Tu jesteś: Strona Główna » ProfiAuto Show 2014 za nami!

ProfiAuto Show 2014 za nami!

| 2014-06-08

Ponad 35 000 gości, 140 wystawców i dwa dni wypełnione emocjonującymi prezentacjami – tegoroczna edycja ProfiAuto Show, która odbyła się w katowickim Spodku, zgromadziła tłumy miłośników motoryzacji i profesjonalistów z tej branży.

Trwająca dwa dni, już jedenasta edycja ProfiAuto Show ugruntowała pozycję katowickiej imprezy wśród najważniejszych krajowych wydarzeń motoryzacyjnych. W tym roku wystawcy, zespoły muzyczne, organizatorzy pokazów i odwiedzający zajęli wszystkie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne tereny katowickiego Spodka, o łącznej powierzchni 12 000 m2. ProfiAuto Show to największe motoryzacyjne targi aftermarket w Polsce.

– Formuła ProfiAuto Show rozwija się z każdą kolejną edycją. Plan tegorocznej opracowaliśmy zarówno z myślą o pasjonatach motoryzacji, jak i przedstawicielach branży: producentach części motoryzacyjnych, akcesoriów i wyposażenia warsztatów oraz właścicielach sklepów i hurtowni motoryzacyjnych czy mechanikach – mówi Olgierd Langer, prezes zarządu spółki Profi Partners, organizatora targów.

W Spodku można było odwiedzić stoiska najważniejszych producentów z sektora automotive oraz zobaczyć z bliska m.in. Lamborghini Aventador oraz Gallardo, jedyne w Polsce Mitsubishi Colt Evo biorące udział w tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski czy takie perełki jak luksusowa, przedwojenna, amerykańska limuzyna Plymouth P8 Roadking z 1939 roku i Ford Custom DeLuxe 4door z lat ’50 ubiegłego wieku.

Miłośnicy motoryzacyjnych emocji mogli przetestować swoje możliwości zasiadając za kierownicą bolidu marki Toyota z sezonu 2007 Formuła 1 Racer, wyposażonego w oryginalne koła, fotel i kierownicę, symulatora jazdy samochodem WRC (ang. World Rally Championship - Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata) wraz z symulacją przeciążeń czy symulatora dachowania powstałego na bazie trzydrzwiowego Citroëna C4.

Na Placu Honorowym przed Spodkiem przez dwa dni odbywały się koncerty i konkursy dla publiczności oraz emocjonujące pokazy – będące już wizytówką ProfiAuto Show. W tym roku emocje podgrzewały m.in. wyczyny profesjonalnych kaskaderów i pasjonatów stuntu motocyklowego. W sobotę wieczorem dla fanów motoryzacji zagrał raper TEDE, znany także jako prowadzący program „Operacja Tuning" 
w TVN Turbo.

 

– Po raz kolejny udało nam się pobić rekord frekwencji, zarówno pod kątem liczby odwiedzających jak 
i wystawców. Ponad 35 000 odwiedzających to imponująca liczba i wyzwanie, które będzie dla nas ważne podczas planowania kolejnej edycji ProfiAuto Show – podsumowuje Bogumił Papierniok, ekspert motoryzacyjny sieci ProfiAuto.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można na stronie www.profiautoshow.pl

###

O ProfiAuto:

ProfiAuto, to sieć niezależnych hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych znajdujących się 
w ponad 200 miastach na terenie Polski. Oddziały ProfiAuto oferują części renomowanych dostawców do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: ProfiAuto Show, Pikników ProfiAuto oraz Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. ProfiAuto jest sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz wicemistrza (2012) Polski w cyklu Mistrzostw Polski Wyścigów Górskich.

Sieć ProfiAuto należy do powstałej w roku 1993 firmy Moto-Profil Sp. z o.o., jednego z najdłużej działających dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych na polskim rynku. Moto-Profil jest członkiem TEMOT International, międzynarodowej sieci zrzeszającej największych dystrybutorów części motoryzacyjnych na świecie.

By dowiedzieć się więcej, zapraszamy na strony: www.profiauto.pl www.moto-profil.pl www.temot.com Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net