Tu jesteś: Strona Główna » Męskie Granie 2014 porwało chorzowską publiczność!

Męskie Granie 2014 porwało chorzowską publiczność!

| 2014-07-28
Za nami wyjątkowo odważne muzyczne eksperymenty, improwizacje i nowatorskie interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli koncert Męskiego Grania w Chorzowie. Na scenie projektu, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, wystąpili m.in. Dezerter, Jazzombi!e, projekt Makowiecki Skrzek Komendarek, Pablopavo, Pustki, trio Waglewski Fisz EMADE oraz Męskie Granie Orkiestra.
 

 

 

Chorzowska odsłona Męskiego Grania zaczęła się od świetnego występu zwycięzcy Nowego Męskiego Grania – zespołu The Freuders. Następnie na scenie pojawiły się Pustki, serwując publiczności niebanalne połączenie chwytliwych melodii z nietuzinkowymi tekstami. Z wielkim entuzjazmem spotkał się także koncert Jazzombi!e – muzycy brawurowo wykonali utwory łączące 
w sobie elementy jazzu, rocka, funku, a nawet elektroniki.

 

Około godziny 19.00 przed publicznością stanął długo wyczekiwany Dezerter. Muzycy porwali widownię punk rockowymi dźwiękami. Podczas koncertu towarzyszył im Lech Janerka. Artyści wspólnie wykonali „Tutaj wesoło” oraz „Bultraga”. Rewelacyjnie zaprezentował się również Pablopavo, z którym w Chorzowie gościnnie wystąpił SKUBAS. Ich wspólna aranżacja trzech utworów podbiła serca gości zgormadzonych w Sztygarce. Kiedy na scenie pojawili się Makowiecki, Skrzek i Komendarek, wśród widzów zawrzało. Artyści nie zawiedli, zaskakując nieoczywistymi brzmieniami. Wielkie wrażenie zrobił także koncert rodzinnego trio Waglewski Fisz Emade, które zaserwowało doskonałą dawkę gitarowego grania na najwyższym poziomie.

 

Zwieńczeniem koncertu był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra – grupy utworzonej specjalnie 
na tegoroczną trasę. Artyści w absolutnie niebanalny sposób zinterpretowali jedne z najważniejszych utworów polskiej sceny muzycznej, a na zakończenie wywołali falę entuzjazmu wykonując singiel Elektryczny. W Starej Gazowni grupę wspierali Wojciech Waglewski, SKUBAS oraz Natalia Grosiak.
 

Znakiem rozpoznawczym trasy Męskie Granie jest nie tylko świetna muzyka, ale także wyjątkowa oprawa multimedialna. Na scenie świat dźwięków przenikał się z obrazem, tworząc spójną artystyczną całość, która na długo pozostanie w pamięci.

 

Na koncercie była prowadzona akcja „18+” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu

i sprzedaży piwa wyłącznie osobom pełnoletnim.

 

Więcej o Męskim Graniu na: www.meskiegranie.plReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net