Tu jesteś: Strona Główna » Nowy wóz na święto strażaków, prezydent odznaczony medalem

Nowy wóz na święto strażaków, prezydent odznaczony medalem

| 2014-05-22

4 tony środka pianotwórczego, 8 ton wody i zwijadło z 10 wężami pożarniczymi – takim wozem bojowym mogą pochwalić się już chorzowscy strażacy. 21 maja podczas obchodów strażackiego święta prezydent Andrzej Kotala oficjalnie przekazał nowy pojazd. 

Wóz marki Steyr Daimler posiada 200 metrów linii gaśniczej do zasilania innych wozów i będzie używany do przeprowadzania działań ratowniczo – gaśniczych w całym województwie, jak choćby ostatnia akcja podczas pożaru chłodni kominowej w Rudzie Śląskiej. Samochód kosztował 850 tys. złotych - 400 tys. to pieniądze przekazane przez miasto, resztę sfinansowały Komenda Wojewódzka PSP oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To nie jedyne wsparcie okazane strażakom przez władze Chorzowa. Za 240 tys. złotych wyremontowano niedawno cały plac Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie. Komendant Miejski PSP w przemówieni słowa uznania kierował do miejskich instytucji a także prywatnych firm.

- Dziękuję panu Prezydentowi Miasta Chorzów oraz Przewodniczącemu RM Chorzów za przyznanie strażakom nagród finansowych , które stanowią dowód uznania w oczach władz miasta naszego zaangażowania  i dobrej służby. Na koniec dziękuję wszystkim pracownikom naszej Komendy za codzienną pracę a zwłaszcza strażakom, którzy w trakcie służby jak również w czasie wolnym wykonywali i nadal wykonują prace remontowe na terenie Jednostki własnymi siłami odnawiając m.in. boczną klatkę schodową oraz pomieszczenia parteru budynku  przy wsparciu finansowym firm z terenu Chorzowa jak również UM Chorzów , które już otrzymaliśmy i mam nadzieję nadal będziemy otrzymywać. Gratuluję wszystkim odznaczonym, awansowanym i nagrodzonym życząc aby kolejny rok również przyniósł podobne zaszczyty. Waszym rodzinom i bliskim dziękuję za wyrozumiałość i utrzymywanie domowego ogniska.  Dziękuję wszystkim za uświetnienie naszego święta swoją obecnością.

Podczas uroczystości prezydent Chorzowa Andrzej Kotala słowa podziękowania kierował do strażaków za ich oddanie i dobrą służbę. Najbardzie wyróżniający się mundurowi otrzymali z rąk prezydenta nagrody pieniężne, których łączna pula wyniosła 25 tys. złotych. Dziś też Straż Pożarna odznaczyła Prezydenta Miasta Chorzów brązowym medalem za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Odznaczenie wręczył Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Marek Rączka. Prezydent Chorzowa i Przewodniczący Rady Miasta otrzymali od Komendanta Miejskiego PSP mł.bryg. Janusza Gancarczyka hełmy strażackie.źródło: UM Chorzów


Sprawdź TAGI: Chorzów , straż pożarna
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net