W programie są spotkania dotyczące roślin, ogrodów, ale również utrzymania konkretnych gatunków, wyposażenia i narzędzi ogrodniczych. – Specjaliści będą udzielali informacji, jak zagospodarować ogród – tłumaczy koordynatorka. – W tym roku rezygnujemy z poniedziałkowego kiermaszu, który nie cieszył się dużą popularnością – dodaje.

Warto się zgłosić
W planach są też wykłady i pokazy florystyczne. Autorzy ogrodowych aranżacji będą dyskutować i udzielać ciekawych porad. W programie – podobnie jak w latach wcześniejszych – znajdą się warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Chętni skorzystają również ze strefy gastronomicznej. Natomiast na scenie odbywać się mają występy artystyczne i plenerowe koncerty. Informacje i zgłoszenia do udziału w wystawie bądź kiermaszu, przyjmujemy pod numerem telefonu 666 031 465 lub pod adresem mailowym: katarzyna.zazgornik@parkslaski.pl.Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net