Tu jesteś: Strona Główna » Mieszkańcy Katowic wytypowali cztery lokalizacje na stacje wypożyczalni rowerów

Mieszkańcy Katowic wytypowali cztery lokalizacje na stacje wypożyczalni rowerów

| 2016-04-11
W sondażu wzięło udział 977 osób, które od 1 do 7 kwietnia wypełniły ankietę online (958 poprawnie wypełnionych ankiet). Najczęściej wskazywanym miejscem był Park Kościuszki, zdobywając uznanie 52% pytanych (499 osób), niewiele mniej, bo 48% respondentów wskazało teren przy Bibliotece Śląskiej na Osiedlu Paderewskiego (465 osób). Na trzecim miejscu uplasowała się propozycja zlokalizowania wypożyczalni na ul. Mariackiej (429 osób), a na czwartym na Placu Sejmu Śląskiego (354 osób).

 

Na początku maja uruchomimy w Katowicach 10 wypożyczalni rowerów miejskich. Zależy nam na tym, żeby rower w Katowicach pełnił nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także transportową – zapowiada prezydent Marcin Krupa. – 6 lokalizacji zostało już wybranych wcześniej (m.in. 3 w ramach budżetu obywatelskiego), natomiast w przypadku pozostałych czterech chciałem poznać preferencje mieszkańców w tej sprawie. Przedstawiliśmy katowiczanom osiem potencjalnych lokalizacji, z których każdy mógł wskazać od jednej do czterech – dodaje prezydent.

 

Najmniejsze poparcie zyskał teren przy kompleksie sportowym „Słowian” na Zawodziu - 15% ogółu głosów (148 głosów), następnie Park Budnioka (199), Plac Grunwaldzki (244) i Nikiszowiec (312).

 

Dziękuję katowiczanom za zaangażowanie w sprawy miasta i zabranie głosu w dyskusji dotyczącej stacji rowerowych. Podejmiemy działania, by na początku maja stacje pojawiły się w wytypowanych miejscach. 10 stacji to nie jest nasze ostatnie słowo. W kolejnych latach powstanie ich więcej. Chcemy je tworzyć w miejscach, w których będzie jak największe zapotrzebowanie społeczne – zapowiada prezydent Marcin Krupa. –Chcemy także by tworzenie nowych stacji rowerowych współgrało z naszymi planami inwestycyjnymi – w latach 2016-2019 na budowę nowych dróg rowerowych w Katowicach przeznaczymy aż 15,5 mln.

 

Najliczniejszą grupą, która brała udział w badaniu, byli mieszkańcy w przedziale wiekowym 25-34 lata (424 osoby). Najczęściej ankietę wypełniali mieszkańcy Śródmieścia (199 respondentów) oraz Koszutki (114 respondentów).

 

Warto przypomnieć, że sześć pozostałych lokalizacji wypożyczalni to: Strefa Kultury, Dolina Trzech Stawów, katowicki rynek oraz trzy stacje na os. Tysiąclecia, które powstaną głosami mieszkańców tej dzielnicy w ramach budżetu obywatelskiego. Utworzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich zostało powierzone Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej Katowice Sp. z o.o.źródło: UM KatowiceReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net