Tu jesteś: Strona Główna » Po przerwie zimowej do życia wraca kompleks sportowy „Siemion”

Po przerwie zimowej do życia wraca kompleks sportowy „Siemion”

| 2014-03-28
Wiosna na boisku hokejowym rozpoczyna się od bardzo mocnego akcentu – już w najbliższy weekend mecze towarzyskie rozegrają męskie reprezentacje Polski i Ukrainy, a tydzień później odbędzie się silnie obsadzony turniej klubowy „Ciaciana Cup”.
 
Bardzo ciekawie zapowiada się dziesiąty rok funkcjonowania w Siemianowicach Śląskich kompleksu sportowego „Siemion”. Już w pierwszy weekend po przerwie zimowej na boisku odbędzie się trójmecz seniorskich hokejowych reprezentacji Polski i Ukrainy. Dodatkowo młodzieżowa reprezentacja Polski (M 21) dwukrotnie zmierzy się z reprezentacją ...Siemianowic Śląskich. Drużynę reprezentującą miasto Siemianowic prowadzić będzie Paweł Siegel, a składać się ona będzie z zawodników obecnie grających w pierwszoligowym MKS Siemianowiczance oraz drugoligowych Mustangach Michałkowickich. - Myślę, że to świetna inicjatywa, a dla nas doskonałe przetarcie przed inauguracją rundy wiosennej. Mimo że wynik tego typu konfrontacji jest najczęściej sprawą drugorzędną, to z pewnością każdy z siemianowickich zawodników da z siebie wszystko by pokazać się z jak najlepszej strony i nie przynieść ujmy miastu które reprezentujemy – podkreśla Paweł Siegel.
Trenerowi Siegelowi miał pomagać w prowadzeniu siemianowickiej reprezentacji szkoleniowiec Mustangów Tomasz Kawa, jednak w tym samym czasie musi udać się do Gąsawy z juniorami młodszymi swego klubu, na konsultację kadr wojewódzkich.
Reprezentacje Polski i Ukrainy przyjadą do Siemianowic Śląskich już w czwartek, natomiast oficjalne mecze rozegrają w piątek (g. 16.30), sobotę (g. 15.30) i niedzielę (g.11.00). Warto przypomnieć, że drużynę Ukrainy Siemianowice Śląskie gościły już w lipcu ubiegłego roku. Wówczas biało – czerwoni dwukrotnie okazali się lepsi, wygrywając 3:2 i 4:0. Kadra młodzieżowa zmierzy się z reprezentacją Siemianowic Śląskich w piątek (g. 18.30) i sobotę (g. 17.30). Organizatorem wszystkich meczów jest Polski Związek Hokeja na Trawie w porozumieniu z miastem i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”.
Wstęp na polsko – ukraińskie potyczki oraz mecze kadry młodzieżowej z reprezentacją Siemianowic jest bezpłatny.

Tydzień później (4-6 kwietnia) odbędzie się natomiast kolejna impreza hokejowa - „Ciaciana Cup”, której organizatorem będzie Miejski Klub Sportowy „Siemianowiczanka”. W silnie obsadzonym turnieju udział wezmą, oprócz gospodarzy, zespoły: Grunwaldu Poznań (mistrz polski, aktualny lider tabeli I ligi), TG Frankenthal 1846 (lider niemieckiej II ligi), HC Wien i Wiener Neudorf (pierwszoligowe zespoły austriackie). Jednocześnie spotkanie pomiędzy MKS Siemianowiczanka a Grunwaldem Poznań (sobota, g.10.00) będzie dla tych zespołów inauguracją wiosennej rundy rozgrywek hokejowej ekstraklasy. 

Wiosenne ożywienie na kompleksie sportowym „Siemion” jest zapowiedzią kolejnych hokejowych imprez, których na dziesięciolecie tego obiektu z pewnością nie zabraknie.


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Sprawdź TAGI: Siemion , sport
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net