Tu jesteś: Strona Główna » Podpisano porozumienie dotyczące finansowania działalności klubu sportowego „Ruch Chorzów”

Podpisano porozumienie dotyczące finansowania działalności klubu sportowego „Ruch Chorzów”

| 2019-02-05
Podpisano porozumienie dotyczące finansowania działalności klubu sportowego „Ruch Chorzów”, którego stronami są: Miasto Chorzów i Carbonex sp.z.o.o. główni akcjonariusze klubu oraz spółka Ruch Chorzów S.A.
Celem porozumienia jest określenie granic zaangażowania finansowego Miasta, usystematyzowanie wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej spółki, a także zadeklarowanie  finansowania klubu na poziomie pokrywającym obecne koszty funkcjonowania.

W efekcie porozumienia Miasto Chorzów udzieliło spółce pożyczki w wysokości 2 milionów złotych pod twarde zabezpieczenie w postaci nieruchomości, a także zobowiązało się do zorganizowania przetargu na promocję przez sport. Kwota przeznaczona do przetargu uzależniona jest od decyzji radnych, którą podejmować będą na najbliższej sesji 7 lutego.  

Radni zdecydują, czy podnieść  budżet do 4 milionów złotych, czy utrzymać dotychczasowy przeznaczony na ten cel. Jednocześnie klub i Carbonex zadeklarowały, że ich zaangażowanie we współfinansowanie klubu w latach 2019 - 2020 będzie równe zaangażowaniu miasta Chorzów.  

- Jako miasto wielokrotnie wspieraliśmy klub mając na uwadze, że Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, a wielu chorzowian jest jej wiernymi kibicami – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Porozumienie ma na celu określenie na jakim poziomie miasto może się jeszcze zaangażować oraz wyznaczenie sztywnych granic pomocy klubowi.

- Porozumienie daje nadzieje na ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki  – mów Jan Chrapek, prezes zarządu Ruch Chorzów S.A. – Dzięki niemu możemy spokojnie prowadzić bieżącą działalność i realizować plan systematycznej poprawy finansów spółki, którą przejęliśmy w złej sytuacji prawnej i finansowej. Pożyczka pomogła nam uregulować bieżące płatności, w tym zaległości wobec piłkarzy i pracowników spółki. Niebawem zaczyna się sezon, a pożyczka sprawia, że spokojnie zaczniemy piłkarską wiosnę.

Przypominamy, że miasto równolegle prowadzi prace związane z budową stadionu przy ul. Cichej 6.

Źródło: UM Chorzów

Sprawdź TAGI:
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net