Półkolonie w Parku Śląskim – ruszają zapisy na LATO 2015
Tu jesteś: Strona Główna » Półkolonie w Parku Śląskim – ruszają zapisy na LATO 2015

Półkolonie w Parku Śląskim – ruszają zapisy na LATO 2015

| 2015-06-28
Śląskie Wesołe Miasteczko, ZOO, Elka, Planetarium Śląskie, Kolejka Wąskotorowa, Górnośląski Park Etnograficzny – to tylko część atrakcji II edycji Półkolonii w Parku Śląskim, jednym z największych, śródmiejskich parków Europy.
 
Już po raz drugi, przez całe wakacje dzieci z regionu będą mogły spędzać czas aktywnie, zdrowo i bezpiecznie w Parku Śląskim w Chorzowie. Park zaoferuje im wszystkie swoje atrakcje, w tym największy lunapark w Polsce, Śląski Ogród Zoologiczny, kolejkę Elkę czy Planetarium Śląskie. Wszystko to w otoczeniu 640 hektarów zieleni.

 

Chcemy, aby wszystkie zajęcia odbywały się w parku, który niby dobrze znamy, ale wciąż są w nim tajemnicze zakątki. Dzięki temu dzieci będą odkrywać Park Śląski razem z nami - mówi Kazimiera Szuba, kierownik półkolonii. Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym na naszych zajęciach, rodzice telefonowali do nas z pytaniami o zapisy na tegoroczną edycję już na początku lutego tego roku. Miejsca jeszcze są, ale zwłoka w zapisach dzieci nie jest wskazana – dodaje Szuba.

 

Do wyboru będą dwa rodzaje turnusów różniące się programem. W tygodniu sportowym zajęcia będą związane z dużą ilością ruchu na świeżym powietrzu. W programie m.in.: poranne ćwiczenia, igrzyska półkolonijne, podchody na terenie ZOO.  W tygodniu rekreacyjnym każdy dzień minie pod znakiem gier, zabaw integracyjnych, konkursów,
a zajęcia będą m.in. rozwijały zdolności artystyczne. Jest  też plan na niepogodę. Dzieci będą mogły pójść do kina lub Planetarium, pojechać do paku wodnego lub kręgielni,
a w ramach „Dnia z bohaterem” spotkają się z przedstawicielami odpowiedzialnych zawodów: policjantem i strażakiem.

 

Bazą półkolonii będzie Sala Zabaw Lizzy (wjazd od ul. Złotej w Katowicach) na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka, gdzie dzieci m.in. codziennie zjedzą drugie śniadanie. Obiad będzie serwowany w restauracji Klub Żyrafy, też w lunaparku. O bezpieczeństwo uczestników półkolonii zadbają wykwalifikowani nauczyciele, doświadczeni wychowawcy placówek wypoczynku.

 

Zajęcia potrwają przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 16.30. Organizatorzy przewidzieli zniżki dla rodzeństw oraz różne rodzaje oferty. Rodzice będą mogli zapisać dzieci na cały turnus lub na 3 dni.

 

Pierwszy turnus ruszy  29 czerwca. Półkolonie organizuje firma Silesia Catering II - oficjalny operator gastronomiczny Parku Śląskiego.  

 

Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie (GSM 793 567 467) lub mailowo:
polkolonie@salazabawlizzy.pl

 

Dodatkowe informacje:

 www.salazabawlizzy.pl w zakładce „Półkolonie” oraz na
www.facebook.com/polkoloniewparkuslaskimReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net