Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
To już rok wojny na pełną skalę za naszą wschodnią granicą. Zobacz jak Katowice przez ten czas pomagały Ukrainie
  • 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Od pierwszych dni zbrodniczego ataku Katowice włączyły się w pomoc
  • W działania zaangażowało się ponad 200 wolontariuszy i tysiące mieszkańców, którzy wzięli udział w zbiórkach najpotrzebniejszych artykułów
  • Na pomoc i działania integracyjne prowadzone przeznaczono ponad 100 mln zł
  • Katowice zebrały i przekazały potrzebującym 250 ton darów
  • Początkowo pomoc opierała się na wsparciu doraźnym – zapewnieniu noclegu, posiłków, wsparcia psychologicznego, a następnie oparto ją na działaniach adaptacyjnych i integracyjnych
więcej...
VI Światowy Dzień Ubogich w Katowicach
Za nami VI Światowy Dzień Ubogich w Katowicach. To wydarzenie skierowane do wszystkich osób potrzebujących, w trudnej sytuacji życiowej, czy bezdomnych. W namiocie na placu przed Galerią Katowicką można było skorzystać z porad prawnych, psychologicznych, duchowych, zaopatrzyć się w odzież, czy po prostu zjeść ciepły posiłek. Akcja jest efektem szerokiej współpracy Miasta Katowice z organizacjami pozarządowymi.
więcej...
Pół roku wojny - pół roku wsparcia Chorzowa
Od pół roku Chorzów pomaga swojemu miastu partnerskiemu Tarnopol. więcej...
Subotnik ukraińsko-polski w Katowicach
Ukraińcy, wspólnie z katowiczanami, posprzątają jeden z terenów zielonych w Katowicach. To sposób na wyrażenie wdzięczności z jednej strony, a z drugiej na integrację z lokalną społecznością. Akcja ma też promować segregowanie odpadów i picie katowickiej kranówki. 
więcej...
Polsko-ukraińska integracja w Katowicach
Tuż przed ukraińską Wielkanocą w Katowicach zorganizowane zostanie spotkanie integracyjne - odbędzie się ono w najbliższą sobotę 23 kwietnia na terenie akademików, w których mieszkają uchodźcy z Ukrainy, przy ul Franciszkańskiej 8-10.   
więcej...
Koncert "Ukraina nade wszystko"
"Ukraina nade wszystko" to muzyczne wydarzenie charytatywne na rzecz miasta Ukrainy - Mariupola, które odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie o godzinie 19-tej. 
więcej...
Katowice dla Ukrainy – tony darów, morze wsparcia to podsumowanie miesiąca działań
200 ton darów udało się już zebrać w Katowicach, dzięki ogromnym sercom mieszkańców miasta. Minął miesiąc od momentu, gdy Ukraina została zaatakowana przez Rosję. Pomoc wciąż jest potrzebna.
więcej...
Dary z Saint-Étienne
Do Katowic dotarł pierwszy z trzech transportów z darami z francuskiego Saint-Étienne - miasta partnerskiego stolicy województwa śląskiego.
więcej...
Śląskie i zagłębiowskie autobusy wyjechały do Lwowa
Samorządowcy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zdecydowali o przekazaniu autobusów do Lwowa. Jest to odpowiedź na apel mera miasta, który prosił o wsparcie tamtejszego systemu komunikacji miejskiej. więcej...
Katowice dla Ukrainy
Krajobraz wojenny, którego Europa na taką skalę nie widziała od zakończenia II wojny światowej, stał się naszą rzeczywistością. Agresja Rosji na Ukrainę zachwiała wypracowanym przez lata spokojem na kontynencie. Tysiące uchodźców przybywają każdego dnia pociągami do Katowic. Ludzie, którzy wczoraj mieli normalne życie, dziś koczują w obcym mieście, nie wiedząc, co dalej, często bez najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego wiele spółek miejskich wykorzystuje swoje zasoby, aby nieść pomoc poszkodowanym przez tę wojnę. Miasto okazuje swoją solidarność również poprzez symbole – naklejki, plakaty, wstążki, które można dostrzec w otoczeniu.
więcej...
Koło na start dla uchodźców – kolejna akcja Katowic dla Ukrainy
Rusza zbiórka rowerów i hulajnóg dla uchodźców z Ukrainy. Zebrany sprzęt zostanie przekazany potrzebującym, by pomóc im w powrocie do normalności a także umożliwić przemieszczanie się rowerem po Katowicach.
więcej...
Opera Śląska dla Ukrainy
Opera Śląska od samego początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę, wspiera wielopłaszczyznowo uciekających z kraju sąsiadów, pomagając im odnaleźć się w nowej rzeczywistości.  Wspieramy Ukraińców i Ukrainki zapewniając tymczasowe miejsca noclegowe, pomagając w tłumaczeniach spraw organizacyjnych, dostarczając środki pierwszej potrzeby, a teraz zapraszając na wyjątkowy koncert „Opera Śląska dla Ukrainy”, który odbędzie się  26 marca o godz. 18:00 w Sali koncertowej im. Adama Didura.
więcej...
Numer PESEL dla uchodźców z Ukrainy
Od środy 16 marca uchodźcy z Ukrainy będą mogli wystąpić o nadanie numeru PESEL. W związku z tym Urząd Miasta Katowice przygotował stanowiska w dwóch zlokalizowanych w centrum miasta punktach przeznaczonych dla obywateli Ukrainy, w których będą oni mogli złożyć wniosek. 
więcej...
Trwa odświeżanie akademików dla uchodźców w Katowicach
Malowanie, meblowanie, porządkowanie terenu wokół – trwają prace związane z przystosowaniem byłych domów studenckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do potrzeb uchodźców z Ukrainy. Dzięki temu baza miejsc noclegowych oferowanych przez miasto zwiększy się w ciągu najbliższych dni o ok. 400.
więcej...
Apel śląskich samorządowców w sprawie pomocy Ukraińcom


Napływ osób uciekających z Ukrainy przed wojną to poważne wyzwanie, z którym mierzą się mieszkańcy Polski. Dużą rolę w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom wzmożonej migracji odgrywają przedstawiciele samorządów terytorialnych. Jednym z wielu przykładów przedsięwzięć mających na celu niesienie pomocy uchodźcom, jest utworzony przy katowickim Dworcu PKP Punkt Pomocy Doraźnej, gdzie przyjezdni z Ukrainy mogą odpocząć po podróży oraz zjeść ciepły posiłek. Jednak samorządowcy zwracają uwagę na to, że potrzebują większego wsparcia ze strony państwa. Prezydenci Katowic i Sosnowca oraz wiceprezydent Tychów spotkali się, aby razem zaapelować o rządowe wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe.

więcej...
Solidarni z Ukrainą - koncert w Filharmonii Śląskiej
Filharmonia Śląska solidaryzuje się z Ukrainą w tych niezwykle okrutnych czasach. Ojczyzna Yaroslava Shemeta, Kierownika Artystycznego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, została zaatakowana.
więcej...
Rusza zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy
Żywność z długim terminem ważności, buty, kapcie, maszynki do golenia czy grzebienie do włosów – to w tej chwili najpilniejsze potrzeby jeśli chodzi o zbiórkę dla obywateli Ukrainy. Rusza także zbiórka artykułów szkolnych. Przekazane zostaną one dzieciom, które uczęszczają na zajęcia do katowickich szkół. Od 8 marca pakiety żywnościowe przygotowywane z zebranych produktów będą przekazywane tym, którzy dali schronienie przed wojną rodzinom z Ukrainy.
więcej...
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
Ostatnie dni zapisów na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Weź udział i wesprzyj rodziny z Ukrainy! Za każdy przebiegnięty kilometr Park Śląski S.A. przekaże na rzecz Ukrainy 2 zł, co oznacza, że przy udziale 2 5000 biegaczy, Park Śląski przekaże kwotę 50 tys. zł. Robiąc coś dla siebie możemy zrobić wiele dobrego dla osób potrzebujących pomocy.
więcej...
Katowice pomagają obywatelom Ukrainy
Blisko 1300 osób obsłużonych wyłącznie w punkcie powitalnym funkcjonującym w budynku Międzynarodowego Dworca Autobusowego w Katowicach, około 150 ton darów , prawie 250 dzieci biorących udział w zajęciach organizowanych przez katowickie szkoły. To pierwsze statystyki dotyczące skali pomocy, jaką obywatele Ukrainy są objęci w Katowicach.
więcej...
Katowice dla ukraińskich dzieci
Odrobina normalności jest w tych trudnych momentach na wagę złota. Dlatego katowickie instytucje kultury i kluby sportowe organizują szereg zajęć dedykowanych dzieciom z Ukrainy. Spektakle teatralne, zajęcia sportowe, muzyczne czy plastyczne – każdy z najmłodszych znajdzie coś dla siebie. Część zajęć rusza już w najbliższy weekend.
więcej...
OFF Festival Katowice 2022: Dochód ze sprzedaży karnetów przeznaczamy na pomoc Ukrainie
Wraz z ogłoszeniem kolejnych artystów zdecydowaliśmy się od 2 do 8 marca uruchomić specjalną pulę biletów na OFF Festival Katowice. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczymy na pomoc Ukrainie.
więcej...
Nowe źródła informacji dla obywateli Ukrainy
Nowy adres strony internetowej www.dlaukrainy.katowice.eu i całodobowa, działająca siedem dni w tygodniu infolinia +48 32 737 87 87  – tam można szukać wszelkich informacji związanych z pomocą obywatelom Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Katowic. Zarówno infolinia, jak i strona internetowa, prowadzone są w języku polskim i ukraińskim. Jednocześnie prosimy o dalsze przynoszenie środków higieny osobistej do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Zebrane do tej pory produkty zostały już rozdane potrzebującym.
więcej...
Kolejne punkty pomocy dla mieszkańców Ukrainy
W Katowicach uruchamiane są kolejne punkty, do których mogą się zgłaszać obywatele Ukrainy tuż po przyjeździe do miasta. Zostały one zlokalizowane w ścisłym centrum Katowic. Oferowany jest w nich ciepły posiłek czy nocleg. Powstanie nowych punktów pomocy to odpowiedź na pojawiające się potrzeby. 
więcej...
Efekty chorzowskiej zbiórki dla mieszkańców Ukrainy
Do chorzowskiego Centrum Integracji Międzypokoleniowej przez ostatnie dni przynoszono najpotrzebniejsze rzeczy dla mieszkańców Ukrainy będących teraz w potrzebie. Produkty następnie przeniesiono do specjalnego magazynu, w którym zostały zapakowane bezpośrednio do tirów jadących w stronę granicy. więcej...
RazemDlaUkrainy.pl i PCK, czyli zrób zakupy dla ukraińskich uchodźców przez internet
Polacy w ostatnich dniach zdają test z pomagania celująco. Przekazują na rzecz Ukrainy i napływających z niej uchodźców dary, które można już liczyć w tonach, przyjmują uchodźców do swoich domów, a nawet wyruszają po nich samochodami na granicę z drugiego końca Polski. Sposobów na to, by wesprzeć naszych pogrążonych w wojnie sąsiadów przybywa. Jedną z najnowszych możliwości jest platforma www.RazemDlaUkrainy.pl, przez którą można włączyć się w pomoc i nie wychodząc z domu ufundować im produkty pierwszej potrzeby. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Polski Czerwony Krzyż. 
więcej...
Punkt powitalny dla uchodźców z Ukrainy
W budynku Międzynarodowego Dworca Autobusowego przy ul. Sądowej w Katowicach powstał Punkt powitalny dla uchodźców z Ukrainy. Jest to już kolejne działanie miasta mające na celu niesienie pomocy osobom uciekającym z kraju ogarniętego wojną. więcej...
Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Katowice uruchamiają kolejne formy wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy przyjeżdżają do miasta. Najmłodsi mogą liczyć na pomoc psychologiczną i zajęcia integracyjne. Organizowane są także zajęcia pozalekcyjne i dodatkowe godziny lekcyjne przeznaczone na naukę języka polskiego i nadrabianie zaległości z innych przedmiotów.

więcej...
Zbiórka darów w katowickich szkołach
Katowice łączą siły, by pomóc mieszkańcom Ukrainy. Dziś zbiórka najpotrzebniejszych artykułów rusza w katowickich szkołach. Przez weekend najpotrzebniejsze artykuły higieniczne można było przynosić do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej, które wypełnione zostało darami od mieszkańców Katowic i okolicznych miast. W bazie wsparcia „Katowice dla Ukrainy” jest już ponad 600 zgłoszeń.
więcej...
Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy
W siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej znajdującej się przy ul. Dąbrowskiego 7 zorganizowano zbiórkę produktów dla mieszkańców Tarnopola - miasta partnerskiego Chorzowa. Każdy chętny mógł przynieść rzeczy, które zostaną później przekazane w ramach konwoju humanitarnego. więcej...
Katowice ruszają ze zbiórkami na rzecz mieszkańców Ukrainy
Artykuły higieniczne, takie jak: środki do mycia ciała, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki papierowe czy pieluchy już od dziś można przynosić do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach. Kolejne zbiórki rozpoczną się w Katowicach w poniedziałek. Do bazy wsparcia „Katowice dla Ukrainy” wpłynęło już ponad 100 zgłoszeń od mieszkańców, którzy oferują szeroko zakrojoną pomoc.
więcej...
Chorzów rusza ze zbiórką dla Ukrainy
Władze Tarnopola zwróciły się o pomoc do Miasta Chorzów. Proszą o zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Miasto Chorzów w porozumieniu z Tarnopolem zorganizuje konwój humanitarny. 
więcej...
Silesia Rebels Katowice dla Wojtusia
Za nami przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego Polskiej Futbol Ligi. Katowicka drużyna Silesia Rebels uległa Bydgoszcz Archers 0:34. Oprócz emocji sportowych, atmosfera meczu skupiła się jednak wokół małego Wojtusia, na rzecz którego zbierano środki finansowe.
więcej...
4. Światowy Dzień Ubogich w Katowice
Za nami 4. Światowy Dzień Ubogich. Była to okazja do objęcia wsparciem najbardziej potrzebujące osoby ubogie i bezdomne. Na Skwerze Przyjaciół z Miszkolca w Katowicach pojawiły się namioty, w których chętne osoby mogły otrzymać odzież, zjeść ciepły posiłek, a także otrzymać wsparcie medyczne i duchowe. więcej...
Pomoc chorzowskim sprzedawcom kwiatów
Na chorzowskim rynku można było zakupić kwiaty, które pierwotnie miały być sprzedawane przy cmentarzach w pierwszych dniach listopada. Udostępnienie lokalizacji w centrum miasta przedsiębiorcom ponoszącym straty ze względu na zamknięcie nekropolii to jedno z działań podjętych przez chorzowski magistrat w celu pomocy osobom, których biznesy ucierpiały w wyniku wprowadzonych obostrzeń. więcej...
Sadzenie tulipanów na Placu Kwiatowym
25 września na Placu Kwiatowym w Katowicach pracownicy Hospicjum Świętego Franciszka wraz z wolontariuszami i przedstawicielami władz miasta po raz kolejny zasadzili tulipany. Była to symboliczna inauguracja kampanii "Razem dbamy o życie". więcej...
Katowice przekazują pomoc ukraińskim powodzianom
W związku z  czerwcową powodzią, która dotknęła zachodnią Ukrainę, Katowice wysłały poszkodowanym przez żywioł sąsiadom transport wody mineralnej, a w minionym tygodniu wyjechał transport potrzebnych produktów i rzeczy. W wyniku powodzi zostało podtopionych 285 miejscowości. Najbardziej z powodu powodzi ucierpiał obwód iwanofrankiwski.
więcej...
Katowicki Pakiet dla Kultury
Prezydent Katowic, Marcin Krupa przedstawił Katowicki Pakiet dla Kultury, czyli wsparcie lokalnego środowiska ludzi kultury w związku z walką ze skutkami koronawirusa. Dotychczas miasto wdrożyło pakiety pomocy dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. więcej...
Powstał Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy
W związku z trudną sytuacją przedsiębiorstw dobie epidemii koronawirusa, w Katowicach powstał Katowicki Pakiet Przedsiębiorcy, czyli pakiet pomocowy dla firm działających na terenie miasta. więcej...
Kobiety szyją maseczki do szpitali
Maski ochronne stosowane przez personel medyczny zabezpieczają przede wszystkim pacjentów
w trakcie przeprowadzanych operacji lub zabiegów ambulatoryjnych.

W związku z poważnymi problemami z dostępnością masek ochronnych, Romana Kryściak
projektantka z Zabrza zaproponowała naszemu Szpitalowi dostarczenie masek uszytych przez
krawcowe z całej Polski.

W przypadku, gdy nasza placówka będzie mieć ich wystarczający zapas, nadwyżkę przekażemy
innym placówkom w regionie – zapewnia Patrycja Onak wiceprezes Szpitala Specjalistycznego
im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

Romana Kryściak projektantka z Zabrza zorganizowała akcję szycia masek dla szpitali, w którą
włączyły się krawcowe z Żor, Katowic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Warszawy, Lublińca,
Lublina, Stargardu, Zabrza, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej,
Mikołowa, Kościerzyny i Gdyni oraz Gdańska.

W ciągu 4 dni krawcowe planują uszyć około 1600 masek ochronnych. Krawcowe otrzymują
codziennie przesyłki od firm, które za darmo dostarczają materiał oraz gumki.


Opracowanie:
Biuro Prasowe Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach


więcej...
Złota rączka dla seniora w Katowicach
Katowice ruszają z programem dedykowanym seniorom powyżej 65 roku życia. "Złota rączka" to udzielanie nieodpłatnej pomocy seniorom w zakresie drobnych napraw domowych. więcej...
KATOWICKI FLESZ INFORMACYJNY 20.08.2019

W tym wydaniu:
- Święto Wojska Polskiego w Katowicach
- Targ Nocny w Fabryce Porcelany
- Zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego
- Bieg dla NIEzwykłego bohatera

więcej...
Bieg dla NIEzwykłego Bohatera
17 sierpnia w Dolinie Trzech stawów miało miejsce szczególne wydarzenie, bieg dla NIEzwykłego bohatera, którym jest Krystian Jabłoński. Katowiczanin, który między innymi wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomagał ofiarom wypadków drogowych, łapał złodziei, a nawet brał udział w policyjnym pościgu, teraz niestety sam potrzebuje pomocy. więcej...
Uniwersytet Śląski przygotuje maturzystów do egzaminu
Do matury pozostało niespełna 100 dni. Dla tych, którzy się nie przygotowali lub nie czują się pewni, Uniwersytet Śląski przygotował po raz kolejny pomoc naukową i to bardzo intensywną. więcej...
"Zanieśmy pomoc dzieciom w Nepalu"
Koncert charytatywny "Zanieśmy pomoc dzieciom w Nepalu" w Chorzowskim Centrum Kultury miał na celu zebranie środków dla ofiar trzęsienia ziemi w tym kraju. Na scenie wystąpiła chorzowska młodzież oraz zaproszeni goście.
więcej...
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net