Tu jesteś: Strona Główna » Mecz Oldbojów Polska - RFN zakończył się wynikiem 3:9!

Mecz Oldbojów Polska - RFN zakończył się wynikiem 3:9!

| 2014-06-10

Znów nie udało się pokonać zespołu Niemiec. W meczu oldbojów Polska-RFN, który odbył się dzisiaj na boisku treningowym Stadionu Śląskiego lepsza okazała się ekipa Edwarda Lorensa, która jako RFN wygrała 9:3 (5:1) z zespołem Polski prowadzonym przez Waldemara Fornalika.

 

 

Okazją do wspomnień meczu na wodzie Polska-RFN była 40. rocznica MŚ, które odbywały się na niemieckich boiskach. Polacy wywalczyli wtedy 3 miejsce. Ekipę Kazimierza Górskiego reprezentowali dzisiaj Andrzej Szarmach, Antoni Szymanowski, Zdzisław Kapka, Adam Musiał, Henryk Wieczorek i Marek Kusto, który jako jedyny z ekipy z tamtych lat zagrał cały mecz.
 
„Założenie znów czerwonej koszulki z białym orłem na piersi ( w takich strojach Polacy zagrali wtedy w meczu z RFN) to niezapomniane przeżycie, od razu w myślach wracają wspomnienia z tamtych lat” – mówił z łezką w oku Andrzej Szarmach, który na MŚ`74, z 5 bramkami, był wicekrólem strzelców turnieju.
 
„Byłem wtedy młodym chłopakiem, który wchodził do drużyny, nie zagrałem w żadnym meczu, ale pamiętam świetną atmosferę w zespole. Cieszę się, że mogłem dzisiaj jeszcze raz spotkać się z chłopakami z tamtej drużyny” – mówił Marek Kusto, który dzisiaj strzelił gola z rzutu karnego dla „polskiego” zespołu.
 
„Mam ogromny szacunek dla piłkarzy z tamtych MŚ – podkreślił Radosław Gilewicz grający dzisiaj w obu ekipach. – „Wykonali fantastyczną robotę, chwała im za to. Dlatego warto spotykać się na takich meczach jak dzisiejszy” – dodał.
 
Pan Henryk z Katowic,  jeden z ponad 300. kibiców, którzy dopingowali oba zespoły, długo czekał na to wydarzenie – „Lubię takie wspomnienia i atmosferę tamtych lat, z okresu sukcesów polskiego futbolu, dlatego pochwalam pomysł Sportowej lekcji historii na Stadionie Śląskim. Cieszę się, że mogłem spotkać się z gwiazdami tamtych czasów”- podkreślił. „Szkoda, że możemy tylko wspominać ……”-dodał.
 
Mecz wspomnień Polska-RFN rozegrany został w ogromnym upale, czyli w warunkach przeciwnych do tych, które panowały 40 lat temu we Frankfurcie nad Menem, gdzie ulewa spowodowała opóźnienie meczu o 30 minut, a murawa boiska przypominała bardziej basen niż piłkarskie boisko.
 
Dzisiaj zawodników przy wejściu na boisko powitała piosenka Maryli Rodowicz: „Futbol, futbol…”, a przez całe spotkanie można było posłuchać największych przebojów pierwszej połowy lat 70-tych – Demisa Roussosa, Piotra Szczepanika, Skaldów, Czerwonych Gitar, ABC.
 
Impreza została przygotowana przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie i Reprezentację Śląska Oldbojów, a odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali.


źródło: Stadion Śląski


Zdjęcia powiązane z wydarzeniem:

Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net