Konkurs fotograficzny "Katowice w obiektywie"
Tu jesteś: Strona Główna » Konkurs fotograficzny "Katowice w obiektywie"

Konkurs fotograficzny "Katowice w obiektywie"

| 2014-12-04
„Kolory miasta” to temat kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Katowice w Obiektywie 2014”, zorganizowanego przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice wraz z Śląskim Oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Komisja konkursowa i internauci wybrali najbardziej interesujące zdjęcia, a najciekawsze z nich znalazły się na kartach przyszłorocznego kalendarza (nagroda główna) oraz na wystawie, którą oglądać będzie można w grudniu w galerii ZPAF (wyróżnienie).

W kalendarzu (i równocześnie na wystawie) znalazły się zdjęcia: Barbary Buczyńskiej (2. nagroda specjalna), Bożeny Bronickiej, Dariusza Demarczyka, Dariusza Oczkowicza, Iwony Wander, Jolanty Kubicy, Katarzyny Kani (nagroda w głosowaniu internetowym), Katarzyny Pawlikowskiej (3. nagroda specjalna), Krzysztofa Jakubczyka (1. nagroda specjalna), Magdaleny Pierwochy, Małgorzaty Zacharczuk i Sandry Szymańskiej. Wśród osób wyróżnionych udziałem w wystawie znaleźli się również: Adam Janowiec, Agata Głatki, Anna Mika, Anna Pinkawa, Anna Tomaka-Wójcik, Bolesław Tkocz, Kamil Ottawa, Katarzyna Juzwa, Maria Płonka, Nicola Kołakowska, Oliwier Kosma, Oskar Markowski, Robert Garstka i Urszula Gładka.

Temat „kolory miasta” dawał twórcom duże szanse na kreację i pokazanie nie tylko pięknej przyrody, której w Katowicach nie brakuje, ale też miasta pełnego dynamicznych zmian i różnorodności. – Żyjemy w mieście młodym, podlegającym w ostatnim czasie głębokim przemianom. Zmiana zaszła również, a może przede wszystkim, w samej lokalnej społeczności – mówił podczas poprzednich edycji pomysłodawca konkursu fotograficznego Piotr Uszok Prezydent Miasta, dodając, iż katowiczanie postawili na kulturę, rozwój, młodzi ludzie zaangażowali się w życie swojego miasta, zaczęli się nie tylko z nim utożsamiać, ale i twórczo go przemieniać, a to ogromna wartość. Te słowa są najlepszym podsumowaniem również i tegorocznej edycji konkursu oraz podziękowaniem wszystkim, którzy wzięli w nim udział, ukazując młode, świeże i twórcze spojrzenie na zmieniającą się za naszymi oknami rzeczywistość.

Twórcom serdecznie gratulujemy!źródło: UM Katowice


Sprawdź TAGI: katowice
Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2018 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net