Tu jesteś: Strona Główna » NOSPR sezon 2022-2023

NOSPR sezon 2022-2023

| 2022-08-18
Wraz z ogłoszeniem pełnego programu koncertów w sezonie 22/23 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza do zakupu pakietów abonamentowych na koncerty symfoniczne z nawet 40-procentowym rabatem oraz do udziału w przedsprzedaży biletów na wydarzenia całego sezonu.
Co czeka słuchaczy w nadchodzących miesiącach? Dużo Brahmsa, jeszcze więcej zaskoczeń, a przede wszystkim wyczekiwana przez ostatnie lata inauguracja organów!

Uświetni ją obecność wiodącej dziś organistki łotewskiego pochodzenia – Ivety Apkalnej oraz znakomitego dyrygenta, kompozytora, propagatora najnowszych technologii w muzyce – Esa-Pekki Salonena. Posiadacze abonamentów na koncerty symfoniczne NOSPR upoważnieni będą do zakupu dwóch biletów na to historyczne wydarzenie jeszcze w przedsprzedaży!

Czwartkowe i piątkowe koncerty orkiestry otworzą przed słuchaczami unikalną możliwość usłyszenia czterech symfonii Johannesa Brahmsa w jednym sezonie granych w tym samym miejscu, przez tę samą orkiestrę, a ponadto zapoznania się z koncertami solowymi cenionych współczesnych kompozytorów – Marca Neikruga i Marco-Antonio Pérez-Ramireza po raz pierwszy w Polsce. W NOSPR gościć będą m.in. takie nazwiska, jak Rudolf Buchbinder, Domingo Hindoyan, Arabella Steinbacher, Łukasz Borowicz, Lionel Bringuier oraz pozycje z kompozytorskiego zaplecza m.in.: Giuseppe Verdiego, Jana Sebastiana Bacha, Maurice’a Ravela, Francisa Poulenca, Krzysztofa Pendereckiego i Feliksa Mendelssohna.

Entuzjastom jazzu przybliżone zostanie to, co na współczesnej scenie tego gatunku najbardziej elektryzujące – Ambrose Akinmusire Quartet, Steve Coleman and Five Elements, James Brandon Lewis Trio – na JazzKlubowej estradzie znajdą się jednak także nestorzy polskiego jazzu, m.in. Adam Makowicz. A co czeka zainteresowanych Muzyką Dawną, koncertami Kwartetu Śląskiego, Cameraty Silesii czy Orkiestry Muzyki Nowej? Więcej szczegółów pod adresem: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz
 
Możliwość zakupu abonamentów na koncerty NOSPR oraz przedsprzedaż biletów na wszystkie koncerty dla posiadaczy abonamentów dostępna jest od 16 sierpnia. Otwarta sprzedaż biletów na koncerty sezonu 2022/2023 wystartuje natomiast 5 września.

Więcej szczegółów dot. abonamentów i przedsprzedaży na stronie: https://nospr.org.pl/pl/bilety/abonamenty

Opracowanie: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w KatowicachReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net