Tu jesteś: Strona Główna » Muzyczne Dorożki opanują plac przed NOSPR. Rozgrzewka przed Festiwalem Katowice Kultura Natura „Podróż”

Muzyczne Dorożki opanują plac przed NOSPR. Rozgrzewka przed Festiwalem Katowice Kultura Natura „Podróż”

| 2022-04-26
Tegoroczny Festiwal Katowice Kultura Natura to nie tylko koncerty, ale także dodatkowe muzyczne atrakcje. Pierwsza z nich – interaktywne Muzyczne Dorożki – pojawią się na placu przez NOSPR już 7 maja!   

Muzyczne Dorożki to interaktywne zabawki dźwiękowe wymyślone przez Erwina Stache – muzyka, kompozytora i… inżyniera elektronika. Przypominają wózki, nie służą jednak do przewozu osób, tylko do tworzenia muzyki, eksperymentowania z dźwiękiem i aktywności na świeżym powietrzu. Każda Dorożka odtwarza utwory na fortepian, marimbę czy inne instrumenty, ale gra tylko, jeśli jest w ruchu. A im szybciej się ją pcha, tym bardziej przyspiesza muzyka. Eksperymentować można grając utwory od tyłu, zapętlając wybrane fragmenty albo zestawiając dźwięki z kilku dorożek. Do wyboru, na ile tylko kondycja pozwoli.

Uwaga! Start już 7 maja na placu przed NOSPR. Będzie się można nimi bawić codziennie, aż do 15 maja.  
Dorożki to pierwszy akcent rozpoczynającej się siódmej edycji Festiwalu Katowice Kultura Natura. Pojawiają się podczas tej edycji wydarzenia nieprzypadkowo. Flagowy katowicki festiwal muzyki klasycznej co roku ma inny podtytuł. Tym razem motywem przewodnim jest „Podroż”. 

W gwiazdorskim towarzystwie
Podczas ośmiu gwiazdorskich koncertów symfonicznych i kameralnych, od 12 do 20 maja, w sali koncertowej NOSPR wystąpią znakomici artyści z całego świata, m.in. jedna z najwybitniejszych współczesnych dyrygentek Marin Alsop (która poprowadzi również warsztaty mistrzowskie dla młodych dyrygentów), rozchwytywany skrzypek Frank Peter Zimmermann grający na  słynnych skrzypcach Stradivariusa Lady Inchiquin i niezwykle ceniona Bergen Philharmonic Orchestra pod batutą Edwarda Gardnera. Katowice odwiedzą też m.in. armeński zespół The Naghash Ensemble z projektem „Pieśni wygrania, pieśni mądrości” oraz Noureddin Khourchid i Wirujący Derwisze z Damaszku. 

Joga we foyer, medytacja na scenie
Tegoroczny Festiwal Katowice Kultura Natura to muzyczne podróże, ale również okazja do odbycia uzdrawiającej podróży wewnętrznej. Program wydarzeń dodatkowych obejmuje m.in. jogę przy muzyce we foyer NOSPR czy wieczorną kąpiel w dźwiękach gongów w sali koncertowej NOSPR (16 maja). W programie znajdzie się również koncert dla najmłodszych, nawet kilkumiesięcznych melomanów (15 maja) oraz warsztaty dla grup zorganizowanych: uczniów szkół podstawowych i grup ze specjalnymi potrzebami. 

Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne. Więcej informacji na www.nospr.org.pl.

Opracowanie: NOSPRReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net