Tu jesteś: Strona Główna » Nowa siedziba Centrum IBM w Katowicach

Nowa siedziba Centrum IBM w Katowicach

| 2014-04-04

Otwarto nową siedzibę Katowickiego Centrum Dostarczania Usług IBM w kompleksie A4 Business Park.


Katowice, 3 kwietnia 2014 r. –Firma IBM otworzyła dzisiaj główną siedzibę Centrum Dostarczania Usług w Katowicach. Zatrudnieni w niej specjaliści zapewniają szeroki zakres usług IT dla klientów IBM z całego świata.

 ibm_640

Podczas ceremonii z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, reprezentantów Ambasady Amerykańskiej, uczelni oraz zarządu i pracowników firmy IBM nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi nowo otwartego budynku przy ulicy Francuskiej 42.

 

Katowickie centrum rozpoczęło swoje działania operacyjne we wrześniu 2013 r. Od tego czasu trwa jego rozwój, a otwarcie nowej siedziby w kompleksie A4 Business Park przy ulicy Francuskiej zamyka kolejny etap tego procesu.

 

– Rozbudowa Centrum Dostarczania Usług przebiega zgodnie z planem, jaki założyliśmy  i ogłosiliśmy w zeszłym roku. Dzięki profesjonalistom zatrudnionym w Katowicach jesteśmy w stanie spełniać najwyższe wymagania naszych klientów na całym świecie w zakresie świadczonych dla nich zaawansowanych usług informatycznych mówi Aleš Bartůněk, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

 

Nowe centrum IBM należy do sieci strategicznych placówek IBM (ang. delivery centres), które skupiają się na dostarczaniu specjalistycznych usług informatycznych, takich jak zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa systemów, świadczenie usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania.

 

– Inwestycja IBM to kropka nad "i" jeśli chodzi o rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Katowicach. Aktualnie w tym sektorze w aglomeracji katowickiej pracuje 12 000 osób, a do końca 2014 r. będzie to 15 000. Bardzo zależało nam, aby IBM, światowy gigant informatyczny, zainwestował w Katowicach. Działania tej cenionej na świecie, innowacyjnej organizacji są uważnie obserwowane przez inne firmy. Liczymy, że za przykładem IBM pójdą kolejni inwestorzy mówi Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice.

 

IBM współpracuje z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi na Górnym Śląsku nad wspieraniem rozwoju talentów i umiejętności zawodowych studentów. Wspólnie z Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową IBM uruchomił program praktyk studenckich, które umożliwiły studentom zdobywanie doświadczenia w obszarze najbardziej zaawansowanych problemów informatycznych. Firma IBM będzie rozszerzać współpracę ze śląskimi uczelniami, wspierając studentów w realizacji ich projektów rozwojowych oraz umożliwiając im dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii.

 

– Przez ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami wyższymi chcemy pokazać studentom, że IBM to firma, z którą można związać swoją karierę zawodową – mówi Stef Stangret, Dyrektor Centrum Dostarczania Usług IBM w Polsce. –Przygotowanie merytoryczne zarówno specjalistów i wysoko doświadczonych ekspertów IT, jak i absolwentów studiów informatycznych oceniamy bardzo wysoko. Co ważne, kandydaci do pracy często posługują się kilkoma językami, co ma niebagatelne znaczenie dla takich ośrodków jak nasze Centrum – dodaje.

 

IBM działa w Polsce od ponad 20 lat. Obecnie firma posiada w Polsce szereg specjalistycznych ośrodków obsługujących klientów na całym świecie, takich jak: Centrum Dostarczania Usług i Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa we Wrocławiu, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie oraz Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe w Gdańsku. W ubiegłym roku w ramach programu ekspansji terytorialnej firma otworzyła również regionalne oddziały handlowe w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

 

źródło: IBM PolskaSprawdź TAGI: Katowice , inwestycje , IBM
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net