Tu jesteś: Strona Główna » Nominowani do Nagród Teatralnych „Złote Maski” w województwie śląskim za rok 2013

Nominowani do Nagród Teatralnych „Złote Maski” w województwie śląskim za rok 2013

| 2014-03-17
Ogłoszono nominowanych do Nagród Teatralnych „Złote Maski” w województwie śląskim za rok 2013.
zlotemaskiW tegorocznej, 46 edycji do Złotej Maski kandydują przedstawienia premierowe zrealizowane w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku. Przedstawienia ocenia się w dziewięciu kategoriach: przedstawienie roku, przedstawienie roku dla dzieci, aktorstwo (za rolę kobiecą i męską) w teatrach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, reżyseria, scenografia, nagroda specjalna.

Komisja Nagród Teatralnych Złote Maski przedstawiła nominacje w poszczególnych kategoriach:
 
Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA
  1. Marzena Ciuła za rolę Narratora w spektaklu „Dwa ukochania” wg sonetów Wiliama Szekspira w reżyserii Andrzeja Sadowskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie,
  2. Michał Musioł za rolę Pappacody w spektaklu „Noc w Wenecji” Johanna Straussa w reżyserii Marcina Sławińskiego oraz za rolę Króla w spektaklu „Mały Książę” wg książki Antoine’a de Saint-Exupery w adaptacji i reżyserii Cezarego Domagały w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach,
  3. Anna Noworzyn za rolę Elizy w spektaklu „My Fair Lady” Fredericka Loewe w reżyserii Roberta Talarczyka w Operze Śląskiej w Bytomiu,
Kategoria AKTORSTWO – ROLA KOBIECA
  1. Jadwiga Grygierczyk za role Goplany i Kanclerza w spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Natalii Babińskiej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,
  2. Dorota Ignatiew za rolę Szracji w spektaklu „Bobiczek” Hanocha Levina w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,
  3. Danuta Lewandowska za rolę Matki w spektaklu „Matki” Piotra Rowickiego w reżyserii Katarzyny Deszcz w Teatrze Nowym w Zabrzu,
Kategoria AKTORSTWO – ROLA MĘSKA
  1. Dariusz Chojnacki za rolę Bohatera w spektaklu „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka oraz za rolę Randle Mc Murphy’ego w spektaklu „Lot nad kukułczym gniazdem” Dale Wassermana w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
  2. Wiesław Kupczak za rolę Alfonso spektaklu „Cinema!” wg scenariusza i w reżyserii Beppe Navello w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
  3. Tomasz Lorek za rolę Ojca w spektaklu „Białe Małżeństwo” Tadeusza Różewicza w reżyserii Joanny Zdrady w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz za rolę Doolittla w spektaklu „My Fair Lady” Fredericka Loewe w reżyserii Roberta Talarczyka w Operze Śląskiej w Bytomiu,
Kategoria SCENOGRAFIA
  1. Eva Farkašová za lalki i kostiumy do spektaklu „Sen nocy letniej” Wiliama Szekspira w reżyserii Mariána Pecko w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
  2. Francesco Fassone za scenografię do spektaklu „Cinema!” w reżyserii Beppe Navello w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
  3. Paweł Walicki za scenografię do spektaklu „Bobiczek” Hanocha Levina w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,
Kategoria REŻYSERIA
  1. Łukasz Kos za reżyserię spektaklu „Bobiczek” Hanocha Levina w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,
  2. Marián Pecko za reżyserię spektaklu „Sen nocy letniej” Wiliama Szekspira w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
  3. Robert Talarczyk za reżyserię spektaklu „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW
  1. „Mały Książę” wg książki Antoine’a de Saint-Exupery w adaptacji i reżyserii Cezarego Domagały w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach,
  2. „Najmniejszy bal świata” Maliny Prześlugi w reżyserii Anety Głuch-Klucznik w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,
  3. „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w reżyserii Mariána Pecko w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej,
Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU
  1. „Bobiczek” Hanocha Levina w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu,
  2. „Cinema!” wg scenariusza i w reżyserii Beppe Navello w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
  3. „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Zgodnie z § 5 ust. 3 Regulaminu przyznawania Nagrody Teatralnej Złote Maski w województwie śląskim w przypadku braku nominowanych do nagrody w danej kategorii, komisja proponuje równorzędną nagrodę w innej kategorii regulaminowej. Wobec braku nominacji w kategorii „aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych” komisja zdecydowała przyznać nominacje do dwóch nagród w kategorii „nagroda specjalna” i dwie „Złote Maski” w tej kategorii. Komisja nominowała:
Kategoria NAGRODA SPECJALNA
  1. Henryk Konwiński za choreografię do spektaklu „Noc w Wenecji” Johanna Straussa w reżyserii Marcina Sławińskiego w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach,
  2. Barbara Ptak za kostiumy do spektaklu „Noc w Wenecji” Johanna Straussa w reżyserii Marcina Sławińskiego w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach,
  3. Przemysław Sokół za muzykę do spektaklu „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach,
Kategoria NAGRODA SPECJALNA
  1. spektakl „The Bricklin Musical” Paula Ledoux i Allena Cole w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego w Old Timers Garage w Katowicach,
  2. spektakl „Hebama” wg scenariusza Dariusza Dyrdy w reżyserii Iwony Woźniak w Teatrze Naumionym w Ornontowicach,
  3. spektakl „Synek” z tekstami Marcina Gawła, Zbigniewa Stryja i Zbigniewa Kadłubka w reżyserii Macieja Podstawnego wyprodukowany przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.
Nagrody w głównych kategoriach: przedstawienie roku oraz przedstawienie roku dla dzieci mają charakter honorowy. W pozostałych siedmiu kategoriach (aktorstwo (za rolę kobiecą i męską) w teatrach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, reżyseria, scenografia, nagroda specjalna) nagrody mają charakter pieniężny (4000 zł każda). Województwo Śląskie w tym roku funduje trzy Złote Maski. Współorganizatorami przedsięwzięcia są media: Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA, Telewizja Polska SA Oddział w Katowicach, Radio Bielsko Sp. z o.o., „Polskapresse” Sp. z o.o. Oddział Prasa Śląska w Katowicach, wydawca „Polski. Dziennika Zachodniego”. Współorganizatorzy delegują przedstawicieli do Komisji Nagród Teatralnych Złote Maski oraz fundują po jednej nagrodzie.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 24 marca 2014 r. o godz. 18.00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

źródło:slaskie.pl


Sprawdź TAGI: złote maski , teatr , aktor , sztuka
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net