Tu jesteś: Strona Główna » Lato z Chorzowską Strefą Wolontariatu

Lato z Chorzowską Strefą Wolontariatu

| 2015-06-29
Mimo że w czasie kanikuły Chorzowska Akademia Seniora oraz akademie dzielnicowe zawieszają regularną działalność, nasi podopieczni nie będą się nudzić. Chorzowska Strefa Wolontariatu wychodzi na przeciw potrzebom seniorów i w sierpniu zaprasza na specjalny, letni program zajęć oraz warsztatów. 
- Harmonogram Wakacyjnej Akademii Seniora, bo pod taką nazwą organizowane będą spotkania, ułożyliśmy tak by łączył najpopularniejsze zajęcia z oferty Chorzowskiej Akademii Seniora z atrakcjami, którym sprzyja letnia aura - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.  - Będziemy więc jeździć na wycieczki, uprawiać nordic walking, zbierać i suszyć zioła, ozdobne trawy oraz rośliny, które jesienią wykorzystamy do tworzenia suchych kompozycji. Z wakacyjnej kuchni, do której zaprosimy seniorów w każdy sierpniowy piątek, będą unosiły się nie tylko aromaty owocowych ciast, ale także dżemów i konfitur. Ponadto podszkolimy języki obce, w szczególności „słowniczek turysty”,  poserfujemy po wirtualnym świecie przy użyciu komputera i tabletu, a o sprawność ruchową seniorów zadbają instruktorzy podczas cieszących się ogromnym powodzeniem warsztatów tańca. 

Już w poniedziałek, 3.08, można wziąć udział w wycieczce rowerowej po najciekawszych zakątkach Chorzowa. Zbiórka o godz. 9. pod budynkiem poczty przy ulicy Pocztowej 1. 
Dwa dni później, 5.08, zorganizowana będzie wyprawa do Królewskiego Zamku Będzińskiego – jednej z wybudowanych przez Kazimierza Wielkiego warowni, znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd. Z kolei 21.08 zaplanowano wyjazd do Wrocławia – w programie m.in. zwiedzenie Panoramy Racławickiej i słynnego ogrodu zoologicznego, a także rejs po Odrze. 
W każdy sierpniowy piątek w siedzibie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przy ul. Powstańców 70/3 odbywać się będą warsztaty kulinarne – doskonała okazja, by zaprezentować innym swoje najlepsze i najciekawsze przepisy oraz nauczyć się nowych. 
- Tym, którzy lubią obcować ze sztuką proponujemy warsztaty artystyczne w plenerze i w pracowni. Zadbamy o to, by dobrze bawili się nie tylko seniorzy, dla których zajęcia poprowadzą także akademie dzielnicowe w Chorzowie Starym i Chorzowie II, ale również dzieci, dla których opiekunowie z Klubu Malucha przygotują specjalny kącik gier i zabaw. Milusińscy będą bawić się w siedzibie strefy przy ul. Powstańców 70 przez cały sierpień, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-15 - dodaje Sekuła. 
Na zakończenie wakacji, 28.08, zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy domowy wypiek, po którym rozpocznie się wspólne grillowanie na świeżym powietrzu, a oprócz tego seniorzy zostaną zaproszeni na biesiadę z chorzowskim artystą Mirkiem Jędrowskim.
Pełny harmonogram Wakacyjnej Akademii Seniora można znaleźć na stronie internetowej www.strefa.chorzow.eu oraz na profilu Chorzowskiej Strefy Wolontariatu na Facebooku.


źródło: UM ChorzówReklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net