Tu jesteś: Strona Główna » Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Katowicach! Emocje gwarantowane!

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Katowicach! Emocje gwarantowane!

| 2014-07-30
Już za miesiąc najlepsze siatkarskie drużyny świata rozpoczną w Katowicach grę o Mistrzostwo Świata. Najbardziej oczekiwana sportowa impreza ostatnich lat zbliża się wielkimi krokami. Od 1 do 21 września w Spodku rozegrane zostaną wszystkie fazy Mistrzostw wraz z wielkim finałem.

 

Oprócz Katowic, gdzie zostaną rozegrane wszystkie rundy turnieju, siatkarze gościć będą we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Bydgoszczy. Mecz otwarcia natomiast odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Formuła turnieju przedstawia się w następujący sposób: 24 drużyny będą uczestniczyć w kolejnej edycji Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Gospodarz turnieju zostaje automatycznie zakwalifikowany, co pozostawia 23 miejsca do obsadzenia przez pozostałe kraje.

Turnieje kwalifikacyjne organizowane przez odpowiednie federacje kontynentalne (AVC, CAVB, CEV, CSV i NORCECA) wyłonią 23 drużyny, które dołączą do Polski. Do walki o awans do FIVB Mistrzostw świata Polska 2014 wystartowały we wszystkich strefach 154 drużyny. Cztery lata wcześniej było ich 113. Etap kwalifikacyjny trwa od kwietnia 2012 roku do czerwca 2014 roku.

Jak stanowią przepisy FIVB, liczba miejsc do obsadzenie przez poszczególne konfederacje prezentuje się następująco: 24 reprezentacje zostaną podzielone na cztery grupy po sześć drużyn, z których po cztery najlepsze drużyny awansują do dwóch ośmiodrużynowych grup w drugiej rundzie. Najlepsza trójka z każdej grupy awansuje do rundy finałowej (dwie grupy po trzy drużyny).

Dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch grup rundy finałowej awansują do półfinałów i finału, a drużyny z trzecich miejsc rozegrają mecz o piąte miejsce. AVC Azja 4 CAVB Afryka 3 CEV Europa Polska (Gosp.) + 8 CSV Ameryka Południowa 3 NORCECA Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby 5.

W wyniku losowania, które miało miejsce 27 stycznia w Sali Kongresowej w Warszawie w Katowicach zobaczymy następujące drużyny – podane wraz z miejscami rankingowymi FIVB:

Brazylia - 1 miejsce

Kuba – 7 miejsce

Niemcy - 10 miejsce

Tunezja - 13 miejsce

Korea Południowa - 21 miejsce

Finlandia - 30 miejsce

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym harmonogramem meczów.

​​terminarz siatka.pdf

Wszelkie informacje dotyczące Mistrzostw są dostępne na oficjalnej stronie:www.poland2014.fivb.orgźródło: UM Katowice
 


Sprawdź TAGI: Katowice , sport
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net