Tu jesteś: Strona Główna » Otwarcie Muzeum Śląskiego już wkrótce!

Otwarcie Muzeum Śląskiego już wkrótce!

| 2015-06-11
Przed nami jedno z przełomowych wydarzeń tego roku, a jednocześnie ważny moment w kilkusetletniej historii Górnego Śląska. 26 czerwca czeka nas otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego.
 
Inauguracji stałej ekspozycji towarzyszyć będzie otwarcie trzech ekspozycji czasowych. W Galerii jednego dzieła Leon Tarasewicz przygotował instalację pod tytułem „Modry”. Galerię plastyki nieprofesjonalnej wzbogaci ekspozycja grafiki Jana Nowaka, a na najniższym poziomie budynku zostanie zaprezentowana wystawa „Muzeum w organizacji. Muzeum z wyobraźni”. Podczas festiwalu otwarcia nowo udostępnionym ekspozycjom towarzyszyć będą koncerty, projekcje, formy teatralne oraz warsztaty w trzech strefach spotkań – jednej wewnątrz Muzeum i dwóch poza budynkiem.

Podczas festiwalu otwarcia – 26 i 28 czerwca – ekspozycje będzie można zwiedzić w godzinach od 10.00 do 20.00, a w sobotę 27 czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00. Wejścia grup liczących do tysiąca osób zorganizowane zostaną co dwie godziny. Ukłonem w stronę lokalnej społeczności jest specjalne zaproszenie mieszkańców Bogucic do zwiedzania przez pierwsze dwie godziny w niedzielę 28 czerwca. Aby umożliwić jak najprostszy dostęp do bezpłatnych wejściówek, Muzeum Śląskie uruchomi 1 czerwca internetowy system rezerwacji poprzez odrębną domenę. Rezerwacji będzie można również dokonać drogą telefoniczną, a następnie odebrać bilet w kasie lub na miejscu festiwalu do dwóch godzin przed zwiedzaniem. Nad wszystkimi działaniami będzie czuwać powołany zespół pracowników oraz wolontariuszy.

Przed festiwalem otwarcia Muzeum Śląskie zaprasza do udziału w Industriadzie, która odbędzie się 13 czerwca w godzinach 14.00–20.00. W programie m.in.: warsztaty plakatu z hasłem inspirowanym tematyką PRL-u, akcja „Czyn społeczny. Klomby zamiast nieużytków!”, warsztaty prezentujące tajniki zdobienia porcelany wraz z wykładem dotyczącym historii porcelany śląskiej oraz wykład połączony z choreografią tworzący niezwykłą opowieść o pracownicach KWK „Katowice” oraz Porcelany Śląskiej. Imprezę uświetni koncert „Larmo w Bogucicach”, w którym zabrzmią wspólnie: Ludzie z Bogucic, Orkiestra Dęta „Katowice” oraz Piotr „Bajzel” Piasecki. Kanwą koncertu będzie muzyka Lady Pank z filmu animowanego „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w reżyserii Leszka Gałysza. źródło: UM KatowiceReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net