Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
Rekordowa liczba uczestników weźmie udział w VIII Biegu z sercem WOŚP
W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. Weźmie w nim udział aż 1000 biegaczy!  Zainteresowanie jest tak duże, że lista startowa została zapełniona na kilka tygodni przed wydarzeniem. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.
więcej...
Jest już 750 biegaczy zapisanych na VIII Bieg z sercem WOŚP!
Za niecałe trzy tygodnie, 29 stycznia, odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. Dziś w siedzibie Parku Śląskiego, organizatorzy i partnerzy wydarzenia, poinformowali o postępie przygotowań. Na liście uczestników jest już 750 zapisanych osób. Wpisowe kosztuje 40 zł, a wszystkie zebrane środki wesprą WOŚP!
więcej...
Nowi mieszkańcy chorzowskiego skansenu

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" ma nowych, futrzastych mieszkańców. Oscar, Gwintuś, Kobi oraz Hugo to cztery króliki, które zamieszkały w specjalnie przygotowanym i dostosowanym do ich potrzeb króliczoku. Zagroda znajduje się tuż przy wejściu na ekspozycję - nie sposób więc ich przeoczyć.

więcej...
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym
Dobiegły końca Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Punkty, na których uczestnicy zawodów, czyli osoby pracujące na co dzień jako ratownicy medyczni, realizowali określone zadania, znajdowały się w różnych częściach województwa śląskiego, w tym w Chorzowie. więcej...
Fest Festival 2022
W dniach 10 - 13 sierpnia odbyła się trzecia edycja Fest Festivalu. więcej...
Odnowione Kręgi Taneczne w Parku Śląskim
Jedno z najatrakcyjniejszych i najstarszych miejsc w Parku Śląskim przeszło kompleksowy remont i renowację. Kręgi Taneczne, które od 70 lat wpisane są w krajobraz Zielonych Płuc Śląska, odzyskały swoją dawny blask. więcej...
Bieg Bohaterów
Organizatorzy Silesia Marathonu włączyli się w obchody setnej rocznicy przyłączenia Śląska do Polski. Po raz drugi zorganizowano Bieg Bohaterów. Trasa 4 km i 200 metrów, czyli 1/10 maratonu została wyznaczona ulicami Katowic oraz ścieżkami Parku Śląskiego w Chorzowie.
więcej...
Otwarcie Planetarium Śląskiego
Chorzowskie planetarium przeszło gruntowną modernizację! Na uroczystym otwarciu Śląskiego Parku Nauki, którego najważniejszym elementem jest ten niezwykły obiekt będący od lat wizytówką Chorzowa i Parku Śląskiego, pojawili się premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. więcej...
Ostrawskie hulmany w Śląskim Zoo
Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trafiły Hulmany. Ekspozycja wyjątkowych ssaków w chorzowskim Zoo to efekt współpracy miast partnerskich Katowic i Ostrawy, tamtejszego Zoo, a także Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
więcej...
Budowa nowej nitki Kolejki Linowej „Elki” coraz bliżej
Park Śląski otrzymał właśnie dokumentację projektową planowanej budowy nowego odcinka Kolejki Linowej „Elka”. W środę – 27 kwietnia ogłoszono przetarg, w którym zostanie wybrany wykonawca tej inwestycji. Zgodnie z założeniami pierwsi turyści mają skorzystać z „Elki” w nowym wydaniu już za rok!
więcej...
Jeże w Parku Śląskim!
Park Śląski wzbogacił się o 12 nowych lokatorów - to jeże, które dzięki współpracy z Tauron Polska Energia znajdą swój nowy dom po okresie jesienno-zimowym. Zwierzaki dostały również do swojej dyspozycji specjalne domki.
więcej...
Skansen zaprasza na „Wielkanoc na Śląsku”
Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia w godzinach 12.00 – 16.00 na pierwszą w sezonie imprezę plenerową „Wielkanoc na Śląsku”.
więcej...
Bieg Wiosenny
Blisko 1500 osób wzięło udział w Biegu Wiosennym w Parku Śląskim w Chorzowie. więcej...
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
Ostatnie dni zapisów na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Weź udział i wesprzyj rodziny z Ukrainy! Za każdy przebiegnięty kilometr Park Śląski S.A. przekaże na rzecz Ukrainy 2 zł, co oznacza, że przy udziale 2 5000 biegaczy, Park Śląski przekaże kwotę 50 tys. zł. Robiąc coś dla siebie możemy zrobić wiele dobrego dla osób potrzebujących pomocy.
więcej...
Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Fali w Parku Śląskim
Jedna z największych inwestycji w historii Parku Śląskiego wkroczyła w kolejny etap. Zarząd Zielonych Płuc Śląska ogłosił właśnie przetarg na budowę Nowej Fali. Legendarne kąpielisko, na które przyjeżdżały rodziny z całej aglomeracji, zyska drugie życie! Zadanie zostanie realizowane w ramach unijnego programu Jessica.
więcej...
Sylwestrowa Moc Przebojów wraca na Stadion Śląski!
Stadion Śląski ponownie stanie się największą sceną muzyczną w Polsce! Na ogromnej multimedialnej scenie wystąpią najwięksi muzyczni artyści, którzy rozgrzeją do czerwoności wszystkich uczestników zabawy. Będzie to już trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie z Telewizją Polsat. więcej...
Fest Festival 2021
W dniach 11-14 sierpnia odbył się Fest Festival. Impreza po raz kolejny została zorganizowana w Parku Śląskim. więcej...
Śląskie Zawody Balonowe
W weekend 3 i 4 lipca Pola Marsowe w Parku Śląskim stały się areną zawodów balonowych. 19 profesjonalnych załóg baloniarskich konkurowało ze sobą z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. więcej...
Zmiana godzin otwarcia chorzowskiego Skansenu
Od 4 maja Skansen będzie otwarty od poniedziałku do piątku do godz. 19, natomiast w weekendy będzie można w nim przebywać do godz. 21. więcej...
Wiosna w Chorzowie
Mimo że historia Chorzowa jest mocno związana z przemysłem, to w mieście nie brakuje także terenów zielonych idealnie nadających się do wypoczynku na świeżym powietrzu. więcej...
8. Bieg Wiosenny
1400 biegaczy wzięło udział w Biegu Wiosennym, który odbył się 7 marca w Parku Śląskim w Chorzowie. więcej...
Wystawa pokonkursowa "Sielskie Klimaty"
W "Galerii w Bramie" funkcjonującej przy Chorzowskim Centrum Kultury można oglądać obrazy powstałe w ramach XV Pikniku Malarskiego "Sielskie Klimaty", czyli konkursu od lat organizowanego w Chorzowie, który w poprzednich latach polegał na tym, że osoby biorące w nim udział spotykały się w skansenie na terenie Parku Śląskiego, by razem malować, czerpiąc inspirację z przyrody i otaczających ich budynków. W tym roku ze względu na pandemię konkurs musiał być zorganizowany w innej formie. Z tego powodu artyści indywidualnie lub w małych grupach w październiku odwiedzali skansen i tworzyli prace oceniane później przez jury.

więcej...
76. ekosezon Filharmonii Śląskiej
Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach zainaugurowała nowy, 76. sezon, który będzie skupiony wokół natury i ekologii w myśl hasła "Usłysz nas - naturalnie". więcej...
Muzyczny bukiet róż
"Muzyczny bukiet róż" to cykl koncertów muzyki klasycznej w Rosarium w Parku Śląskim. 26 lipca na scenie wystąpił Kwartet Smyczkowy Crystal. więcej...
Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko otwarte od soboty!

W sobotę startuje sezon w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku! Jedną z nowości będzie premiera nowej atrakcji - Dolina Jagi.

Już w najbliższą sobotę 6 czerwca o godzinie 10:30 otworzą się magiczne bramy Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Dzięki najnowszym postanowieniom Rządu takie miejsca jak Legendia znów mogą przyjmować Gości i dawać uśmiech oraz radość całym rodzinom.

Przypomnijmy, że Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Na powierzchni 26 hektarów działa blisko 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przekraczając magiczne bramy Legendii odwiedzający przenoszą się do innego, pełnego radości i beztroskiej zabawy świata.

Dzięki wprowadzonemu rozporządzeniu parki rozrywki od 6 czerwca znów mogą być otwarte. Jak będzie działać Legendia w nowej rzeczywistości?

- Bezpieczeństwo gości oraz naszych pracowników od zawsze jest dla nas najważniejsze. Teraz, kiedy nasz park wraca do życia po przerwie spowodowanej epidemią, działania związane z kwestiami bezpieczeństwa są jeszcze bardziej zintensyfikowane. W oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadziliśmy szereg nowych zasad, które mają na celu maksymalną minimalizację ryzyka zarażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Wszystko po to, aby nic nie musiało zakłócać naszym gościom dobrej zabawy - mówi Izabela Kieliś (Local Commercial Manager w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku).

Na terenie parku przygotowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które dostępne będą między innymi przy alejkach i przy wejściach do atrakcji, w pobliżu punktów gastronomicznych, w sklepach oraz toaletach. W sumie w Legendii dostępnych będzie ponad 120 takich dozowników. Starannej dezynfekcji będą poddawane powierzchne najczęściej użytkowane przez gości, takie jak np. poręcze, siedzenia i zabezpieczenia zamontowane w wagonikach kolejek górskich i karuzel, ale także o stolikach w restauracjach i innych punktach gastronomicznych. Dodatkowo rekomendowane będą płatności kartami płatniczymi oraz zakup biletów za pomocą sytemu internetowego www.gopass.pl.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku znaczna większość atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nie jest wymagane zakrywanie nosa i ust przez gości w otwartych przestrzeniach pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu społecznego (minimum dwa metry).Zalecane jest jednak zakładanie maseczek na przykład podczas oczekiwania na przejażdżkę. Innymi słowy na terenie Legendii obowiązują te same zasady co w innych parkach i w przestrzeniach otwartych, zgodnie z rozporządzeniami Rządu.

- Mimo, że od gości nie będzie wymagane noszenie maseczek w otwartych przestrzeniach, to pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak przyłbice i maseczki ochronne, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji rąk - dodaje Izabela Kieliś.


Wraz z otwarciem parku premiera nowej atrakcji 2020

Dolina Jagi to inwestycja warta ponad 4 miliony Euro. Powstała w miejscu kultowego Ześlizgu do Wody, który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Będzie to atrakcja typu River Rapids Ride. Osiem 9-osobowych pontonów zabierze gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, jednak proces przygotowawczy do realizacji tej inwestycji miał swój początek znacznie wcześniej. W powstawanie Doliny Jagi zaangażowano ponad 100 osób – w tym inżynierów, geologów, geodetów, czy operatorów maszyn. Za dostarczenie samego urządzenia odpowiada niemiecka firma Hafema, która tworzy atrakcje wodne dla największych parków rozrywki na całym świecie. Ich przejażdżki są doceniane przez gości takich parków jak Phantasialand w Niemczech, Toverland w Holandii, Wild Adventures w USA czy Space Land w Japonii.

- Atrakcje tego typu cieszą się niemalejącą popularnością wśród gości w parkach rozrywki na całym świecie. To dzięki temu, że zapewniają maksymalny poziom rodzinnej zabawy przy jednoczesnym zachowaniu największego stopnia bezpieczeństwa –podkreśla Paweł Cebula – Dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Poza samym urządzeniem w Dolinie Jagi duże znaczenie będzie mieć tematyzacja nawiązująca do słowiańskich mitów. Postacią przewodnią będzie Baba Jaga, która w Legendii wystąpi w odsłonie leśnej bogini zestawiającej w sobie żywioły ludzkiej natury. Poznamy jej dobre oraz złe oblicze, zależne od zamiarów ludzi oraz ich szacunku do przyrody. Całą historię uzupełnią między innymi Rusałki, Błędne Ogniki i postać Leszego.

Podczas spływu pontonem, będącym tutaj miedzianym kociołkiem Baby Jagi, wybierzemy się do słowiańskiej krainy, aby odkryć zapomniane zakątki tego magicznego miejsca. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć. Teraz nadchodzi czas zmiany... Wyruszmy w podróż do legendarnej krainy!


Dolina Jagi nie będzie jedyną nowością!

W najbliższą sobotę, w pierwszy dzień sezonu odwiedzający będą mogli poznać nowe postacie parku. Obecnie na Facebook’owym profilu Legendii trwa głosowanie - internauci mogą zdecydować jak będą nazywać się nowe maskotki - Lisek i Wiewiórka.


- Postać Liska i Wiewiórki nie jest przypadkowa. Dzięki dużej ilości drzew i zieleni Legendia jest lubiana przez zwierzaki. Często można spotkać tu wiewiórki, a po zamknięciu parku właśnie lisy, a nawet zające - zdradza Izabela Kieliś.

W Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku nadal będzie można spotkać legendarnego Lecha, Szeptunkę czy Bazyliszka, jednak są to postacie związane z poszczególnymi atrakcjami, natomiast Lis i Wiewiórka mają stać się symbolem całej Legendii.

W sezonie 2020 niezwykle dobrze prezentują się też ceny biletów. Najlepszą opcją jest zakup Biletu Sezonowego, dzięki któremu można bawić się w Legendii aż do 31 października 2020. Za Bilet Sezonowy obecnie zapłacimy 119 zł (bilet ulgowy) i 129 zł (bilet normalny). Z uwagi na to, że cena jednodniowego biletu normalnego w sezonie letnim będzie wynosić 129 zł, to bilet sezonowy jest wyjątkowo korzystną propozycją. Na posiadaczy Biletów Sezonowych czeka znacznie więcej korzyści. Jest to m.in. 15% zniżki na zakupy w sklepach i gastronomii oraz bezpłatny wstęp na wydarzenia z cyklu Legendia At Night i bezpłatny parking.


Żródło: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

więcej...
Śląski Ogród Zoologiczny ponownie otwarty
Od 1 czerwca ponownie można podziwiać zwierzęta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Chorzowskie ZOO otworzyło się dla zwiedzających jednak należy pamiętać, że pandemia nie wygasła i trzeba zachować wszelkie środki ostrożności.
więcej...
Park Śląski zaprasza na przejażdżki "Elką"
Park Śląski stopniowo uruchamia atrakcje i zaprasza na spacery wśród zieleni. Od 5 maja parkowe alejki można oglądać z kanap i wagoników popularnej "Elki". więcej...
Fest Festival w Chorzowie
Relacja wideo z Fest Festivalu, który odbył się w dniach 23-24 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. więcej...
Rodzinny Piknik Europejski
Rodzinny Piknik Europejski odbył się 12 maja w Parku Śląskim w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. więcej...
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
2348 osób ukończyło Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. To już siódma edycja imprezy, a po raz drugi z metą na Stadionie Śląskim. więcej...
226 milionów złotych na rewitalizację Parku Śląskiego
226 milionów złotych - za taką kwotę zostanie zrewitalizowany największy ogród naszego województwa, Park Śląski.
Teren przejdzie metamorfozę dzięki funduszom pochodzącym z inicjatywy finansowej Jessica. Prawie ćwierć miliarda złotych ma zostać zainwestowane w ciągu najbliższych 7 lat. więcej...
Śniadanie na trawie w Parku Śląskim
Od 19 maja do 1 września w każdą sobotę w Rosarium Parku Śląskiego odbywa się "Śniadanie na trawie". Uczestnicy mają okazję odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody oraz spróbować pysznego jedzenia od lokalnych dostawców i food trucków. więcej...
Bieg Górski w Parku Śląskim
Bieg górski na terenie Chorzowa? Komu wydaje się to niemożliwe, polecamy sprawdzić się na trasie przygotowanej w Parku Śląskim. W niedzielę, 8 kwietnia 279 zawodników zmierzyło się na 5-cio i 10-cio kilometrowym dystansie. więcej...
Plener fotograficzno-malarski w Parku Śląskim

Miejski Dom Kultury "Batory" i Grupa Artystyczna "Sztuka Bez Barier 14" zorganizowali plener fotograficzno-malarski w Parku Śląskim.

więcej...
III Parkowe Hercklekoty
12 lutego spod Stadionu Śląskiego w Chorzowie wystartowały III Parkowe Hercklekoty. Biegacze mieli do pokonania 6,5km trasę po malowniczych terenach Parku Śląskiego. więcej...
Chorzów zagrał z WOŚP
Chorzów jak co roku zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. więcej...
BeerFest 2016
Jak co roku na Polach Marsowych i Dużej Łące w Parku Śląskim w ostatni weekend sierpnia zgromadzili się miłośnicy złocistego trunku i biesiadowania. więcej...
SsangYong Eliminator MTB 2016
21 sierpnia w Parku Śląski zorganizowano już po raz drugi zawody SsangYong Eliminator MTB. Imprezę skierowaną dla miłośników wyczynowej jazdy na rowerze. więcej...
Mistrzostwa Polski Etixx Silesiaman Cross Triathlon
14 sierpnia w Parku Śląskim rozegrano Mistrzostwa Polski Etixx Silesiaman Cross Triathlon. W zawodach wzięło udział blisko stu zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach: pływaniu, jeździe na rowerze i biegu.
więcej...
21 sierpnia finałowa edycja zawodów kolarskich "SsangYong Eliminator MTB"
W niedzielę 21 sierpnia w Parku Śląskim odbędzie się finałowa edycja ogólnopolskiego cyklu zawodów kolarskich "SsangYong Eliminator MTB". To niezwykle dynamiczne i widowiskowe wyścigi na rowerach górskich, w których zawodnicy mają do pokonania krótką lecz trudną technicznie rundę.
więcej...
Spod Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim wystartuje Bieg Powstań Śląskich
20 sierpnia o godzinie 9.00 spod Hali Wystaw Kapelusz w Parku Śląskim wystartuje Bieg Powstań Śląskich. Na zawodników czeka 10 kilometrowa pętla (trasa posiada atest PZLA). Biegaczy obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 90 minut. więcej...
Gryfny Bieg
Już po raz trzeci Park Śląski zorganizował Gryfny Bieg połączony z Festiwalem Kolorów. więcej...
Kolejny sezon z Biletem do Parku Śląskiego. Płacisz o jedną trzecią mniej

Sezon w Parku Śląskim rozpoczęty – dlatego każdy, kto zechce odwiedzić parkowe atrakcje może po raz piaty skorzystać z Biletu do Parku Śląskiego – sezonowej wejściówki na wszystkie atrakcje.

 

więcej...
Bieg Górski w Parku Śląskim
17 kwietnia na leśnych duktach i ścieżkach Parku Śląskiego rywalizowało ponad 500 zawodników w kolejnej odsłonie Biegu Górskiego. więcej...
Dziewczyna z dzbanem została skradziona z Parku Śląskiego...
Ma 180 cm i ok. 250 kg – to dane dotyczące figury Dziewczyna z dzbanem, która została skradziona z Parku Śląskiego prawdopodobnie przez złomiarzy. Rzeźba została postawiona przy al. Klonowej w Parku Śląskim 10 lat temu. Wykonał ją rzeźbiarz Zbigniew Januszewski. Podłączono pod nią infrastrukturę, dzięki której stanowiła także fontannę. Aktualnie czekamy na wycenę odtworzenia rzeźby - szacunkowo może to kosztować ponad 20 tys. zł.
więcej...
III Piknik Rakietowy
9 kwietnia Planetarium Śląskie zorganizowało doroczny Piknik Rakietowy. więcej...
Bieg Górski w Parku Śląskim
Chorzów znów wprawi w ruch biegaczy. 17 kwietnia o godzinie 11.00 spod Dużego Kręgu Tanecznego w Parku Śląskim wystartuje III Bieg Górski. Jest to drugi z serii 7 biegów składających się na tegoroczną Parkową Koronę Biegów. 
więcej...
III Piknik Rakietowy w chorzowskim Planetarium
Kwiecień to miesiąc, w którym wypadają dwie bardzo ważne dla dziejów astronautyki rocznice. 12 kwietnia 1961 roku Jurij Gagarin odbył pierwszy lot w kosmos, zaś dokładnie dwadzieścia lat później – 12 kwietnia 1981 roku – miał miejsce pierwszy doświadczalny lot wahadłowca kosmicznego Columbia, nazwany lotem STS-1. Taki kosmiczny zbieg okoliczności nie mógł pozostać niezauważony, tak więc 12.04 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. więcej...
Bieg Wiosenny w Parku Śląskim z lotu ptaka!
Frekwencyjny rekord Parkowej Korony Biegów pobity. W otwierającym tegoroczny cykl Biegu Wiosennym w Chorzowie wystartowało 1469 zawodników. więcej...
13 marca rozpoczyna się Parkowa Korona Biegów Chorzów 2016
Jest taki punkt zwrotny, który jednoznacznie wskazuje koniec zimy. Od kilku lat w Parku Śląskim jest nim Bieg Wiosenny. Pierwszy start Parkowej Korony Biegów Chorzów 2016, który w tym roku zaplanowano na 13 marca, to również inauguracja sezonu sportowego.
więcej...
Bieg Wiosenny już 13 marca.
Jest taki punkt zwrotny, który jednoznacznie wskazuje koniec zimy. Od kilku lat w Parku Śląskim jest nim Bieg Wiosenny. Pierwszy start Parkowej Korony Biegów, który w tym roku zaplanowano na 13 marca, to również inauguracja sezonu sportowego. więcej...
Parkowe Hercklekoty
Po raz drugi w Parku Śląskim w Chorzowie zorganizowano bieg pod nazwą Parkowe Hercklekoty. W gwarze śląskiej hercklekoty to kołatanie serca, można je mieć będąc zakochanym, ale także po intensywnym wysiłku. więcej...
14 lutego już po raz drugi wystartują Parkowe Hercklekoty

Pomimo, iż bieg odbędzie się w  Dniu Zakochanych, data i okazja nie powinna nikogo zwieść  bowiem pod tym śląskim słówkiem, ukryty jest jeszcze jeden szczegół…. Wg słownika gwary śląskiej hercklekoty to kołatanie serca. Tego uczucia  można doświadczyć w dwóch przypadkach - będąc zakochanym i biegnąc trasą Parkowych Hercklekotów, 14 lutego właśnie.

więcej...
II Bieg z sercem WOŚP
W ramach 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parku Śląskim zorganizowano już po raz drugi Bieg z sercem WOŚP. więcej...
60. urodziny Planetarium Śląskiego
4 grudnia minęła 60. rocznica otwarcie Planetarium Śląskiego w Chorzowie, które jest najstarszą placówką tego typu w Polsce. więcej...
Sprawdźcie, co Planetarium Śląskie przygotowało na swoje urodziny!
Od sześciu dekad Planetarium Śląskie pokazuje wszechświat, poszerza horyzonty, czaruje klimatem. Poza tym, jest na krótkiej liście najbardziej charakterystycznych miejsc w regionie. Na swoje urodziny przygotowało kilka interesujących propozycji: Akademię Dojrzałego Astronoma, wystawę o odległościach w kosmosie i… pana Twardowskiego, który na kogucie biega po Księżycu.
więcej...
XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne
Igrzyska Polonijne to impreza sportowa organizowana co 2 lata w różnych miastach Polski. Tegoroczne XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne - Śląsk 2015 odbyły się na terenie Chorzowa, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Sosnowca. więcej...
Triathlon w Parku Śląskim
2 sierpnia w Parku Sląskim po raz pierwszy zorganizowano zawody triathlonowe. Dla zawodników Etixx Silesiaman Triathlon przygotowano zróżnicowaną trasę. więcej...
Męskie Granie w Parku Śląskim - porywający koncert za nami!
Już po raz kolejny dzięki Męskiemu Graniu mięliśmy okazję odkryć nowe, muzyczne oblicza polskich artystów. The Dumplings, O.S.T.R, Natalia Przybysz, SMOLIK, HEY czy Artur Rojek to zespoły i muzycy, których przedstawiać nie trzeba, a wszystkich zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w Parku Śląskim 25 lipca.
więcej...
Eliminator MTB w Parku Śląskim

W niedzielę 26. lipca odbyła się II edycja cyklu miejskich sprintów rowerowych Eliminator MTB. W parkowej scenerii rywalizowali zawodnicy z całej Polski.

więcej...
Półkolonie w Parku Śląskim – ruszają zapisy na LATO 2015
Śląskie Wesołe Miasteczko, ZOO, Elka, Planetarium Śląskie, Kolejka Wąskotorowa, Górnośląski Park Etnograficzny – to tylko część atrakcji II edycji Półkolonii w Parku Śląskim, jednym z największych, śródmiejskich parków Europy.
 
więcej...
Festiwal Zaolziański w Parku Śląskim od 27-28 czerwca!
Blisko 30 tysięcy Polaków mieszka na tzw. Zaolziu, po czeskiej stronie granicznej Olzy. To społeczność, która wciąż kultywuje polskie tradycje, ale przede wszystkim może zadziwić swoją aktywnością kulturalną. Działa tam kilkanaście kapel ludowych, czy zespołów rockowych, kilka kilkudziesięciosobowych chórów, amatorskie grupy teatralne z ponad stuletnią tradycją (ale też jedyny polski teatr zawodowy za granicą – Scena Polska w Czeskim Cieszynie), a nawet zespół... gimnastyków. 
więcej...
Przed nami 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów
Róże, azalie, rododendrony, a także ogrodowe aranżacje, znów będą eksponowane w Parku Śląskim. 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, odbędzie się na terenie Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych, w dniach od 22 do 24 maja. Organizatorzy czekają na zgłoszenia osób chętnych do zaprezentowania swoich produktów i florystycznych projektów. więcej...
Park Śląski powitał wiosnę w Biegu Wiosennym!

Park Śląski powitał wiosnę. Na sportowo, ale i rekordowo: w Biegu Wiosennym, który odbył się już po raz trzeci i zainaugurował Parkową Koronę Biegów, wystartowało około 1200 osób. To największa jak dotąd frekwencja całego cyklu.

 

więcej...
Blisko stu medalistów igrzysk na Dużej Łące!
Tylu utytułowanych sportowców na metr kwadratowy do tej pory w naszym kraju można było spotkać tylko w Warszawie, na Pikniku Olimpijskim. Jego 16. edycja, po raz pierwszy odbędzie się jednak poza stolicą. 14 września, na Dużej Łące stanie skocznia narciarska i laserowa strzelnica biathlonowa. Zapowiadany jest udział blisko stu medalistów olimpijskich!
 

 

więcej...
W Parku Śląskim powstaje laboratorium z binokularami
Takiego miejsca, biorąc pod uwagę ostatnie, nakierowane na edukację ekologiczną działania, w Parku Śląskim brakowało. Miejsca, w którym owady można obserwować przez binokulary, własnoręcznie wykonać preparaty i sprawdzać je pod mikroskopem, swobodnie poruszać się w świecie fotosyntezy, symbiozy i geotropizmu. Już od września rozpocznie swoją działalność. Mowa o Laboratorium Bioróżnorodności.
więcej...
BeerFest znów na Polach Marsowych!
Tak przy piwie potrafią bawić się tylko na Śląsku! Niepowtarzalna rodzinna atmosfera, doskonała muzyka, dużo humoru i przednie piwo to znaki szczególne BeerFestu organizowanego co roku w ostatni weekend sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie na Polach Marsowych.
więcej...
Właściciel Tatralandii i ośrodka JASNA Chopok sprawdzi potencjał rozwojowy wesołego miasteczka
Tatry Mountain Resorts a.s. oraz zarząd WPKiW S.A., właściciel Śląskiego Wesołego Miasteczka, podpisali list intencyjny w sprawie ogólnego porozumienia o współpracy, rozpoczynający równocześnie proces przygotowania szczególnych warunków i umów. Efekty negocjacji będą znane za kilka miesięcy, a ewentualną zgodę na zaangażowanie słowackiego potentata w modernizację śląskiego lunaparku wyda samorząd wojewódzki.


więcej...
Zwierzynalia 2014
21 czerwca w Parku Śląskim wystartowały Zwierzynalia 2014, czyli II Ogólnopolski zjazd mądrych i odpowiedzialnych miłośników zwierząt. więcej...
Slow Festival
Już po raz 4 w Rosarium Parku Śląskiego miał miejsce Slow Festival. więcej...
Buchnęła para i ruszyła Parkowa Kolej Wąskotorowa w Parku Śląskim
19 czerwca 2014 roku to kolejna ważna data w historii Parku Śląskiego. W samo południe spod stacji Śląskie Wesołe Miasteczko wyruszył pierwszy kurs parowozu Parkowej Kolei Wąskotorowej. Po kilkuletniej przerwie wąskotorówka znów wozi pasażerów.
więcej...
Kolejna edycja Slow Festival przed nami!
Slow Festival - impreza organizowana przez Miejski Dom Kultury „Batory” odbywa się corocznie w zielonej scenerii chorzowskiego Rosarium, dając możliwość twórczego spędzenia czasu w centrum miasta, jednakże z dala od miejskiego zgiełku. Kolejna edycja festiwalu przed nami! Zapraszamy 21 czerwca. 
 
więcej...
35-lecie zespołu "Dżem"
To już 35 lat! Tak wspaniały jubileusz przy tysiącach fanów zgromadzonych w Parku Śląskim obchodziła legenda polskiej sceny rockowo-bluesowej - zespół Dżem. więcej...
Noc Świętojańska w Parku Śląskim!
Do tej pory, w godzinach nocnych, co najwyżej kończyły się w Parku Śląskim duże koncerty. Atrakcje kilka godzin stały nieczynne i czekały aż goście skorzystają z nich następnego dnia. W Noc Świętojańską (21 czerwca) będzie inaczej. Nocne otwarcie zapowiadają zoo, wesołe miasteczko, park linowy, „Elka", Planetarium Śląskie, a także niektóre parkowe restauracje.
 
więcej...
56 godzin na Dużej Gwieździe, czyli rekord Guinnessa dla chorej Natalki
To pierwsza taka próba w Polsce, pierwsza w ogóle próba bicia jakiegokolwiek rekordu Guinnessa w Śląskim Wesołym Miasteczku. Janusz Kryczka zamierza się kręcić na diabelskim młynie przez 56 godzin. Na pewno da radę, bo robi to z bardzo szczytnych pobudek - dla 18-miesięcznej Natalki, ciężko chorej córeczki swojego przyjaciela.
więcej...
126 Wystawa Kwiatów w Parku Śląskim w najbliższy weekend!
Ekologiczna, edukacyjna, ale przede wszystkim praktyczna. Tegoroczna Wystawa Kwiatów i Ogrodów zapowiada się bardzo interesująco. Impreza, która ma ponad 50-lenią tradycję, po raz kolejny przyciągnie dziesiątki tysięcy zwiedzających. Między 6 a 9 czerwca, warto więc zarezerwować sobie kilka godzin, aby znaleźć się w ich gronie.
więcej...
W Parku Śląskim odbędzie się Maraton Wolości
Trzy miasta i Park Śląski, mnóstwo atrakcji na trasie i 42 kilometry 195 metrów do pokonania - 1 czerwca ruszy Maraton Wolości, który zainauguruje miesięczny cykl interesujących wydarzeń, który zaplanowano na czerwiec. 
więcej...
Pszczeli hotel Greenpeace w Parku Śląskim
W Parku Śląskim Greenpeace otworzył jeden ze swoich hoteli. Tylko dla pszczół. więcej...
Kapelusz czasowo niezdatny do użytku
W czwartek (15 maja br.) w trakcie rutynowej kontroli „Kapelusza” służby techniczne Parku Śląskiego zwróciły uwagę na pęknięcie fragmentu konstrukcji nośnej w rogu hali. Wstępne oględziny wskazują, że uszkodzenie nie jest duże, jednak niezbędna jest dokładniejsza specjalistyczna kontrola.
więcej...
Nowy projekt w Parku Śląskim. Kontener Kultury już w budowie!

Do niedawna mogły kojarzyć się z prowizorką, placem budowy, przykrym zapachem roboczych ubrań i obuwia. Różne gatunki sztuki i przedsięwzięcia artystyczne – tak w Poznaniu zmieli postrzeganie kontenerów. Podobnie ma być u nas. Na wyspie na Kanale Regatowym w Parku Śląskim rusza projekt „Kontener Kultury – Letnia Strefa Wymiany Idei Artystycznej".

 

więcej...
Festyn Harcerski w Parku Śląskim
W sobotę 10 maja w Parku Ślaskim w okolicach Hali Wystaw Kapelusz i Kanału Regatowego chorzowski hufiec ZHP zorganizował Festyn Harcerski. więcej...
"Śląskie w Unii - strzał w dziesiątkę!"
1 maja w Parku Śląskim, w Chorzowie zorganizowano piknik rodzinny „Śląskie w Unii – strzał w dziesiątkę!”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. więcej...
Mikrorajd#4 – Zielone serce Górnego Śląska
Wieża szybu Prezydent, hałda na „Żabich Dołach”, kominy, kopalnie – w takiej scenerii poprowadzona została w większości trasa etapu rowerowego chorzowskiego Mikrorajdu. Bieg na orientację, start i meta zlokalizowane były w Parku Śląskim.
więcej...
Krótsze kolejki i czas oczekiwania przed kasami do Ogrodu Zoologicznego.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, wprowadzono możliwość zakupu biletów wstępu przez Internet na stronie www.zoo.silesia.pl  Wprowadzenie możliwości zakupu biletów przez Internet niewątpliwie skróci kolejki i czas oczekiwania przed kasami do Ogrodu Zoologicznego.

 

 

więcej...
„Orkiestrowa” aleja z nową nazwą

Aleja przy Dużej Łące ma nową nazwę. Wszystko dzięki licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od dziś można już spacerować aleją Denso, a firma, która wygrała aukcję i stała się jej patronem zapowiada, że to dopiero początek przedsięwzięć, w jakie zamierza się zaangażować w Parku Śląskim.

 

więcej...
Jeden bilet, wszystkie atrakcje. 1 kwietnia rusza sprzedaż "Biletu do Parku Śląskiego"
Bawić się w wesołym miasteczku, tydzień później odwiedzić zoo, po miesiącu Planetarium Śląskie. W międzyczasie wybrać się do parku linowego, zjeść obiad po promocyjnej cenie w jednej z parkowych restauracji, a jeśli przyjechało się z daleka – skorzystać z rabatowej oferty noclegu w jednym z pobliskich hoteli. Takie możliwości daje „Bilet do Parku Śląskiego". 
więcej...
Czerwiec Wolności w Parku Śląskim
Czerwiec będzie miesiącem wolności w Parku Ślaskim. Maraton, mapping, seanse filmowe, jubileuszowy koncert zespołu Dżem, debata z Kamilem Durczokiem, czy nocna przejażdzka elką w Noc Świętojańską, to atrakcje które proponuje park w ramach obchodów 25 rocznicy obrad Okragłego Stołu oraz Wyborów Czerwcowych z 1989 roku. więcej...
W Parku Śląskim odbędzie się Maraton Wolności

W Parku Śląskim odbędzie się Maraton Wolności. Właśnie ruszają zapisy do tego prestiżowego biegu.


więcej...
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net