Tu jesteś: Strona Główna » Plenery malarskie po raz kolejny na placu Kwiatowym!

Plenery malarskie po raz kolejny na placu Kwiatowym!

| 2015-07-27
Dzięki inicjatywie Wydziału Promocji UM Katowice wiemy już jak wyglądałby Katowice na płótnach Vincenta van Gogha czy Picassa. Teraz przekonamy się jak na miasto patrzyliby słynni futuryści. Salon Volkswagen Porsche Katowice został mecenasem plenerów malarskich na placu Kwiatowym w Katowicach. Dzięki zaangażowaniu firmy 1 i 8 sierpnia odbędą się dwa dodatkowe plenery malarskie. Przygotowano także atrakcje dla zwolenników fotografii. 


Bezpłatne plenery malarskie to inicjatywa miasta. Na przełomie maja i czerwca, przez cztery kolejne soboty, plac Kwiatowy w Katowicach gościł pasjonatów malarstwa, którzy starali się spojrzeć na nową przestrzeń oczyma starych mistrzów.
– Na 150-letnią historię Katowic przypadło kilka znaczących epok w historii sztuki. Stąd pomysł, by zachęcić amatorów malarstwa do spojrzenia na miasto oczyma impresjonistów, kubistów czy surrealistów. W czasie plenerów każdy chętny mógł wczuć się w rolę wielkich malarzy XIX i XX wieku i – dla odmiany – pokazać centrum Katowic we własnej, inspirowanej danym okresem  interpretacji – mówi Waldemar Bojarun, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Plenery szybko zdobyły popularność. Pierwotnie zaplanowano cztery spotkania. Teraz w projekt włącza się salon Volkswagen Porsche Katowice, który został mecenasem dwóch kolejnych plenerów w soboty 1 i 8 sierpnia. Tym razem ich uczestnicy zaczerpną z futuryzmu i przedstawią swoje wizje przyszłości samochodów w przestrzeni miasta. Wiemy już jak jak wyglądałyby Katowice na płótnach Vincenta van Gogha i czy Claude Monet zachwyciłby się tutejszym wschodem słońca. Teraz przekonamy się, jak wyglądałyby na płótnach futurystów oraz jaka, zdaniem artystów – amatorów, będzie przyszłość samochodów w mieście. – Dodatkową inspiracją będzie Volkswagen Jetta (samochód nowoczesnych mieszczan), który jest też elementem konkursu fotograficznego. Wystarczy sfotografować rynek z tym pojazdem w tle. Na autorów najciekawszego obrazu i najciekawszej fotografii czekają nagrody: samochód z pełnym bakiem na weekend – mówi Jolanta Sroga, specjalista ds. marketingu Porsche Katowice, autoryzowanego Dealera Volkswagen.

Malarskie spotkania poprowadzi Jadwiga Lemańska, absolwentka katowickiej ASP, organizatorka zajęć rysunku i malarstwa. Miejscem plenerów będzie katowicki Rynek (plac Kwiatowy). Uczestnicy, którzy zgłoszą się jako pierwsi, będą mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały (sztalugi, płótna, farby), ale do wspólnego malowania będzie mógł przyłączyć się każdy chętny. Spotkania odbędą się 1 i 8 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 15.00. Zapisy: plenery@katowice.eu lub telefonicznie, pod numerem: 730 30 23 96.

Więcej informacji: facebook.com/PorscheKatowice i facebook.com/PleneryKatowice.

 plenery_640_01

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net